Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Salut, imi puteti recomanda un electrician care sa se priceapa la motoarele electrice de la trapa ? Ma intereseaza inspecial daca a avut cineva probleme cu trapa si s-a rezolvat fara probleme. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seanpaul incearca la Zoli iti dau si nr de telefon 0742789050 e la capatul strazi PLEVNEI.Vezi ca bzsa a avut si el ceva bai.Mai cititi si voi un pic mai in spate 2-3 pagini macar era pe pagina din urma un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca Ymy de miercuri e in concediu vreo 10 zile deci daca e urgent iti ramine domnul din gilau.

Multumesc de tip. Nu e urgent, vreau doar sa imi montez un volan multifunctional. Cand rezolv ceva revin aici cu impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru volan dark_master eu zic sa il sun si tu pe Zoli vezi ce iti zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am fost la Zoli s-a uitat la trapa si mi-a zis ca ar fi ceva de la motoras

m-am dus la un prieten care avea un golf 3 si am incercat cu motorasul la mine ...si surpriza mergea perfect

cu al meu agata...

deci m-am dus la 9006 si mi-am luat un motoras cu 70 ron si s-a rezolvat problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru tinichigerie-vopsitorie recomand autosel, am facut o lucrare acum 6 luni si se pare ca e ok. mai lucreasem, si anterior la ei, dar nu vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calin Popa - audiotop : 0722240841

Calin se ocupa cumva si de montare de senzori de parcare? Alte persoane / ateliere de montaj senzori de parcare mai stiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut baieti :icon_cool: un service calumea care sa se ocupe cu cutiile de viteze imi puteti recomanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alin suna la nr asta de telefon ABDUL 0740601143 eu la el am reolvat la cutia mea problemelecare le-am avut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca in Cluj pot face undeva un test de compresie la tubulatura turbo? (sa vad daca scapa aer la presiune). Merci.(mentionez ca la reprezentanta nu fac asa ceva, doar vizual)

Modificat de asap03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut din nou! intrebare noua: Service de imbracat volanul in piele in cluj stiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cluj nu este, este unu in Craiova la care au imbracat multi forumisti si unu in Turda,cauta in topicurile de oferte servicii si ii gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti recomanda un service priceput in probleme de aer conditionat? La masina mea functioneaza AC-ul, dar aerul ce iese prin gurile de ventilatie nu este foarte rece chiar daca dau temperatura la minim, iar cand este mai cald afara se simte ca AC-ul nu face fata si este cam cald in masina.

Anul trecut am facut o completare cu freon la Ecomax. Au zis ca nu au trebuit sa completeze decat putin freon dar din pacate nu s-a simtit nici o diferenta dupa aceasta operatie. Am lasat-o asa de anul trecut, dar acum de cand au venit iar caldurile este deranjant.

Merci.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu iti recomand sa mergi la un service specializat, nu-i mai tin minte numele dar e in Someseni, pe Traian Vuia nr 124 (parca) chiar inainte de semaforul unde faci dreapta catre Parcul Logistic Transilvania. E o vila mare portocalie si are si o firma parca , sau un banner. Pers de contact dl. Dan tel 0722-489258.

Pe mine m-a salvat de la o inlocuire de compresor de clima + alte chestii care ar fi dus costurile undeva la 2000 ron cu inlocuirea unei piese care a costat cu tot cu montaj si TVA doar 250 ron si acum e din nou frig in masina :frigbaitata:

Am si eu o intrebare pt toti clujenii de pe forum: unde pot sa gasesc si eu pe cineva in orasul asta de unde pot cumpara si monta niste faruri cu lupa, xenoane, senzori de parcare si alte chestii din astea care tin de tuning, la niste preturi normale !!!

In tot orasul asta cu pretentii de capitala regionala nu este un magazint de tuning auto ?!?

Am gasit magazine de profil in: Buc, Rm Valcea, Piatra Neamt etc. si aici nimic !!! Ce naiba se intampla cu orasul asta ...

