Jump to content

Golf 7R Lapiz Blue


Pitocu

Postare recomandată

Incearca si un alt soft la cutie... Revo stage 2(fara limitare de cuplu) de exemplu, daca nu esti multumit iti da banii inapoi in 30 de zile, asta ca sa elimini problema de soft. Pe youtube sunt ceva golfuri 6R DSG cu turbina GT3076R, la 500-600 cai si nu au problema asta. tot dsg6  dq250. 

Modificat de motan
Link către comentariu

M-am gandit si la asta, dar, avand in vedere ca o sa mai cresc puterea am zis sa schimb cutia cu totul. In plus, o sa mai am o treapta de viteza.

legat de 6r de pe net, crezi ca sunt cu ambreiaje stock?

Si apr are discuri schimbate la dq250 pe big turbo pe 7r si fac 500cai.

Link către comentariu

Nu stiu  ce are APR pe big turbo, daca are sau nu ambreiajele stock, dar daca te uiti la video-urile userului vag_tr, zice clar ca are ambreiaje stock cutia este stock din punct de vedere hardware, are doar soft pe cutie, cu limitarea scoasa de cuplu. El spune ca tine 550-600Nm strict hardware. Fa un video cu camera pe  ceasurile de bord intr-a 4-a de la 3000-7000rpm, din ce am vazut in video, tie iti patineaza cand schimba din treapta 2 in 3.

Link către comentariu

Abtineti-va de la discutii pe langa subiect! 

Urmatoarele posturi off topic vor fi sanctionate.

Multumesc!

Link către comentariu

In trepte superioare nu imi patineaza niciodata. Probleme am din 1 in 2 si din 2 in 3, dar am mai patit si din mers sa dau cickdown si sa nu agate bine treapta a 2a,  sa patineze putin si sa imi arunce avertisment de gearbox overheated.

Pana una-alta masina ramane cu cutia stock pt ca mai am nevoie de piese.

Noroc ca au umblat pe la masina, ca au descoperit un surub de la cutie slab... L-au strans si i-am facut si schimbul de ulei si o sa mai astept. Aveam o presimtire ca nu o sa iasa din prima :))

Link către comentariu

Salut, masina e wow din toate punctele de vedere! :) Iar jantele sunt dementiale! Sunt curios cum se simte masina la 450 cp. Mie la 221 cat am mi se pare wow! :)) Dapai la puterea aia.. Ce sa zic, bafta in continuare la upgrade-uri si sa te bucuri de ea fara incidente! :)

Cat despre poze, eu folosesc site-ul asta si copiez linkul de la poze pe forum, poate te ajuta. 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Ti-am zis candva ca al tau Golf R e cel mai frumos de pe forum...nu degeaba ai aparut la PRO TV azi, facand drift-uri in ceva parcare :)) 

Link către comentariu

Thanks!

Da, au facut un reportaj despre "iubitorii de masini puternice" :))

Pana una-alta, am fost asaltat de zapada:

 

IMG_7485.JPG

IMG_7486.JPG

Link către comentariu

O ora si jumatate am dat la lopata ca sa imi fac un tunel prin care sa ies de acolo :))

PS: Mi-au sosit si cutia de transfer + planetare de rs3.

Saptamana viitoare vine si volant si modul de abs ca sa scap de o limitare din modulul meu care nu-mi permite sa o anulez.

Am comandat si internele pentru motor, care ar trebui sa apara luna asta.

Plus, un colet mare ce mi-a sosit saptamana trecuta, dar nu va spun ce e in el, o sa fie o surpriza.

IMG_7487.JPG

IMG_7488.JPG

Modificat de Pitocu
Link către comentariu

Oare scaunele astea, adaptate pe un passat cc ar avea in continuare reglaj lombar si incalzire? 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!