Jump to content

Zuka aka Scirocco 1.4 TSI 160


Luciosu

Postare recomandată

lambda_dryver

N-ai pentru ce! Evident, asta in cazul in care te bate gandul sa mai tii masina macar 2 ani si sa nu le faci pe toate odata, ci treptat, incet, ca sa nu te plictisesti niciodata :))...

Link către comentariu
  • 1 month later...

well, am primit oferta pentru un Cupra de 280 cp. Mai are 3 ani garatie, cam 20k km . trebuie sa ma cam scobesc bine prin buzunare, dar parca...

deci este Cupra 2015 280 cp, manuala cu urmatoarele optiuni: airbag-uri laterale, camera video marsarier, ornamente cromate interior, pachet Cupra orange line, Pachet Cupra performance orange, pachet iarna, Seat Sound, sistem de navigatie plus, sistem optic de parcare, senzori parcare fata/spate, afisare imagine pe display, sunroof panoramic, culoare: Pirineos Grey, scaune alcantara negru.  sa va dati cu parerea, Cred ca e cam cu toate inafara de DSG,

Link către comentariu

Zici ca are performance pack? Adica jante pe 19 orange cu frane mari? 

Iti spun sincer, navigatia e degeaba la masinile moderne iar la seat my 2015 aduce un singur avantaj notabil - display de 6.5" vs 5.8" standard. 

Tu stii daca e scumpa sau nu, masina a fost la baza undeva aproape de 33-34k euro. Daca ti-o lasa la 25 atunci e de luat...zic.

Link către comentariu

@vdragos Prima cupra din postarea ta e de ceva timp la vanzare. A avut/are REVO pe ea, asa ca eu unul as zice pas :) In situatia de fata trebuie intrebat daca mai are garantie de fabrica.

@Luciosu si mie mi se pare pretul cam mare.

Link către comentariu

poate reusesc sa o scot spre 26k nu cred ca o lasa mai jos. 

@cristi511 da are performance pack orange cu jantele portocalii si frane mari.

@vdragos primul a fost la DIP motors inainte de Delcar, iar nenea de acolo a zis ca nu mi-l recomanda cand am intrebat prin aprilie. iar cel de 1.8 TSI, am vb cu cei de la PBN si imi dadeau la buy back foarte putin. In plus nu erau flexibili deloc la pret, mi-au dat discount de 200 de euro . :)

Link către comentariu

Avand in vedere cei 3 ani de garantie si dorinta ta de Cupra eu zic go for it.

Totusi ar fi bine sa stabilesti de la inceput ce acopera garantia.

Din cate stiu modelul in cauza nu are probleme notabila/majore.

Link către comentariu

din ce stiu eu, parca Seat-ul are garantie 2+2 in limita a 100k km. deci teoretic mai are 1 an garantie de fabrica si 2 ani garantie importator. ce ma intereseaza este in special motorul.

@cristi511 zi-ne cum e cu garantia la Seat, te rog!

Link către comentariu
44 minutes ago, Luciosu said:

poate reusesc sa o scot spre 26k nu cred ca o lasa mai jos. 

@cristi511 da are performance pack orange cu jantele portocalii si frane mari.

@vdragos primul a fost la DIP motors inainte de Delcar, iar nenea de acolo a zis ca nu mi-l recomanda cand am intrebat prin aprilie. iar cel de 1.8 TSI, am vb cu cei de la PBN si imi dadeau la buy back foarte putin. In plus nu erau flexibili deloc la pret, mi-au dat discount de 200 de euro . :)

Salut,

Sub nicio forma sa nu iei vreo Cupra din Brasov :banghead:

Nu vrei sa te pricopsesti cu asa ceva.

Link către comentariu

Pai, pe scurt lucrurile stau asa:

Garantie SEAT 2 ani de zile sau 100k km.

Garantie PoRo 2 ani de zile sau 120k km. Termenul de Garantie suplimentara este de 2 ani si incepe sa curga din anul 3 de utilizare pana in anul 4. 

Fac obiectul garantiei suplimentare ( 2 ani sau 120k km) auto care indeplinesc cumulativ urmatoarele conditii:

- au fost introduse in Ro de PoRo ca autovehicule noi

- detin un Plan de service emis de fabricant sau PoRo, iar acesta este completat la zi, corespunzator, cu inspectiile de intretinere efectuate conform cerintelor si la termenele prevazute de planul de service

- detin Certificatul de Garantie suplimentara pe numele proprietarului actual

- decin un Certificat de inmatriculare valabil pe numele proprietarului actual

- se afla in anul 3 ori anul 4 de exploatare, determinat prin raportare la data livrarii inscrisa pe Fisa de date. 

- au un rulaj maxim total de 120k km

- au fost efectuate toate lucrarile legate de masurile de imbunatatire a calitatii produsului publicate de fabricant ( actiuni de rechemare in service)

- au fost respectate toate celelalte conditii de garantie suplimentara.

Daca ai nevoie de mai multe detalii, cand ajung acasa ma uit atent in contractul de V/C si in carnetul de garantie al masinii. 

Toate informatiile de mai sus sunt transcrise din certificatul de garantie suplimentara, livrat odata cu masina de catre PoRo.

Link către comentariu

@75NOR Nu e aia. Cea plimbata nu a vrut sa mi-o dea nimeni. E alta care nu a aparut pe site! 

 

L.E. Am pus si ceva poze, am solicitat si sa incepem formalitatile de leasing.  Sa vad ce zice nevasta-mea deseara cand ajung acasa, ca nu stie. :) 

IMG_8439.jpg

IMG_8421.jpg

IMG_8429.jpg

IMG_8427.jpg

Modificat de Luciosu
Link către comentariu

@Luciosu: ok, am inteles. Nu era asta din poze, corect.

Succes acasa, sa "vinzi" ideea, we all know how that goes :) 

Link către comentariu

@75NOR Multumesc, o sa fie greu, ca nu prea ii place Seat-ul. :)  Bafta si tie. stiu ca te bate gandul sa schimbi Superbul :)

Link către comentariu

Faceti o plimbare la Brasov, un weeknd linistit asezonat cu 2 urcari si 2 coborari de Poiana la bordul SEAT-ului si....nu cred ca va fi nevoie de mai mult. Metoda asta de regula e mai eficienta decat small talk-ul :D

Link către comentariu

@Luciosu: de acord cu Tizu', un drive-test sa stii ca ajuta. De altfel, daca la DIP ai vorbit cu Beniamin Comsa, ar trebui sa fie ok

Mersi pentru restul, e un proces in sine. Si convinsu' si optionalele - sa vezi ce discutii ies doar de la culori si jante :) 

Link către comentariu

da. Chiar cu Beniamin Comsa am vorbit. E foarte ok. :) ramane sa vedem, pana la urma un pitic am si eu. :D 

De curiozitate, ai vazut masina prin BV, stiu ca circuli destul de mult si urmaresc posturile tale.

Modificat de Luciosu
Link către comentariu

Io cu dl. Beniamin am experienta proasta. Dar nu e cazul sa o detaliez aici, iti spun doar sa nu cumva sa semnezi ceva fara sa vezi si sa mergi cu masina.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!