Jump to content

Golf 7R Lapiz Blue


Pitocu

Postare recomandată

Salutare!

Nu are rost sa o tin doar pentru mine, asa ca postez o prezentare, pe scurt si cateva poze.

Golf 7R 2015 30.000km

Culoare Lapiz Blue

Jante Cadiz 18 (au sosit deja altele, dar astept sa vina si gumele)

Trimuri interioare si piele carbon

Admisie VWR600

Intercooler Wagner

Evacuare turbo back Milltek non resonated

TTE470 Turbo upgrade

450hp

 

Vin de pe un Golf 5 Gti k04, dar R-ul este din alta liga :)

IMG_4212.JPG

PS: Si daca as avea posibilitatea sa urc mai mult de 1mb, as pune mai multe poze... poate ma ajuta si pe mine vreun moderator...

Modificat de Pitocu
Link către comentariu

Salut.

Foarte frumos exemplarul si cu atat mai frumos dat fiind modificarile facute. Sa ai parte de ea !

PS : masina este achizitionata de tine cu acele modificari sau le-ai facut tu ?

 

Link către comentariu

cred ca te-am vazut pe la obor într-o zi, mi-am sucit gatul cum n-am mai patit din liceu ?

pt poze poti folosi orice soft de editate pt omicsorare a rezolutiei. Sunt f bune si la rezolutie de 1280cu x si se încadrează in limita de forum.

Link către comentariu
40 minutes ago, ShadoWzZ said:

Salut.

Foarte frumos exemplarul si cu atat mai frumos dat fiind modificarile facute. Sa ai parte de ea !

PS : masina este achizitionata de tine cu acele modificari sau le-ai facut tu ?

 

Salut!

Multumesc! Masina am luat-o stage 2, iar eu i-am pus turbina si evacuarea finala.

Salut Cezar, sa ai pofta la Mc! :))

Link către comentariu
16 minutes ago, laduncaag said:

cred ca te-am vazut pe la obor într-o zi, mi-am sucit gatul cum n-am mai patit din liceu ?

pt poze poti folosi orice soft de editate pt omicsorare a rezolutiei. Sunt f bune si la rezolutie de 1280cu x si se încadrează in limita de forum.

Da, este la Obor acum, asteapta numerele.

Eu pozele le pot edita, dar am limita de 1mb/postare si ar insemna sa pun cate o poza/post. Nu mi se pare cel mai eficient.

Link către comentariu
  • Administrator
1 hour ago, Pitocu said:

Eu pozele le pot edita, dar am limita de 1mb/postare si ar insemna sa pun cate o poza/post. Nu mi se pare cel mai eficient.

daca pui 10 posturi consecutive board-ul le uneste intr-unul singur atat timp cat sunt la timp mic unul de altul si nu posteaza nimeni intre posturile tale. Esti membru doar inscris (19 ore are contul tau). Cand treci la rank-ul "Membru vwForum" creste dimensiunea pe postare, timpul intre search-uri scade, iar inboxul devine mai primitor.

Link către comentariu

.. si o sa ai limita 1.99 MB :))

Eu le dau resize la 1920x1080 si compresie 75-80% si ies la 600-900kb/poza. Incap 2-3 :) Dar poti face cum a zis Dragos (voinea)

Gata softul ? e ok ?

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Foarte frumoasa, s-o stapanesti sanatos!

La 450 de cai esti deja in alta liga fata de hot hatch-uri.

PS: Ce jante ti-ai comandat? pe 19?

Toate bune,

Link către comentariu

La 450 cp cred ca e, cum zic si colegii, o racheta pe roti .... un pocket rocket adevarat. Astept sa vad niste filme cu reprize de acceleratie daca esti fanul chestiilor astora si poti face asta. 

Link către comentariu

Va multumesc!

Se pare ca am postat ceva ce incalca regulamentul si a fost sters.

O sa incerc sa postez in limita regulilor.

Revenind la masina, azi am programare la o resoftare corecta.

Voi reveni cu fisa dyno dupa ce e gata.

Link către comentariu

Si rezultatele:

Initial: 411 cai, 489nm

Dupa resoftare: 448 cai, 552nm

Diferente majore la cum raspunde masina. Este mult mai agresiva. Imi place :Driver:

La plecarea de pe loc patineaza toate 4 rotile. Astept sa vad miercuri cum se comporta cu jantele pe 19 si cauciucuri noi.

 

IMG_4245.JPG

Link către comentariu

Salut. Te-am vazut azi prin centru(Rompetrol).  Foarte frumoase rotile!  

PS: trege bine masina:)

Modificat de DB86CLP
Link către comentariu

Bun venit pe forum!Culoarea este de-a dreptul superba :)Felicitari pentru jucarie!Sa ai grija de ea,ca sa aibe si ea grija de tine :P

Ce model sunt noile jante?

Modificat de floryn2.0
Link către comentariu

Salut! Foarte frumoasa si masina si culoarea. Ne poti spune si noua unde ai facut softul? Ai soft si pe cutie?

Modificat de motan
Link către comentariu

Salut,

Ce jante sunt cele din poza de mai sus?

Sa o stăpâneștii sanatos si fara incidente. :) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!