Jump to content

Seat Leon Xperience


vdragos

Postare recomandată

Nu e o problema de pret si nici de economie, e doar VAG marketing ... in primul post din topic am scris ca masina nu are centuri reglabile ... niciun 5F nu are centuri reglabile, probabil ca sa-l diferentieze de Golf, la fel si cu torpedoul, pretul e derizoriu.

Link către comentariu

la mine obturatorul e pe torpedou si cad deschid torpedoul se detaseaza de teava.

cu el deschis simt ca sufa pe teava din spate aer rece dar cand il inchid si las mai mult asa, nu simt diferente de temperatura in torpedou...

am mers cu o Jetta 2009 si dupa 1 ora ciocolata era tare si apa era rece, sesizabil.

Link către comentariu

Nu te bucura ca se pot demonta :blah_: nu am luat realmente o decizie dar in doua luni terminam leasingul la ea.

Link către comentariu

Nu am ce link sa dau, piesa originala de Skoda Scala, se comanda la dealer sau la magazinele online :)

57A867785A 8-9 lei :))

 

Link către comentariu

Gata retrofituiala, munca de vreo 30 de minute si citeva taieturi la maini, baga AC in torpedou de rupe.

20190731_200227.jpg

asta e dopul din HVAC unde se infige furtunul cu perseverenta

 

20190731_200215.jpg

si astea sunt cirligele de Scala

 

20190731_200502.jpg

20190731_200510.jpg

Link către comentariu

Interesante si utile carligele alea. Banuiesc ca la alte modele(marci din afara grupului) nu e foarte diferita bara aceea de prindere asa ca o sa incerc si eu unul :)

Modificat de Rave
Link către comentariu
12 hours ago, vdragos said:

Gata retrofituiala, munca de vreo 30 de minute si citeva taieturi la maini, baga AC in torpedou de rupe.

 

:grrrrrr: (sunt doar invidios)

Link către comentariu

Schimbat stergatoarele cu Valeo care sunt mai ieftine decit Bosch, sa vedem cit tin. Boschurile au stat un an si ceva, nu lasau dire dar dupa citeva zeci de secunde de sters pe ploaie incepeau sa haraie.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

2x2 sau 2x4? sau cum vreti ...

20190831_124434 mini.jpg

 

Nimic deosebit de semnalat, mai putin ca urmeaza revizia de an (ODO  vreo 29 de mii? parca) si o eroare permanenta de Module incorrectly coded pe 5F, careia n-am avut timp si chef sa-i dau de cap ... ma gindesc ca poate am slabit vreun conector la unitatea media cind am montat conducta de cllimatizare in torpedou. Unitatea merge perfect, mai studiez ...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

A venit septembrie si o data cu el si revizia de an ... si de la o inspectie de an de 300 de lei s-a ajuns la schimb de ulei si filtru (am facut aproape 10 mii de km de la ultimul schimb), curatare si gresare trapa, eliminare erori de pe instrumentele de bord (eroare de initializare) si unitatea media (incorect codata, Dumnezeu stie de ce), geometrie ca statea volanul un pic in dreapta si am ajuns la ... pam pam 1600 de lei. A! Si erau la verificare lipsa 300 de ml de ulei, ceea ce insemna ca a mincat ulei cu Mobil, lucru care cu Castrol nu s-a intamplat. ODO aproape 27 de mii.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri am schimbat a patra baterie de la cheie ... prima si a doua au tinut aproape doi ani fiecare (Panasonic amindoua), a treia a fost de la Lidl si am schimbat-o prin mai anul asta, a patra am pus Varta, ieri ca m-a tras de mineca. Se pare ca se confirma, durata de viata a bateriei este mai mare doar cu anumite marci de baterie ...

Link către comentariu

Asta sa stii ca asa  fost mereu....cu marcile. Ai incercat Duracell ? La mine la pagerul de la alarma ( la cealalta masina ), Duracell era singura baterie care ma tinea cam 8 luni, restul sub jumatate de an, chiar daca nu foloseam alarma mereu (stiu ca pagerul comunica continuu cu alarma...dar ca idee ).

Scuze de OT.

Link către comentariu

Depinde de noroc. In cheia mea principala(cea folosita zilnic) inca este bateria originala (masina in decembrie face 4 ani si momentan are deja 86 700 km). In schimb culmea, in cheia de rezerva inca anul trecut bateria era deja moarta cand am incercat odata s-o folosesc, desi abia a fost folosita!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Poti posta, te rog codul carligelor de Scala? am tot cautat si nu gasesc. As pune si eu la Golf-ul meu.

Link către comentariu
On 31.07.2019 at 16:36, vdragos a scris:

Nu am ce link sa dau, piesa originala de Skoda Scala, se comanda la dealer sau la magazinele online :)

57A867785A 8-9 lei :))

 

 

Link către comentariu
  • 3 months later...

Evil eye

 

20200125_131411.jpg

Masina merge bine, ma straduiesc sa depasesc 30 de mii de km cu ea :)

 

20200125_131420.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Probabil ultimul sezon impreuna :)

 

IMG-20200604-WA0008.jpeg

Si un consum urban ... de Mamaia

 

IMG-20200605-WA0014.jpeg

Am reusit si am trecut de 30 de mii de km :))

 

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!