Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Salut,

Puteti sa imi recomandati un service unde imi pot schimba volant? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca la Imy in floresti , O&V professional,   0264265830

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
kretzoo_alecs

Buna ziua,

Am un Passat B5.5 din 2005, cu motor 2.0 TDI, 130 CP, cumparat in decembrie 2015.

Pana acum totul a decurs relativ bine, de 3 saptamani mi s-a aprins butonul "Check Engine" si pe ecran a aparut "Emissions Workshop" - am dus-o la service si i-am schimbat bujia 4 si eroarea a disparut - 2 saptamani nu am avut eroare, apoi a reaparut eroarea si nu am mai apucat sa ajung la service cu masina, dar aseara in drum spre casa, pe langa eroarea asta, mi s-a aprins intermitent si martorul cu bujia (cel cu sarmulita rasucita) si mi-a scazut enorm puterea motorului - de abia merg cu 50 km/ora

Ati avut careva problema asta? Puteti sa ma sfatuiti la ce service din oras sa apelez? Unde sa ii fac un test complet si sa primesc raspunsuri avizate?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut 

Ma poate ajuta cineva cu un service sau un meserias pasionat si cu rabdare pentru o problema mai delicata , de preferant in Cluj?

Am o trapa panoramica care imi face o gramada de probleme, ar trebui desfacuta si vazut care e problema (a fost blocata  in pozitia deschis la sofer si inchisa manual ).

In plus dupa ploile astea mai gasesc si piscina in masina (cel mai probabil datorita interventiei respective, cand a fost desfacuta, omul stia , nu era prima data cand lucreaza pe asa ceva, el fiind angajat la reprezentanta inainte, dar era genul de om plictisit de viata si "o fi ramas cu jumate din cleme si suruburi in buzunar") chiar daca am verificat cele 4 scurgeri sa nu fie infundate, curge apa pe undeva pe langa .

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

A vopsit cineva elemente de caroserie la Autosel pe Turzii? Daca da puteti sa imi spuneti cum au iesit lucrarile?

Sau daca aveti alta recomandare as fi foarte recunoscator :)

Danke

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 1/17/2016 at 9:20 AM, ToniM said:

Vopsit - tot Alin -0744 547 619- recomand si eu, insa nu stiu daca este aceasi persoana :)

Capat de fabricii de zahar, straduta care leaga str. Bobalnei. Am vopsit elemente la 5 masini pana in moment, am si recomandat pentru predare inapoi in germania ca masini de firma, si lucrarile au iesit ok.

Noh, am lasat masina astazi la domnul Alin.

Am facut un calcul pe bucatele plus un polish total si ieseam la peste 2000, iar un vopsit total ar costa 3000 lei, asa ca am lasat-o la vopsit total.

Preturile sunt 250 pe element si 350 pe element mare gen capota cupola, iar retusurile pe zone costa 150.

Din cate am vazut si vorbit, nu ma astept sa am surprize neplacute. O sa va anunt de rezultat.

 

Toate bune!

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am programare la el pe saptamana viitoare pentru o aripa si bara fata + "aripioare" care au sarit dupa trecerea prin iarna :)

Pana acuma nu am dat gres la el, sper si la tine sa fie intr-un ceas bun ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

O recomandare pentru o retapitare la un scaun de golf poate sa-mi dea cineva ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Imi puteti recomnda pe cineva care se pricepe la turbosuflante,a cam dat-o pe ulei,scoate fum alb ,din fericire am oprit-o instantaneu.(masina din semnatura)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

Revin pe forum pentru a va adresa o rugaminte, si anume aceea de a-mi recomanda un service/mecanic in Cluj (adresa, numar de telefon...ceva) care sa lucreze bine si nu foarte scump. M-ar interesa o verificare a sistemului de directie si a celui de franare, deoarece in momentul in care franez la la viteza mare, volanul incepe sa vibreze.

Va multumesc!

Modificat de Hellrider
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/29/2016 at 10:50 AM, ToniM said:

Si eu am programare la el pe saptamana viitoare pentru o aripa si bara fata + "aripioare" care au sarit dupa trecerea prin iarna :)

Pana acuma nu am dat gres la el, sper si la tine sa fie intr-un ceas bun ;)

Am luat masina astazi, ce pot sa zic, nu e perfect, dar in general arata bine.

Avea cateve "puncte de grasime" pe capota (mici punctulete unde pare sarita vopseaua). Nu ma deranjeaza personal cum arata ca abea se observa, dar am cerut clarificari si mi-a explicat de ce si cum, le-a acoperit cu pigment si a zis ca daca sare ceva pe undeva, sa merg la el. Nu stiu daca cineva a mai intalnit chestia asta exact si cum se face de obicei.

