Jump to content

Golf 7R Lapiz Blue


Pitocu

Postare recomandată

Scaunele astea nu au suport lombar. Incalzirea se poate face, daca scaunele sunt dotate cu incalzire.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Vazut ieri prin Poana Bv.  In ce fel e masina asta a ta. Culoarea iese in evidenta grav. 

Mi-am lungit gatu pana ai disparut in orizont. :))

Link către comentariu

Da, am fost prin Poiana, la o plimbare. Nu stiu ce ai mai apucat sa vezi din culoare, ca masina era alba cam toata :))

E ok masina acum, dar am pregatit niste chestii grave pentru anul asta.

O sa postez aici cand vin toate piesele.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inima noua, 4000km. O sa ajunga sapt viitoare. Turbina e pe drum si ea, EFR7670 si sper ca si internele sa ajunga in max 2 sapt.

Incepe sa se incalzeasca si nu mai am rabdare :Driver:

IMG_7898.JPG

Link către comentariu

Ai luat un motor nou?? Sau ce se ascunde acolo? :wub:

Link către comentariu

Da, am luat un motor "nou". Are doar 4000km. Nu vreau sa stau cu masina desfacuta 1-2 luni. O sa fac motorul nou, il pun pe masina si o sa il vand pe cel curent, dupa ce am terminat.

PS: targetul actual e 650hp :ROflag:

Link către comentariu

Tot 2l. Pun acelasi tip de motor. Vreau sa construiesc motorul complet si sa il urc direct pe masina, fara sa stau cu ea desfacuta saptamani intregi.

Ieri am luat si discurile de frana. Sunt superbe. Si f usoare pentru cat de mari si solide sunt.

Azi mi-a sosit si volanta si o sa ma apuc in curand de montat cutia de viteze.

Cel negru e modulul abs care o sa-mi permita sa scot toate limitarile de cuplu. Thanks @C Z R pt ajutor!

IMG_7976.JPG

IMG_7977.JPG

IMG_7978.JPG

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos :)
Recomand dupa prima aerisire de frane sa dai o tura, cureti discurile, pui o frana cat sa intre abs-ul si te intorci si mai faci o aerisire. Atentie sa nu le supraincalzesti pana se aseaza. Eventual poti face break-in pe autostrada cu franari medii repetate 80-20, racit 5 minute si 140-20 cu franari mai agresive. Sa nu te opresti pe loc ! Pana la 20km/h e suficient :)

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Faza e ca eu mi-am facut niste adaptari care inlatura limitarile de cuplu/tractiune iar el nu putea pe versiunea lui (o parte nu mergeau si o parte nici nu existau) si erau situatii in care ii taia gazul chiar si cu ESC off complet, lucru care la mine nu se intampla.

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Multumesc!

Da, exact cum spune si @C Z R, modulul meu abs nu imi permitea sa trec pe off anumite limitari de cuplu si nu puteam sa invart rotile pt ca imi taia gazul, chiar daca ESP era deactivated.

Nici pe zapada nu ma lasa sa le invart.

Modificat de loghy
Link către comentariu

Am primit un purcelus:P

BorgWarner EFR7670 TwinScroll

Nu e atat de mare pe cat ma asteptam, dar e maricica.

Sper sa nu am batai foarte mari de cap la montaj.

IMG_8065.JPG

IMG_8066.JPG

IMG_8067.JPG

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Salut, la ce turatie va face full boost ? Eu am luat o pe asta sora mai mica , dar pentru 6 cilindri !

image1 (2).JPG

image2 (2).JPG

Link către comentariu

Salut,

Nu am idee. Sper sa o incarc pe la 4000. O sa vedem cum se misca in aprox 1 luna.

Tu ce ai luat? 7163?

Link către comentariu

7064 , ciudat pentru ca in cazul meu o sa incarce la 4000 rpm , si sunt 6 cilindri ............

Link către comentariu

Am mers aseara cu efr8374 pe 2.0tfsi si la 4200 era incarcata, pe setare de low boost. El are chiulasa portata si axe, care il ajuta, dar eu am turbo mai mic si A/R mai mic, ceea ce ar trebui sa ajute la spool. De aici m-am orientat cand am zis 4000.

Oricum, pe viitor, o sa portez chiulasa si o sa incarce mai bine. Vom vedea ce iese

Link către comentariu

Azi mi-au sosit si portetrierii.

Sunt din aluminiu CNC, au 300g si arata cam misto:)

 

IMG_8465.JPG

IMG_8466.JPG

IMG_8468.JPG

Link către comentariu

Rezista aluminiu? Mie mi se pare un pic nesigur, o sa imi fac din fier. 

Etrierii sunt 8-pot si pui discuri de 360mm?

Link către comentariu

Pai Rudi OEM tot din aluminiu sunt facuti , Audi rs5 asa vine ,8 pot cu 365mm , nu vad care ar fi problemea?

Link către comentariu

Spectacol mașina!! Mult succes în continuare. Nici nu pot sa îmi imaginez cum o sa fie aia 600 de cai :))

Link către comentariu

Mergem la Polonia sa ii bagam mintile in cap...

Mare bataie de cap cu dq500 asta..

IMG_8544.JPG

IMG_8543.JPG

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!