Jump to content

Resetare cheie după înlocuire baterie


nedelk
 Share

Postare recomandată

Salutare! Ma confrunt cu o probl.si am nevoie de ajutor.Am înlocuit bateria de la cheia tip briceag si nu îmi functioneaza telecomanda...cum o resetez? Ideea e ca atunci cand apăs butoanele se aprinde ledul roșu dar nu si acționează...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Procedura manuala


1. Se pune contactul cu cheia buna
2. Se inchid toate usile
3. Cheia cu telecomanda care nu functioneaza se introduce in yala de la usa soferului, se rasuceste spre deschis si in acelasi timp se tine apasat butonul aferent deschiderii de pe telecomanda timp de cateva secunde - masina va confirma prin beep sau semnalizare.
4. Apoi se rasuceste spre inchis si se tine apasat butonul de inchis de pe telecomanda timp de cateva sec.
Se poate incerca si invers , spre inchis apoi spre deschis )
5. Se deschide, inchide manual, apoi se incearca deschiderea/inchiderea si din telecomanda.

Cand se testeaza telecomanda, se ia contactul - cheia se va rasuci in pozitia 0.

 

cu VCDS-ul

 

pe 46 - convenienta - 10-Adaptari - canal 01- test - do it - save - ti apasat 2 sec pe butonul descuiat - masina va confirma prin beep sau semnalizare... sau nu va confirma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!