Jump to content

nu se mai rabateaza oglinzile


Cristi_fx
 Share

Postare recomandată

Nu se pot rabata manual? Masina ta e Style sau Reference? Style vine cu rabatare electrica a oglinzilor, Reference nu. Daca nu se rabateaza electric, desi masina ta e echiparea Style, poti incepe prin verificarea sigurantelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este Reference. Inteleg ca nu am rabatare electrica ,dar de ce nu pot sa le rabatez manual?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat de des le-ai rabatat pana acum? Mecanismul de rabatare se gripeaza din cauza prafului, incearca cu un spray degripant gen WD40 si apoi cu un lubrifiant, pentru a preveni situatia de acum.

Vezi ca oglinzile se rabateaza la Leon in sus, nu paralel cu pamantul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate oglinzile se rabateaza, indiferent ca sunt electrice sau nu; eu am la masina oglinzi electrice dar pot sa le rabatez si manual fara sa stric vre-un mecanism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Eu am varianta highline și la un moment dat nu se mai rabatau oglinzile din cheie , țineam apăsat pe închis lung (asa am setat) și nu se rabatau , problema a fost la bateria din cheie era f slaba ,lucru de care am fost avertizat și de computerul de bord. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!