Jump to content

1.4 TSI (TFSI)


rex
 Share

Postare recomandată

Turbina in mers fluiera extrem de tare si nu trage. Adica cu pedala la podea in treapta 2 nu urca peste 2000 de ture. Trebuie sa apas pe pedala ca si cum as da la pompa

Gata... e public

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niciuna. Problema mare e ca trebuie sa ma intorc la bucuresti luni, dar n-am cum sa merg cu ea in halul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E interesant ca iti limiteaza la 2000 RPM dar nu ai erori. Poate reusesti sa localizezi sursa zgomotului ascultand atent sau filmand zona daca nu poti sa privesti direct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca apas ridic apas ridic, practic cum ai da la pompa, se duce mai sus cam pe la 4200 maxim. Oricum sa ai in vedere ca filmarea e facuta la relanti. In sarcina, cand calci acceleratia fluiera ca dracu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare wastegate-ul ar putea scoate sunelete astea? sa fie din ceva vacuum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pit sunt in focsani, adica in petresti. As aprecia o diagnoza si dau eu berea. Spune-mi cand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau tija actuatorului? Mie parca imi suna ca aici 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De preferat maine sau luni ca in seara asta am baut

Dap... cam asa suna..sunt de acord cu tine. Schimbam turbina crezi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Ai pus VCDS-ul (vag-com-ul) pe ea si nu ai nicio eroare?

Este imposibil sa nu dea nicio eroare cand masina nu urca mai de 2000 de ture (limp mode). Modul asta poate fi de la mai multe cauze, nu neaparat de la turbina. Zgomotul ala e ciudat rau... dar mai degraba vine de la distributie. Sper sa am dreptate si sa nu fie turbina dusa. E interesant ca se aude doar pe decelerare. Sa fie oare variatorul ?!

Singura ta sansa este sa te duci la Scorpion luni, ca maine din cate stiu nu au program, sa vezi macar ce are. Apoi, desi iti vine peste mana, las-o la Elcar Gid in Buzau (nu vei regreta) si uita de PBN ca dupa cate vezi nu o scoti la capat cu astia.

LE: uite, te ajuta colegul pit90 cu o scanare

Modificat de Velocity_Warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distributia a fost schimbata acum 2 saptamani inclusiv variatorul la PBN. Daca e distributia o sa cer motor nou. Daca e turbina, o sa le cer doar daune. Deja o dam in rasu-plansu

Pit sa imi spui daca e ok sa te sun maine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact pe decelare. Ai avut vreo problema ?

Decelerare...scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicio problema. Am schimbat distributia, am crezut ca e lantul, dar nu asta a fost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-unul din filmuletele gasite zbarnaia actuatorul...si cel care filma punea mana pe el si ii oprea vibratia si sunetul implicit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin exact asta au facut la service. Am vazut pe filmulet. Problema e ca ma lasa turbina a doua zi dupa ce o iau. Nu crezi ca as putea avea dubii la lucrurile facute de ei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt foarte suspicios de fel si de la inceput, de cand a aparut brusc problema cu injectorul mi s-a parut ciudat. Pe tine nu te-a lasat turbina propiu-zis ci ceva din controlul ei. Deci nu e ceva f grav. Oricum trebuie sa iei atitudine cu cei de la service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat de prima data. De asta mi-au dat passat 2015 de schimb si kulanz. Cred ca o sa cer banii toti inapoi. Altfel ii dau in judecata si le cer si daune e

Modificat de Luciosu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand am schimbat distributia m am uitatbla turbina si clapeta de acceleratie si erau curate si nici urma de uzura la 114.000 km. Mai mult eu n am auzit de probleme cu injectoare la aceste motoare. Eu cred ca masina ta a fost cobay in service. Ori au schimbat piese de pe ea,ori au montat ceva gresit (n au strans ceva si dupa ceva km a cedat)ori sunt slabi prgatiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos locked şi unlocked this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!