Jump to content

SEAT Ateca - discutii generale


cristi511
 Share

Postare recomandată

Da, si eu ma asteptam la hybrid sa fie in oferta, dar probabil va veni pe parcurs, desi clar ar fi castigat clienti din start oferind asa ceva.

Sunt curios si de paleta de culori, verdele asta chiar imi place

Difuzorul ala argintiu clar nu integreaza evacuari acolo, sunt prea sus pozitionate, cum tot sus mi se pare si proiectoarele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest facelift nu surprinde cu nimic, doar trage masina in linia noua de design Seat.

Mi-as fi dorit pentru spate, sa extinda luminile de frana si pe usa, unde exista mult spatiu "mort". Semnalizarea spate aduce un plus, dar cam atat.

DRL fata isi pierde din personalitate si probabil si din utilitate, fiind mai compacte.

In esenta masina ramane ceva deosebit, dar nu vad niciun motiv sa schimb ce am acum cu facelift (asta ca idee generala). Interesant ca au scos 2.0 TDIul de 190CP, ramane doar varianta 2.0 TSI pentru amatorii de senzatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un facelift ok, nu sunt diferente majore, mai mult o actualizare pentru a se incadra in liniile de design actuale. In schimb, e foarte bine pt actualii proprietari de ateca, pt ca daca ar fi fost schimbari majore, ar fi facut modelul non-facelift sa para mult mai vechi decat este. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interiorul este un melanj de doua ecrane integrate nu foarte fericit in linia generala imbatranita. Merita mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu arata rau, dar sa-i pui senzori de parcare in evacuarea fake? Asta cred ca e o premiera :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era cu adevarat o schimbare la interior daca odata cu faceliftul Ateca avea si schimbatorul shift by wire montat pe noul Leon. Ar fi aratat mult mai actual, asa intr:adevar pare putin imbatranit interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, Formentor e altceva, insa eu nu as da atatia bani pe un Seat. Imi place brandul, dar nu chiar atat de mult. La fel, nici Cupra nu prea mai merita banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai inca nu se stiu preturile. Eu m-as uita la orice Cupra de 300 CP ?, daca pachetul general ar fi pe sufletul meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leonul anterior Cupra era ok, il puteai cumpara la un pret relativ decent, 32.000, destul de dotat.

Modelul nou, Cupra Leon, nu cred ca va mai fi la fel de ieftin, luand ca reper pretul pentru Cupra Ateca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Da, si eu primisem un sms zilele trecute, am vazut ca intr'adevar e disponibil ptr instalare My Seat.

Era misto sa fi putut controla incalzirea stationara din app :)

@Sop : Revino cu detalii cand le primesti, desi parca prevad un pret aberant

 

OT: eu te claxonasem ieri pe Unirii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori nu au inteles intrebarea ori mi se pare mie ciudat pretul. 50 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tie macar ti-au raspuns, mie cei de la Avia nu mi-au dat nici o informatie, desi au reclama pe site la functionalitatea asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce este 50 ron? E gen abonament (lunar/ anual) sau doar o plata ptr adaptor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data Plug este disponibil gratuit la Avia. Am facut programare și am fost vineri sa îl ridic. Costul este zero pentru ca momentan este o campanie. Nu se percepe abonament sau altceva similar. 

Modificat de a17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, fac si eu programare. Scria ca e gratuit, dar am zis ca doar instalarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este gratuit și la Exclusiv Constanța. Maine am programare sa il iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revino cu impresii dupa ce il ridici. Sau traversez Tomisul sa vad despre ce e vb? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din păcate eu mai am de așteptat pana il butonez ? . Sunt plecat în voiaj, il ridica soția mâine și aștept sa îmi spună dacă a reușit sa se conecteze. Între timp astept impresii de la voi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, vant la pupa atunci!

O sa iau si eu legatura cu cei de la Exclusiv, poate ma lipesc si eu de unul, de curiozitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Dragoș Pahonțu
On 6/23/2020 at 8:19 AM, Cristian said:

Era cu adevarat o schimbare la interior daca odata cu faceliftul Ateca avea si schimbatorul shift by wire montat pe noul Leon. Ar fi aratat mult mai actual, asa intr:adevar pare putin imbatranit interiorul.

@Cristian shift by wire nu răspunde la fel de repede, și asta devine enervant la parcări. Este plăcut să simți ceva mecanic când schimbi vitezele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!