Jump to content

Am modificat din nou masina


barabas leiba

Postare recomandată

Frumoasa masina.

Imi poti da si mie niste detalii cu XENON. Vreau sa-mi montez si nu stiu cum sa procedez, cine face mai bine, cat costa, cat de fiabile sunt, etc...

Nice car, again.

Cam cat ai investit in ea pana acum?

Link către comentariu
barabas leiba

Cred ca s-au bagat inca vreo 5.000 de euro in ea in 6 ani, daca nu mai mult.

Xenonul este original de AUDI A6 Allroad. Farurile au fost cumparate noi-noute din baza de date de 6N2 GTI, iar instalatia e de pe acel Audi din cimitirul de masini.

M-a costat cu totul: 700 de euro farurile +12 milioane instalatia de XENON, asta ca am prins un dobitoc care mi le-a dat asa ieftin, pentru ca descarcatoarele alea costa FOARTE MULT.

Daca luam farurile de GTI cu tot cu descarcatoare ma ducea undeva la 1200 de euro. Iarasi mie nu imi prea imi plac produsele aftermarket, gen kit universal de XENON

Alea nu prea pot fi puse pe orice masina, pentru ca farul are nevoie de lupa de focalizare si eventual spalator. Daca iti pui kit universal pe faruri chioare o sa bata mai tare ca faza lunga, iar militia te opreste instant.

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu

Am inteles. Si cum as putea sa imi pun si eu niste XENON? Sti pe cineva care poate sa faca treaba buna?

Multumesc

Link către comentariu
Cred ca s-au bagat inca vreo 5.000 de euro in ea in 6 ani, daca nu mai mult.

Xenonul este original de AUDI A6 Allroad. Farurile au fost cumparate noi-noute din baza de date de 6N2 GTI, iar instalatia e de pe acel Audi din cimitirul de masini.

M-a costat cu totul: 700 de euro farurile +12 milioane instalatia de XENON, asta ca am prins un dobitoc care mi le-a dat asa ieftin, pentru ca descarcatoarele alea costa FOARTE MULT.

Daca luam farurile de GTI cu tot cu descarcatoare ma ducea undeva la 1200 de euro. Iarasi mie nu imi prea imi plac produsele aftermarket, gen kit universal de XENON

Alea nu prea pot fi puse pe orice masina, pentru ca farul are nevoie de lupa de focalizare si eventual spalator. Daca iti pui kit universal pe faruri chioare o sa bata mai tare ca faza lunga, iar militia te opreste instant.

nu este o diferenta f mare intre 1200 euro si 700 euro + 12 mil..........parerea mea !!

Link către comentariu
barabas leiba

Asa este, insa la aia 12 milioane am luat si becurile care erau inca intregi. Becul Xenon e scump. Am gasit la Augsburg cu pret de la 90 de euro bucata (NARVA) la 125 de euro OSRAM. Mai exista si PHILIPS, dar nu ma prea omor. Deci inca vreo 200 de euro mai erau si becurile

Din nefericire, farul de fabrica nu vine cu tot cu bec, cum nici masina nu vine cu tot cu motorina in ea :D

Iarasi, descarcatorele de Audi sunt HELLA, foarte tepene, suporta bec D2S/D2R, in timp ce descarcatorele de POLO erau Automotive Lighting, fabrica in Cehia. Cam naspare...

Modificat de barabas leiba
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!