Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Nu a fost nimeni la TOD NICOMAR pe strada Traian? Un nene a dat cu spatele si mi-a spart bara cu carligul. Am fost la ei ca asa mi s-a sugerat de la euroins. Domnii au fost amabili, au spus ca vor comanda bara si o vor vopsi iar apoi eu ma voi duce 30 de minute sa o monteze doar. Bara veche o pot lua acasa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat un search pe topicul asta pentru "vopsitorie" dar nu am gasit nimic concret.

 

Cine si-a vopsit masina (nu neaparat pe asigurare) si a fost multumit?

 

Ma gandesc sa revopsesc toata masina la primavara si as vrea sa stiu cam cat ar costa distractia, cam cat dureaza procesul, ce garantii se ofera, ce extra consumabile trebuie inlocuite etc.

Ma intereseaza sa fie profi, curati si ordonati, si sa ofere calitate si garantie pe bune.

 

Mersi!

Modificat de Samy Manole
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Samy,

 

Eu in urma accidentului, si a sugestiilor de pe forumuri, am ajuns sa imi duc masina la IOVI service,(http://iovi.ro/). Din fericire imi gasisem piese pe culoarea masinii mele, asa ca doar o singura piesa va trebui revopsita, si costul e de 300 Ron. Eventual revin cu un reply dupa ce scot maine sau sapt viitoare masina din service, sa iti dau mai multe detalii.

De asemenea daca nu ai apucat sa citesti prea multe pe forum, mai e o firma maricica la iesire din Cluj spre Floresti, undeva chiar langa Metro (http://www.acc-serviceauto.ro/), dar la ei am auzit ca dupa un vopsit, la 3-4 spalari pusca vopseaua,dar macar s-a rezolvat pe garantie.La categoria de service/vopsitorie eu de astia stiu pt ca imi cautam un loc unde sa pot sa fac tot la masina...incepand de la mecanica si terminand cu tinichigerie vopsitorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sammy cauza pentru care nu ai gasit un vopsitor bun e pentru ca nu exista inca unul foarte bun. Toți au cate ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de informatii N3astY - char la Iovi ma gandeam si eu dupa ce am mai citit pe aici...

Sa-mi zici te rog cum a fost experienta ta cu ei dupa ce termini.

 

Am cerut de curiozitate, oferta la Autoworld prin formularul lor de contact dar nu au raspuns.

 

Flo, ma gandeam eu ca fiecare are cate ceva, ca despre nici unul nu am vazut doar de bine.

Speram sa gasesc ceva care sa merite ca investitie (mai scump dar cu garantie adevarata si destula, plus referenti multumiti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia nasoala e ca la vopsit integral e de lucru si daca nu e facut bine se vede imediat. Si nu e ieftin clar. Șoferul meu a vopsit masina lui un passat b4 combi integral la Mircea pe Valea Chintaului si pina acuma de 6 luni e ok. Are un singur defect. Te cam tine cu masina la vopsit. La el a durat 2 luni si ceva. E nasol fara mașină atita timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) clar ca atata timp nu e acceptabil.

Eu ca bani ma gandesc ca integral si de calitate ar fi lejer peste 1000 eur. Zic ca merita daca iese perfect si iti da garantie minim 5 ani.

 

Daca nu gasesc asa ceva ma gandesc tot mai mult sa trec pe varianta ieftina si sa repar doar pe unde e nevoie.

Modificat de Samy Manole
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Garantie 5 ani? Niciodata nu cred ca vei primi de la un service asa ceva pe vopsire.Sa te bucuri daca nu iese rugina macar in 2 ani dapoi 5 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noh, clar, nu ma refer la reparatiile peste rugina... Alea stiu ca nu ai ce le face.

Ma refer la stratul de vopsea, de lac.

De exemplu sa nu inceapa sa se decojeasca lacul si chestii de astea (cum a patit colegul cu ACC ca s-a dus la 2 spalari)

 

Si eu am acum prin unele parti lac sarit - masina a avut elemente revopsite in germania de dinainte s-o cumpar;

Am patit prima "buba" la o spalatorie vara pe caldura mare, dupa 2 ani de cand aveam masina - o ciobitura mica de pe capota a rezultat intr-o bucata de vreo 10 cm patrati de lac decojit care am rezolvat-o ieftin cu 100 ron pus folie pe capota care inca rezista.

Apoi in timp a urmat pe o aripa din spate lac sarit... mai zgaraieturi adunate de prin parcari, etc.

