Jump to content

Probleme/Info Faruri


LuciangIII
 Share

Postare recomandată

pentru stanga dreapta is niste rotite albe in spatele farului unde sunt mufele in parte de sus.... is doua da la unu nu potzi sa ajungi din cauza filtrului de aer de acolo potzi sa le misti in interior sau exterioe ( stanga dreapta)

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine mergi akm seara acoperi un far sj vezi cum il misti stanga dreapta.... ii o rotitza destul de mare alba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva se este pus intre sticla de la far sj faru in sine....ce fel de silicon k al meu face condens si vreau sal descfac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !Pe faza scurta nu se mai apride becul din stanga.Daca i l leg la pozitii se aprinde.Sigurantele nu sunt arse,blocul de lumini este ok.La plafoniera se aprinde un singur bec,celalalt nu!Care e smecheria?!Mult

Modificat de sorin74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat becurile halogen de la faza scurta cu Philips Premium H1 cu gandul ca lumina o sa fie alba!Tot galbena este!La faza scurta am lentile.Sunt dezamagit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Daca dati banii pe fel de fel de prostii...

Vrei lumina alba si puternica? un singur cuvant: Xenon

Restul, frectie la picior de lemn

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu echiar un silicon, e un mastic, nu stiu cum sa i spun. este lipicios si nu se intareste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok...pana una alta am citit cam tot de pe aici,dar nu am gasit raspunsul la intrebarea:se potrivesc farurile-originale-de golf 4 pe golf3??am sansa de a primi un set complet -adica 2 buc-si nu stiu ce sa fac...a mai schimbat cineva?

cand intreb daca se potrivesc,ma refer si mecanic-adica sa intre in locul celor vechi,cat si electric,adica ce relee trebuie puse...mufe... :D sau un electrician are idee...?

respect :icon_thumright:

Modificat de cosmin_golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu sunt la fel farurile de Golf3 cu Golf4. Difera dimensiunile, nu se potriveste nici sticla, nici interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok...pana una alta am citit cam tot de pe aici,dar nu am gasit raspunsul la intrebarea:se potrivesc farurile-originale-de golf 4 pe golf3??am sansa de a primi un set complet -adica 2 buc-si nu stiu ce sa fac...a mai schimbat cineva?

cand intreb daca se potrivesc,ma refer si mecanic-adica sa intre in locul celor vechi,cat si electric,adica ce relee trebuie puse...mufe... :vaidecapulmeu: sau un electrician are idee...?

respect :vaidecapulmeu:

Nu se potrivesc. La coltu de la aripa si la tragar. trebuie efectuate modificari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea e ca este prea mult de munca sa incerci sa faci adaptarile necesare.....

iesi mai bine daca iti iei niste faruri pt golf3 tip golf 4.....se potrivesc perfect la mufe, la suruburi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

raduuuuu te referi la farurile pt Golf 3 Cabrio. :vaidecapulmeu:

Gasiti aici codurile:

8eqyyydwqulpskert72j_thumb.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.mersi de sfaturi.nu ma scarpin daca nu ma mananca.farurile mele sunt f.bune si nu am probleme cu ele.

s-a ivit doar o ocazie de a le primi gratis.

respect :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut o Dacie care avea lumina alba!Va intreb,ce marca de bec face lumina alba?Am incercat diferite tipuri de becuri halogen dar dezamagire toatala!Stiu Sorin,ai dreptate e vorba de bani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

O lumina buna pe timp de noapte este absolut necesara si, chiar daca nu suntem constienti de asta, de multe ori ne poate salva viata! Toata lumea investeste in stopuri, bari, cotiere si alte prostii, insa putini sunt cei ce se gandesc sa investeasca in siguranta deplasarii lor !!!

Chiar daca ma ocup cu absolut tot ce tine de xenon, nu vreau sa-mi fac reclama, am deja destul de multi clienti si uneori nu reusesc sa fac fata la toata cererea,eu aici incerc doar sa va impartasesc cateva din experientele mele in acest domeniu...

