Jump to content

Probleme/Info Faruri


LuciangIII
 Share

Postare recomandată

te rog sa ne spui si noua de unde si cat?poate gasesc si in iasi;apropo: :D

si eu vreau sa schimb luminile ca-s cam chioare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

f@ne_tm ai rezolvat ai rezolvat dar poate ne spui si noua ce ai cumparat si cati bani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu le-am luat din REAL, le zicea ceva "xenon white design" daca imi aduc aminte bine, si m-au costat undeva la vreo 25 lei. Sun halogene simple, numai ca au lumina mai alba, si nu sunt de marca. Eu am auzit de la un prieten cu Dacie, si-a luat si bateau bine farurile si am zis sa incerc si eu, acuma ....cat o sa tina ..... nu stiu, ca nu-s de firma da' cine stie poate tin mai mult decat unele de firma...... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu le-am inlocuit de curand cu un set de Osram Nightbreaker,70 Ron,dar pot sa zic ca merita afacerea.Pe faza scurta se vad albe si pe faza lunga bat spre albastru.Vizibilitatea e excelenta,mult peste cele standard...oricum nu se compara cu xenoanele.

post-31559-1231142876_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi`am luat 2 becuri h4 White Plasma Xenon de 100 w - 20 lei va recomand

Le`am luat din bazar ( IASI )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut comanda sa cumpar becuri H1 cu efect xenon.Lumina tip neon spre albastru-25ron setul

post-21874-1231146276_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am luat becuri xenon de 100w. La inceput bateau de numa' numa', si acum, dupa o luna jumate nu vad aproape nimica, deci.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti grija cu alea de 100w...la un prieten pe Cielo ia topit firele.Dar in acelasi timp mai cunosc cativa cu logan si opel vectra care le folosesc de un an fara probleme.Depinde de masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ma gandesc si eu, ca la banii care i-am da pe ele (becuri) poate nu ma tin mai mult de 2-3 luni, dar asta e nu am avut dispozitie sa cheltui atatia bani p niste becuri, poate cand o sa ma lase astea .... o sa ma lase si inima sa dau 70-80 lei pe 2 becuri, mie mi se pare cam mult (sorry dar sunt obisnuit ca la dacie, cu 2-3 milioane faceam motorul ca nou.....). Momentan sunt multumit de lumina pe care o dau la banii pe care i-am dat.....

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte imi luasem si eu un set de 100w din bazar din Iasi...dar m-au speriat colegii de pe forum si nu le`am mai pus.Le-am dat mai departe prietenului cu cielo...70 ron e cam mult pt 2 becuri pe halogen.Cu 350 ron imi luam o instalatie xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu inalatiile astea xenon, eu unu nu prea am incredere, masina nefiind dotata din fabrica cu asa ceva. Astea se numesc improvizatii, si de obicei improvizatiile nu tin, si din cate stiu eu, farurile xenon au altfel oglinda aceea fata de cele pt halogen. Acuma sa ma contrazica cei care folosesc sau comercializeaza asa ceva. Cel putin alea la 350-400lei...... Am pe cineva (un prieten) mi-a zis ca are nu stiu ce instalatie de xenon 300 Euro, cu garantie pe viata samd.... Nici macar asa nu m-ar tenta. Scuze daca am ofensat pe cineva, dar asta este strict parerea mea, si daca sunt offtopic (ceea ce nu cred) rog moderatorii sa-mi stearga acest post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei xenon iti poti pune linistit faruri cu lupa.

Cei cu becuri de 100w ar trebui sa aiba grija la intalnirile cu Politia, sau fata de ceilalti participanti la trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare..va rog sincer din suflet ..spune-ti ce fel de becuri imi trebuie..adaug o poza cu ce fel de faruri am la golfuletz...

post-34206-1231442083_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faza lunga/faza scurta ai H1, cate 2 in fiecare far, si pentru pozitie(beculetul de langa cel de faza lunga) este W5W

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un mic ajutor..

am vazut intrun magazin un avertizor sonor pentru faruri...ca la masinile noi knd opresti motoru incepe sa faca un zgomot si nici nu costa mult in jur de 6 lei.

stie cineva cum se monteaza???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui si o poza cu el, nu exista sa nu stie nimeni, dar din cate stiu eu este un buzzer care vine undeva intre releele de pe panoul de sigurante, cel putin eu asa am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima oara am vrut sa scriu ca e pretul gresit. Dar m-am uitat pe FK si cam asta e pretul. :Driver:

Dar se gasesc si la 200 de euro tot FK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nu stiu de ce sunt atat farurile acelea...doar pt ca au semnalizare inglobata? Pentru ca pe site-ul de la FK tuning romania se gasesc la preturi mult mai mici faruri foarte dragute, si anume 600 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...stie cineva ceva despre acest site...www.vwtuning.ro? Acolo am gasit faruri pt G3 look G4 la doar 150 euro, dar la contact exista doar o adresa de email care nu functioneaza. Tot acolo am gasit si alte lucruri interesante pt G3.

Multumesc,

Modificat de geee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cum pot sa deslipesc sticla de la far de far in sine...?

fara sa sparg sticla:D...

multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • v@sy changed the title to Probleme/Info Faruri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!