 

La Mercedes in Iasi mi-a zis cumnatu-miu ca ar da ceva garantii de astea mai lungi si costa 200 Eur pe element :) Nu am verificat informatia, doar ce am auzit.

Probabil pe elementele noi schimbate de ei dau 10 ani.

 

la reparatii peste rugina sau gauri imi dau seama ca nu se poate oferi garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru vopsit puteti incerca si la Alin: 0745-80.50.32, are atelierul la fosta reprezentata Willy & Co, Sanicoara. 

Nu o data am fost la el si a lucrat cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru referinta, domnu Gicu. Ce fel reparatii ati facut la el? Ati reparat si zone ciobite cu puncte de rugina sau zgaraieturi mai adanci de prin parcare? Da ceva garantie? Are cuptor si tot ce trebuie presupun...

 

Momentan de pe unde am cerut oferte informative, doar ACC de langa Metro mi-a trimis un pret estimativ pentru toata masina: 3500 lei + TVA. Dar se poatea dauga in functie de ce reparatii ar mai fi necesare.

 

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopsit - tot Alin -0744 547 619- recomand si eu, insa nu stiu daca este aceasi persoana :)

Capat de fabricii de zahar, straduta care leaga str. Bobalnei. Am vopsit elemente la 5 masini pana in moment, am si recomandat pentru predare inapoi in germania ca masini de firma, si lucrarile au iesit ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Samy,

 

Eu azi merg sa iau masina de la IOVI, si pot sa iti pot sa iti spun de vopsit. De asemenea pot sa dau si un feedback pentru cat de bine au lucrat si pe partea de mecanica si electrica, pentru referinte pe viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noh, Andrei, cum a fost?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de intarziere.In prima faza mi-a placut ca sunt amabili si lucreaza fain.Preturile is destul de ok pentru Cluj,luand in vedere cate au fost de facut pe masina mea.Dezamagit doar de un lucru.Cand sa plec, centura era blocata, iar cand iam intrebat siau cerut scuze ca nu au verificat...amu sincer masina in accident, cu airbag puscat,era logic ca a puscat si centura.Acuma is iar pus pe drumuri, in loc sa fi rezolvat si centura cu toate celelalte.Vopsitu au nimerit culoarea perfect si arata bine.Daca e sa iti vopsesti toata masina am intrebat si au zis ca e undeva la 3000 ron, doar ca trebuie sa vada masina in prima faza.Daca vrei sa vezi cum au lucrat,dami un semn si poti sa vii sa imi vezi masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Andrei pentru informatii. Ma bucur ca ti-a iesit masina bine, o sa ii consider si pe la ei cand o sa ma hotarasc sa o repar pe-a mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putin Off topic, as avea si eu o intrebare poate ma lamureste cineva. In urma accidentului s-a blocat centura de siguranta si a sarit airbag-ul de la sofer. Am 2 variante: sa deblochez centura sau sa o inlocuiesc (din masura de siguranta am inteles ca mai bine o inlocuiesc decat sa o deblochez, nu ma jocu cu viata mea) iar la scaun fie il inlocuiesc fie inlocuiesc airbag-ul si duc scaunu la tapitat.

Intrebarea mea e, daca se retapiteaza scaunul, exista vreun risc sa nu mai puste airbagu cum trebuie? Imi spunea un prieten ca mai bine schimb scaunul, ca poate dupa ce se coase inapoi nu mai pusca cum trebuie airbagul. Poate cineva sa imi confirma acest lucru sau sa imi dea un sfat?

Multumesc anticipat!

P.S. 

Cu placere Samy :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare/curiozitate, cat costa de schimbat in Cj un pivot la o skoda octavia 1, indif.daca e un garaj de cartier/curte/mare/reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Colegi,

 

se ocupa cine de prin Cluj de displayuri / navigatii ca si reparatie?

 

Am o unitate care la inceputul toamnei s-a varsat ceva ceai pe ea, a mers facand fite pana saptamana aceasta. Garantia evident a fost anulata pe considerentul urmelor gasite pe interior, si inainte sa dea omul 1500€ pe o unitate noua + display as dori sa se uite cineva peste ea, poate totusi exista solutie mai "ok" din punct de vedere financiar

 

Mersi anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand ady2006

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

+1 pemtu ady2006.Eu am fost la el si stiu cum lucreaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

intrebare: oare unde as putea duce la reparat un RCD 300? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!