Modificat de Sorin Golf 3 cabrio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti ... sunt nou pe forum dar m.am inscris tocmai pentru ca doresc niste lamuriri de la voi cei mai experimentati decat mine.

Am un Golf III Limited Edition varianta Sport in 5 usi.

Tocmai intors de la Brasov am constatat ca noaptea farurile sunt execrabile la modul ca nu vedeam unde vine curba in fata la stanga sau la dreapta ... mentionez ca nu am proiectoare in bara si faza lunga bate un pic in spre stanga deoarece masina e adusa din anglia.

acum ideea este urmatoarea ... se simte diferenata daca mi.as pune becuri phillips ? fata de cele normale?

proiectoarele de ceata ajuta? ma refer sa vad gropile care sunt pe jos nu in fata.

si angel eyesurile fac treaba sau sunt doar de design?

Multumesc anticipat.

PS:in proiect as avea niste FKuri sau niste Hella clear da cum e foame mare ... sa vedempoate ne descurcam mai ieftin! :)

Criza Fericita in 2009 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din proprie experienta iti spun ca philipsurile chiar isi fac treaba..iar in schimb despre angel eyes depinde de cine is facute..sunt unele mai reusite,si altele mai putin reusite.De FK nu stiu,dar Hella sunt printre cele mai bune pe piata.Eu zic sa mergi pe ele daca ai ocazia.Cat despre proiectoare,la a mea de acum nu am,dar am avut la altele si da se vedeau mai bine gropile in fata.

Am vazut o Dacie care avea lumina alba!Va intreb,ce marca de bec face lumina alba?Am incercat diferite tipuri de becuri halogen dar dezamagire toatala!Stiu Sorin,ai dreptate e vorba de bani!

Sunt asa zisele xenoane in complexurile comerciale,real,praktiker la preturi de becuri normale..si sunt gold,blue si white.Mai mult ca probabil ca din acelea folosea.Si eu unul am vazut pe mai multe masini,si Dacii si altele.

Modificat de Nomood
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La multi ani ! De curand mi-am inlocuit becurile de pe pozitie cu leduri de 12v.Dupa circa o luna nu se mai aprinde ledul de pe stanga,iar aseara dupa circa 120 km de condus mi sa stins si becul pe faza scurta,functioneaza doar pe faza lunga.Am incercat azi sa inlocuiesc becul de pe pozitie dar am observat ca tot nu functineaza.Mentionez ca am far cu o singura camera cu bec tip H4.Inca nu am incercat sa inlocuiesc si becul "mare"sa vad daca merge pe faza scurta...Imi cer scuze daca v-am ametit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ledurile se aprind numai daca sant montate corect , adica + la + si - la -

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au mers o luna perfect...nu a umblat nimeni la ele.Sunt model T4W (ca la dacia veche) nu am cum sa incurc + cu - :lol: .In fine cred ca de vina e o siguranta odata ce nu merge nici pozitia nici faza scurta ci doar aia lunga.

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stie cumva cineva,am vazut de curand o poza cu un golf 3..si nu mai tin minte unde.avea niste faruri clear glass fumurii.a mai vazut cineva faruri din acelea?as vrea sa stiu daca se gasesc undeva si la ce pret.

Multumesc

Modificat de Nomood
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze ca nu m-am exprimat corect,nu era vb de angel eyes,ci de cele care seamana exact cu farurile originale doar ca sunt cu sticla clara si fumurie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rezolvat si eu problema luminilor slabe, am montat niste "xenoane" care vad excelent, sun chiar impresionat de calitatea lor in comparatie cu pretul, raportul calitate-pret e extraordinar. Am atasat niste poze cu lumina

post-32864-1231105038_thumb.jpg

post-32864-1231105050_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • v@sy changed the title to Probleme/Info Faruri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!