Jump to content

VW Lupo Gti 1.6 16v - 2001 - 5 speed


juniorx88

Postare recomandată

Da, as vrea Pilot. Am avut la Clio RS si am fost foarte multumit. Pe deasupra am avut rezultate pozitive si pe dyno :) 

Nu am zis nimic de soft la RC, doar dyno :). Oricum, in ciuda unor pareri negative eu cred ca e foarte important cum te intelegi cu Sebastian de la RC. Nu e baiat rau si daca vrea te poate ajuta cu multe :)

Link către comentariu

Am facut si eu dyno la RC,Sebastian mi s-a parut a fi un domn de treaba!

Link către comentariu

Diseara la 16.30 la dyno sa am un punct de referinta. Intre timp am fugit pana la Racing Nick si mi-am luat prinderi pentru scaun care se sudeaza :)

image.png

Link către comentariu

Am fost la dyno si rezultatele sunt peste asteptari in conditiile in care am facut run-urile la peste 32 de grade :)

119cp la motor si 100cp la roata cu airbox-ul si evacuarea stock :)

image.jpeg

image.jpeg

Link către comentariu

e super bine. bravo. cati km are masina? 

abia astept si eu cifrele mele

Link către comentariu

Are 252000km dar motorul e refacut de 9000-10000km ca era chiulasa varza. S-au schimbat supape, arcuri, rectificat, planat chiulasa si inlocuit segmentii tot la cota 0 cu Mahle :)

Link către comentariu

Usor usor ajung toate jucariile...au sosit conductele :)

Mai astept ca nemtii amabili de la KW sa binevoiasca sa imi livreze suspensia si sa ajunga placutele de la Ferodo dupa care incepe asamblarea :)

image.jpeg

Link către comentariu
4 minutes ago, Bogdan_wrc said:

frumoase scaune :P

Multumesc :)) 

Link către comentariu

eu am combinat alea cu ferodo3000 si cu castrol srf. castrol ala...is theshit...

Link către comentariu

Eu o sa le combin cu Ferodo DS2500 si Motul RBD 660 :)

Link către comentariu

"rbf" l-am avut pe S3, si sa stii ca mi se pare mai rezistent SRF. e mai scump, dar wet point e mult mai mare. 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Si asteptarea a luat sfarsit 

Suspensia e in portbagaj si tocmai am primit mesaj ca au sosit si placutele... Miercuri intra masina in lucru 

- upgrade frane la 280mm cu ds2500;

- toate bucsele de la Powerflex;

- suspensie KW V1;

- mici maruntisuri de mentenanta.

image.jpeg

Link către comentariu

lookin good! bv. deci acum tre sa scazi la timp. recomand si sway bars. eu nu am voie. fac...enorm. 

tocmai am scos un 2.10, pe 36 de grade afara si 55 la asfalt. :) locul 3 in etapa care s-a incheiat.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu

Felicitari pentru clasare :) Timpul e foarte bun mai ales ca temperatura sunt sigur ca te-a ucis atat pe tine cat si masina. 

Am in plan pe viitor rear arb de la Whiteline dar momentan bugetul a ajuns la capat....mai am de renovat un apartament si sa iau mobila :) 

Link către comentariu
  • 5 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!