Multumesc anticipat pentru tips-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DanDare,

Merci mult de sugestie. Nu stii, service-ul de care zici tu este cumva Premium Auto Service - Bosch Car Service? Astia vad ca sunt pe Traian Vuia 127. Oricum o sa-l contactez pe dl. Dan direct. Azi am facut un drum de o ora jumate cu masina si aveam climatronicul setat pe 22 de grade, dar in masina erau vreo 29 de grade cand am ajuns la destinatie.

Si eu vreau sa-mi montez saptamana viitoare senzori de parcare si am gasit 2 persoane sau ateliere care se ocupa cu comercializarea si montajul de senzori de parcare. S-ar putea sa se ocupe si cu alte chestii de tuning: Calin Popa - audiotop : 0722240841 de pe B-dul Muncii si Radu de pe Str. Sobarilor, in spate la Lukoil : 0744970124. Eu o sa apelez la Radu.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Laurentiu M : nu cred ca e Auto Service - Bosch Car Service !!! Din pacate am aruncat bonul fiscal pe care era trecut numele firmei ca atunci ti-as fi zis sigur cum se numeste. Ideea e ca eu sunt multumit de lucrare, mai ales ca dl. Dan a gasit o solutie ieftina si care functioneaza, chiar daca probabil ar fi castigat mai mult din inlocuirea compresorului de clima !

Multumesc de pont-uri: pe dl. Popa il cunosc si am mai apelat la el in trecut cu diverse probleme, iar pe dl Radu cred ca il cunosc pt ca am inpresia ca lucreaza in aceeasi incinta /curte cu service-ul PWG la care am mai fost in trecut.

Nemultumirea mea era ca nu exista in CJ un magazin de tuning la care sa mergi, sa alegi ce-ti place si apoi sa ti le monteze pe masina. Eventual unul care are si un site de net ca sa nu trebuiasca sa mergi la magazin tot timpul. Acum am cautat si am vazut ca Audio Top ( dl Popa) are site-ul in constructie...

Succes cu clima !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este cineva in Zorilor la care mi-am infoliat eu farurile, zicea ca pune si senzori de parcare, alarme etc. Nu mi-am notat numele, dar numarul e asta - 0745284285, sta undeva pe Castanilor si avea atelier intr-un garaj. In ceea ce ma priveste, a fost foarte prompt, a lucrat bine si ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. Imi puteti recomanda un atelier serios de tinichigerie-vopsitorie care stiti ca lucreaza bine si repede? Am nevoie pentru o cunostinta de-a mea cu un Golf 5 gasit lovit in parcare la supermarket de un idiot / o idioata care i-a infundat pragul undeva in zona dintre usi. Ar trebui tras inapoi + vopsit pana nu-l prinde rugina. Multumesc de sugestii.

Salut,

Ai gasit atelier de tinichigerie-vopsitorie ? Ma intereseaza si pe mine, dar nu as vrea sa ma duc la reprezentante. Daca stiti vreun particular din asta care face si lucrari mai mici, dar sa faca munca de calitate, va rog sa-mi recomandati.

Merci.

Este pe str. Sarmisegetusa nr.8, undeva in apropiere de Iulius Mall, un vopsitor care lucreaza foarte fain si curat in acelasi timp (cu folie etc), la preturi rezonabile. Il stiu de ani de zile si niciodata nu mi-a facut treaba de mantuiala, domnul Macarie 0751526233.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

stie cineva un electrician bun

Modificat de bzsa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau pe cineva care se stie la cd player original de vw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca spui ce probleme ai cu el poate gasesti solutia mai repede

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare,

Stie cineva un service pt decodari casetofoane in cluj? Am un Beta si nu ii gasesc codul.

MS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe strada Memorandumului sunt mai multe catacombe cu decodari telefoane gsm

intr-unu dintre ele nu mai retin nr. in curte la subsolul unei cladiri se decodeaza si cass-uri, dar intra la unu dintre cei care decodeaza si intreaba

mi-au decodat mie anu trecut 2 buc la 50 lei bucata

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms. am sa incerc la ei. Credeam ca e mai ieftin:) La autoworld tot acelasi tarif este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!