Mai erau si vreo cateva mici imperfectiuni nefinisate pe la zonele de imbinare a exteriorului cu interiorul (intre haion si cupola unde se imbina am doua urme unde a fost ceva burete de protectie si acolo se vede cum a fost dezlipit buretele de vopsea). Si cat am mai stat si m-am tot uitat in soare am mai gasit si cateva fire de praf prinse sub lac.

Deci cum spuneam, nu e perfect, dar culoarea a iesit, masina arata bine. Alin a fost prietenos si mi-a zis ca daca sunt probleme pe oriunde, am garantie 2 ani la el pe baza facturii.

Acum daca masina se va metine asa cum e acum, eu sunt foarte multumit - ce ma intereseaza mai mult e testul timpului si asta se va vedea peste vre-un an, asa... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In alta ordine de idei: recomandari pentur un retrofit senzori parcare fata?

Am trimis si mail la compexit, insa nici un raspuns pe moment, deci presupun ca nu "se baga" la lucrare, nu pot da mai multe detalii neprimind nici un raspuns :)

Mersi anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,si ma scuzati de off topic, dar nu mai stiu unde sa caut, iar aici tot timpu am primit indrumari bune. Anul trecut de Craciun am avut un accident destul de urat, dar datorita indrumarilor de pe forum, am ajuns la IOVI service, unde mi-am reparat masina 90%. Acum ca am pus-o la punct, a mai ramas un singur aspect: discrepanta intre capota si bara. Inteleg ideea ca dupa un accident nu va mai fi niciodata ca inainte, dar este vorba doar de cativa milimetrii. Poate reuseste cineva sa imi dea un sfat cum sa procedez. Am fost din nou la IOVI, acestia mi-au dezasamblat din nou bara aripile farurile tragarul, si mi-au reglat maxim cat au putut ei. Mai exista vreo sansa sa o aliniez cu bara, si daca cu aripile nu mai da 100% fix?

Multumesc anticipat.

 

fata.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna. Imi puteti recomanda un service/meserias bun in Cluj? Am o problema cu alternatorul sau ce e legat de alternator, curea, rulment, ... Ma intereseaza un cunoscator, deoarece vreau sa las masina la el, nu pot sa stau sa vad cum lucreaza, evident din lipsa de timp, si nu as vrea sa faca treaba de mantuiala. Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe partea de climatizare la octavia 2 pe cine recomandati? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi puteti recomanda un vopsitor bun?

Multumesc mult! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Compexit Skoda, vopsit impecabil, dar cred ca au preturi destul de mari, eu am platit doar fransiza. Am mai fost multumit de o vopsitorie care se afla in spate la benzinaria Lukoil de pe Plopilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am decis sa merg la Alin 0744 547 619

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Samy Manole
17 hours ago, mariuscj said:

Pana la urma am decis sa merg la Alin 0744 547 619

 

Succes! 

FYI, eu am facut de curand testul pe zonele care ma ingrijorau pe capota cu jetul de la OMV marasti - ala care iti da febra musculara - si n-am avut probleme. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Si eu am unele zone unde a zis ca o sa le pigmenteze (lovituri de pietre,vopsea sarita).Am facut programare in 24 Mai.

Sper sa iasa totul bine,ca pana acum nu am dat de vopsitori buni. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi recomanda cineva un loc in Cluj unde sa imi fac DPF off ?

Cu tot cu partea fizica si software

thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si ia legatura cu reprezentantul TCM Cluj Mihai Nistor 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Stiti vreun service in Cluj unde as putea face o igenizare mai profesionista a AC-ului ? Adica nu doar bagat spray cu spuma pe gurile de ventilatie, ca asta pot face si eu singur...cu rezultate pe doar 2 - 3 saptamani.

De exemplu, exista un aparat Wynn's AIRCOMATIC care face igenizare cu ultrasunete a sistemului AC. Stiti vreun service din Cluj care are asa ceva in dotare ?

La Compexit au o promotie  "Igenizare instalatie AC cu aerosoli" la 110 RON....dar dupa cum suna, cred ca e vorba tot de aplicat ceva spray-uri din astea din comert pe care ei le vand la suprapret.

Merci.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa mergi la Vianor (Str. Fabricii colt cu Str. Vulturului). Si ei au ceva aparat special, nu e doar un spray de-ala de 3 minute si costa 60 sau 80 lei, nu mai tin minte exact. Vezi insa ca trebuie programare - nu stiu numarul, insa cred ca-l gasesti cu Google.

 

Untitled.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@B_o_g_d_a_n, merci de sugestie. O sa le dau un telefon sa vad ce si cum. Tu ai facut igenizare AC la ei si ai fost multumit de rezultat ?

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!