Jump to content

Retrofit [Passat CC]


yrynel
 Share

Postare recomandată

mersi mult pt INFO , o sa ma hotărasc si dau un semn . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut! Am si eu o intrebare legata de adaptarea unui volan la masina din semnatura. Am avut volan normal si am pus volan cu comenzi iar acum vreau sa cumpar calculatorul de coloana de la un passat cc 2010 de anglia...se pupa sau nu?

20160819_150545.jpg

20160819_150554.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Am o intrebare de 1000 puncte. Am trapa la masina din fabrica. Din nefericire ea doar se rabateaza, nu gliseaza precum cea din poza atasata de exemplu.

Credeti ca se poate face ceva s-o fac sa gliseze....probabil adaugat cate ceva pe acolo.

 

Multumesc

sunroof.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu cred ca se poate face nimic, in acest sens

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

detin masina din semnatura de o luna si pana acum nu am vazut ca proiectoarele de pe ea sunt doar de design,proiectoarele sunt pe masina dar comutatorul de lumini e doar cu pozitie pentru lampa ceata(spate) nu si pentru proiectoare.Stie cineva de ce piese am nevoie pentru un retrofit la proiectoare ceata si eventual niste coduri?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16 minutes ago, F l o r i n said:

din pacate nu cred ca se poate face nimic, in acest sens

Merci, Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristy

1. Un BCM care sa suporte proiectoare - trebuie sa faci o scanare sa vedem codul BCM-ului tau, sa iti zic daca suporta sau nu

2. lampi cu proiectoare

3. buton cu pozitia de proiectoare

4. confectionare cablaj de la buton la BCM si de la BCM la proiectoare

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hello,

intrebare : Am achizitionat recent un Passat CC si la o scanare cu VCDS am gasit eroare la modulul de faza lunga (atasat eroarea)

Faza lunga functioneaza dar nu automat.

Mentinez ca am camera in oglinda retrovizoare, Lane Assist, bi xenon. exista un modul la care ar trebui sa verific mufa/conexiunea sau trebuie schimbat ceva? Multumesc pentru suport !

VCDS.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil ca masina a venit fara aceasta functionalitate. Cineva cu VCDS a incercat sa o activeze si da aceasta eroare. Mai trebuie schimbat un bit in 09 ca sa mearga. Am fost in aceeasi situatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, neegie said:

hello,

intrebare : Am achizitionat recent un Passat CC si la o scanare cu VCDS am gasit eroare la modulul de faza lunga (atasat eroarea)

Faza lunga functioneaza dar nu automat.

Mentinez ca am camera in oglinda retrovizoare, Lane Assist, bi xenon. exista un modul la care ar trebui sa verific mufa/conexiunea sau trebuie schimbat ceva? Multumesc pentru suport !

VCDS.JPG

Spune-mi din ce an este masina.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, neegie said:

din martie 2009. Merci !

Deci este o codare facuta aiurea.

Nu ai high beam assist, asta numai daca ai facut tu retrofit.

1. Ai schimbat camera de lane assist cu cea de B7?

2. Ai instalat oglinda de Golf 6 cu camera de high beam assist atasata?

 

in functie de ce raspunzi te pot sfatui mai departe

sau ataseaza o poza cu ce ai acolo la oglinda

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am schimbat nimic, deasupra senzorului de ploaie am camera, cea in forma de trapez

, lane assist functioneaza am si ACC care functioneaza(merge tot prin aceasi camera?) Merci !

descărcare.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 minutes ago, neegie said:

nu am schimbat nimic, deasupra senzorului de ploaie am camera, cea in forma de trapez

, lane assist functioneaza am si ACC care functioneaza(merge tot prin aceasi camera?) Merci !

descărcare.jpg

 O poza putin mai jos

sa vad oglinda completa

nu ai pe camera de lane assist, ai prima generatie

radarul de Acc este in spatele stemei de vw din bara

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai high beam assist

intra cu vcds ul in gateway, instalation list si debifeaza high beam assist. Eroarea va disparea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci fain, am vazut ca ti-ai montat tu. imi poti spune te rog ce piese ai montat si cat te-a costat? sau poate ceva coduri de la piese.

Merg mult inafara buc-iasi si de multe ori noaptea si mi-ar fi utila optiunea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Centrala electrica 3C8 937 049 AC

2. Oglinda cu camera 5K0 857 511 C

3. Modul comfort chip pt comutare automata.

pretul depinde de unde cumperi piesele: noi sau second.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a facut cineva retrofit la luminile din interiorul manerelor?  Se refera la manerele exterioare, unde este un orificiu sau la cele interioare? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Eu.

e vorba de manerele interioare, pachetul complet ambient light. Inclusiv trimuri usi luminate.

la Cc nu exista manere exterioare luminate ca la audi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trimurile ambientale o sa le am si eu in curand sper ?  Ce tb facut mai exact pt luminile de la manere? Nu vad niciun spatiu pe interior pt un led..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt manere speciale cu spatiu si led. 

daca iei trimurile de ce nu iei si manerele. Pachetul asa vine. La manere poti sa si rosu sau alb.

la trimuri ai alb. Daca vrei rosu (cum am facut eu) trebuie un artificiu (poti sa vezi poze in sectiunea masina mea cum vine cu rosu la mine). Eu am considerat ca daca toata masina noaptea este pe rosu nu vin eu cu trimuri pe alb. Asa ca am facut conversie pe rosu.

 

vezi in poza cum este la maner. Eu am pe rosu, nu alb. Am schimbat ledul cu cel de la audi. Sunt identice.

AA11408F-7E1D-4EB3-9A76-81512296136C-1336-000000D6C509A9E4_tmp.png

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai schimbat ledurile la manere ? Pe un alt forum sustineau ca daca inversezi polaritatea se schimba si culoarea (alb / rosu). 

LE La trimuri se poate inversa polaritatea si se schimba culoarea, nu la manere.

Modificat de mihai p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am riscat cu schimbat de polaritate. Nu ma joc pe curent.

Citeste atent ce am scris: am folosit led de manere de la audi, este Acelasi led, doar ca e pe rosu.

la trimuri am folosit fir luminiscent rosu, de 2,3mm, ofera o culoare uniforma ca intensitate si tenta identica cu restul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, am inteles. Nu stiam ca ai folosit tub, am crezut ca sunt trimurile OE. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Retrofit [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!