Jump to content

Bucsele la Golf 4 & Bora - probleme


postman
 Share

Postare recomandată

Faza ca acuma dimineata am facut balans la masina stanga dreapta si se aude scartaitul ala nebun numai pe spate cred ca sunt bucsele, placutele nu cred ca au vreo vina ! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bucsele sau amortizoarele pe bucse dai cu sparai si ar trebui sa nu mai faca daca tot face verifica un pic si amortizoarele !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puneti si voi un pret la bucse spate+manopera, cei care le-ati schimbat, si detalii despre serviciul unde ati efectuat operatiunea. Mi-ati fi de mare folos, si sunt sigur ca nu numai mie.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in fiecare an trebuie sa schimb bucsele bara stabilizatoare, adica cam o data la 30000 km. E si la voi la fel sau doar eu am probleme? Am prieteni in Germania si ei ziceau ca nu le-au schimbat niciodata si nici nu au probleme cu ele. Poate e din cauza drumurilor patriei noastre mult iubite cu care ne binecuvanteaza guvernantii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astai clar in germania foarte rar ai sa vezi masini cu suspensii stricate !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru_constantiniu

Da, si eu trebuie sa schimb toate bucsele la 30-40.000 km, ca altfel scartaie ca o caruta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scartaitul vine de la bucsle de pe bara stabilizatoare.

Cumpara originale, sunt 23 lei buc. si iti trebuie doua. Si ai sa vezi ca nu mai trebuie schimbate asa de des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai originale - de la dealer - am pus. Ultimele au fost 21 ron. Eu tind sa cred, din ceea ce am citit in acest topic, ca e un defect de proiectare. E inadmisibil sa trebuiasca sa schimb bucsele atat de repede. Nici la Logan nu a trebuit sa fie schimbate atat de des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu e nevoie sa le schimb asa des.

Poate conteaza si de stilul de mers. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plz daca puteti sa-mi recomandati o marca de bucse de bara, ca eu am schimbat un rand si nu am mers mai mult de 5000km. ce am eu acum pe masina sunt swag si pana in 5000 km au inceput sa scartie ma inebuneste. va rog spuneti-mi si mie ce marca si de unde sa le iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar in postul anterior s-a precizat ca bucsele originale ar fi ceva mai bune decat restul si, ca orice piesa originala, poate fi comandata de la dealer. o vizita la reprezentanta vw din judetul tau ar rezolva problema bucselor originale.

(apropo, completeaza si locatia la profil)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cineva care le-a schimbat si nu mai are probleme?

si daca da sa ne zica si noua ce marca si de unde le-a luat plz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bucse antiruliu (sau cunoscute ca si bucse bara stabilizatoare)=140 ron (si din ce am inteles ar mai veni si cu ceva, adica pe langa ele trebuie sa mai cumperi si altceva---sa ma corecteze careva dc zic gresit)

Ce parere aveti de pret???

Modificat de nairolf1982
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in fiecare an trebuie sa schimb bucsele bara stabilizatoare, adica cam o data la 30000 km. E si la voi la fel sau doar eu am probleme? Am prieteni in Germania si ei ziceau ca nu le-au schimbat niciodata si nici nu au probleme cu ele. Poate e din cauza drumurilor patriei noastre mult iubite cu care ne binecuvanteaza guvernantii!

Eu la seat cordoba 2002 am facut 100.000 km, jante 13" nu am schimbat decat 1 pivot.

la golf 4 2003 55.000 km, jante 16" - nu am schimbat niciodata

la seat leon vechi (platforma golf 4) 2006 33.000 km, jante 17" - nu am schimbat niciodata

Merg destul de atent;

Bucuresti - Romania :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ma lamureasca cineva: bucse bara stabilizatoare si bucse antiruliu sunt tot una???

Si inca ceva: am fost la service si mi s-a zis ca trebuie sa schimb si bascula (cu tot ce mai e la ea: bucse si mai nu stiu ce)=285 ron bucata

Cum vi se par preturile???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bieleta antiruliu

http://www.elitecat.cz/ShowImage.aspx?obr=...2076%200003.JPG

imagine ansamblu:

http://www.elitecat.cz/ShowImage.aspx?obr=...al/AU_A3_1F.JPG

Bucse bara stabilizatoare (nu apar in imaginea de ansamblu)

http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0

Pret pentru bascula - mai mare decat ai gasit tu. (vezi si preturile pentru restul componentelor)

http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.as...r=part0911+S134

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce trebuie sa cumperi bascula daca se pot schimba toate bucsele si pivotul ?!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bucse antiruliu (sau cunoscute ca si bucse bara stabilizatoare)=140 ron (si din ce am inteles ar mai veni si cu ceva, adica pe langa ele trebuie sa mai cumperi si altceva---sa ma corecteze careva dc zic gresit)
Astazi le-am cumparat eu de la dealerul vw din Craiova cu pretul mentionat mai sus. Nu mai vin cu nimic altceva.

Asa arata:

post-9546-1215025557_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ca masina lui are bucse normale; in cazul asta cumparind bucse cocosate ii trebuie si bridele aferente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica bucse normale ?

Cele postate de mine mai sus, nu sunt normale ?

Care e diferenta intre cele cocosate si cele normale ?

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pretul e bun la bucsele barii stabilizatoare???

Iar cat despre bascula: eu nu ma pricep la mecanica, dar la service mi-a zis ca trebuie schimbata (mi-a a aratat si mie ca e un pic iesit ceva de la ea) si mi-a zis ca mai vine cu inca ceva ( bascula nu e singura, are si ea niste bucse). Pivotul nu are nimic.

Deci 2 bascule + 2 bucse antiruliu= 800 ron aprox. ????

La bucse am inteles ca pretul e bun?? WNS: astea care le iau sunt tot asa originale (cele mai bune)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sint drepte ca la dacie de ex. / nu au cocoasa aia pe mijloc

cititi de la postul 39 va rog....

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am cumparat cu 23 lei per bucata, deci ambele au costat 46 lei. (460.000 lei vechi)

Dragos, gata am inteles la ce faceai referire. 10x. :icon_thumright:

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WNS: deci pana la urma au facut doar 46 ron??? maine aflu si eu cat sunt si la Porsche Nord (aici cred ca sunt cele mai scumpe posibile)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la inceput au costat atat. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!