Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

0741427898

nu mai retin cum il cheama pe tip

la el mi-am schimbat eu kitu

are atelier in spate la lukoil la terapia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost foarte multumit de Bif Com din Baci (Feri). Acum si-a deschis un service nou, foarte aratos, la iesirea din Baci spre Zalau. Preturile sunt decente, Feri este foarte priceput, dar cam ai de asteptat pentru ca are nume bun in Cluj si e aglomerat.

Confirm si eu calitatea lucrarii la acest service, in special lui Feri. Pe scurt, reconditionat cu succes un motor de 1.2 care manca ulei in prostie si consuma cat un motor de 1.6, la un pret decent atat la piese cat si la manopera. Proba a constat in faptul ca masina a facut imediat de la iesirea din service 1500 de km fara sa aiba nici cea mai mica problema, consum de ulei sau consum exagerat ( consum mediu 6.8 fata de 10 ).

M-a incantat de asemenea atentia la detalii si faptul ca motorul arata impecabil de curat, cu informatiile legate de ulei si revizii puse la vedere.

As mai adauga ca service-ul este la aproximativ 1 Km dupa iesirea din comuna Baciu pe partea stanga si nu in comuna.

Pe parte de caroserie, am apelat la Compexit pentru schimbare spoiler spate, parbriz si carcasa oglinda dreapta ( la oglinda au avut o mica problema in sensul in care mi-au spart sticla la desfacere, dar au inlocuit-o imediat si ce mi-a placut este ca m-au instiintat de incident si si-au recunoscut vina ). Am ajuns acolo datorita faptului ca firma de Casco avea decontare directa, dar lucrarile efectuate au fost ok ( vopsire si schimbare componente fara sa se observe diferente de nuante sau desfacere ) deci pana acum multumit de prestatie.

Modificat de Iulian-Marcel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! Tocmai am achizitionat un scut metalic pentru masina din semnatura si as vrea sa il montez. Ma puteti indruma va rog spre un service unde pot realiza rapid si ieftin operatiunea asta? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut incearca la imy in floresti ( o&v profesional)0743470234

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, o sa il contactez sa vad daca ma poate ajuta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare?

Stiti vreun service care se ocupa cu igienizarea instalatiei de aer conditionat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca este ceva oferta la autoworld

ma tenteaza si pe mine

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da am vazut si eu ...80 de ron + tva...insa nu stiu daca e ok ce fac ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

AUTODIAS de pe Calea Turzii cum vi se par ??? Vreau sa imi schimb la ei discuri+placute de frana . Imi cer in jur de 100 ron manopera. As merge la ei ca stau peste drum de ei :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,mi-a cazut geamul in usa dreapta fata,la G4 in usa,in timp ce il ridicam.Stie cineva un service mai aproape in oras,unde se poate rezolva asta si ieftin daca se poate?dar sa nu strice ceva si la panoul usii.Eventual daca a patit cineva asta,un pret informativ?Am cautat un DIY pe tema asta da nu am gasit.

Modificat de goofy4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca au fost f multe discutii legate de acest aspect

http://vwforum.ro/topic/4438-help-macara-geam/

practic mai mult ca sigur ti s-a rupt clema care tine geamul

cauta cleme de metal, volksman parca vindea asa ceva in aria de vamzari

sau aici http://vwforum.ro/topic/78520-vand-cleme-kituri-cabluri-macara-geam-electric-skoda-vw-opel-seat-audi-renault/page__p__1557337__hl__%2Bmacara+%2Bgeam__fromsearch__1#entry1557337

nu e greu sa dai jos fata de usa si panoul cu macarau, iar pe urma sa inlocuiesti clema

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, vreau sa achizitionez un golf V din 2006 si as dori sa stiu daca se poate sa merg cu masina la o&v profesional sa-mi spuna mecanicii de acolo ce probleme ar avea masina, ce ar trebui sa schimb la ea, daca are km reali etc, sau pentru treaba asta se merge doar la reprezentanta? eu nu ma pricep absolut deloc la mecanica( e prima masina). multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sstef cel mai bine il suni pe ymy si ii spui despre ce e vorba si te lamureste el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru raspunsuri, as mai avea o intrebare, stiti cat ar costa aproximativ toata treaba? am sunat la numarul de telefon postat de calint si nu a raspuns nimeni acum, de aceea intreb de pret tot aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

stie cineva unde anume pot sa ma duc sa verifice ,motorasul la trapa electrica ?

cand merge cand nu merge si as vrea sa il vada cineva

multumesc

Modificat de bzsa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Zoli incearca iti dau si nr de telefon 0742789050 e la capatul strazi PLEVNEI.Suna maine dimi si vorbeste cu el

Ssteef normal ca nu raspunde azi doar e duminica incearca maine si iti spune ce si cum

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

practic mai mult ca sigur ti s-a rupt clema care tine geamul

cauta cleme de metal, volksman parca vindea asa ceva in aria de vamzari

sau aici http://vwforum.ro/topic/78520-vand-cleme-kituri-cabluri-macara-geam-electric-skoda-vw-opel-seat-audi-renault/page__p__1557337__hl__%2Bmacara+%2Bgeam__fromsearch__1#entry1557337

nu e greu sa dai jos fata de usa si panoul cu macarau, iar pe urma sa inlocuiesti clema

toate cele bune

Problema e ca acum geamul am reusit sa-l scot,dar nu se ridica de tot si l-am prins asa cu banda.Deci fiind practic masina deschisa trebuie sa ma misc repede(chiar daca am pus o folie acolo).Am gasit ceva DIY cu desfacerea panoului usilor,dar am inteles ca trebuie o scula speciala,altfel se rup ceva cleme pe acolo si un panou costa 1000 lei;din ce scria acolo,daca trebuie inlocuit in caz ca se derterioreaza prin demontare gresita.As prefera,normal sa ma uit si sa desfac eu,dar daca se strica ceva(n-am mai vazut cum se desfac toate alea pana ajungi la mecanisme),ma costa mai mult.De aceea am luat in calcul si la un service

Modificat de goofy4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mare placere sper sa poti si reolva.Anunta-ne daca ai reusit ceva ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat eu pana la urma ,era problema cu motorul de la trapa

mi-am luat alt motor din dezmembrari ,si acum e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, Un service sau strungar care sa imi poata reface filetul la baia de ulei, la un surub de prindere in bloc care s einvarte in gol, stiti pe undeva? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. Imi puteti recomanda un atelier serios de tinichigerie-vopsitorie care stiti ca lucreaza bine si repede? Am nevoie pentru o cunostinta de-a mea cu un Golf 5 gasit lovit in parcare la supermarket de un idiot / o idioata care i-a infundat pragul undeva in zona dintre usi. Ar trebui tras inapoi + vopsit pana nu-l prinde rugina. Multumesc de sugestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavia 4ever

Autosel de pe Calea Turzii ,am vazut ca au masini de lux la reparat : X5 , seria 7 , E, S-klasse , deci ma gandesc ca fac treaba buna :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!