Jump to content

Golf2: clipeste bec in bord


SamuraiJerk
 Share

Postare recomandată

1)La mine capacul rezervorului de lichid de racire are in interior un fel de supapa, dar fara corespondenta deasupra.E normal sau trebuie sa caut alt capac?

2)Pe unde se face scurgerea lichidului de racire din instalatie?Am pierderi in partea stanga a radiatorului.Am incercat sa schimb colierul, nu am reusit sub nici o forma (voi incerca cu o cheie franceza sa strang extremitatile sale pt a-l scoate de acolo) dar am observat ca furtunul este putin larg la imbinarea cu radiatorul, timpul si-a spus cuvantul, si vreau sa tai cativa centimetri de furtun si sa ii pun colierul vechi inapoi si inca unul.Sper sa fie de ajuns. :icon_thumright:

3)Daca totusi am pierderi de lichid dupa ce scurtez furtunul ala, imi poate spune si mie cineva unde pot lipi radiatorul in galati sau braila si eventual pretul unui radiator nou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SamuraiJerk

    15

  • eugen_zim

    5

  • rzone

    4

  • Mihai GTi

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

intamplator astazi am facut o descoperire socanta

releul ce am presupus ca e defect (apare desfacut cateva posturi mai sus) avea de fapt un piciorus care nu era lipit bine pe placa, se misca exact ca un dinte de lapte :)

morala: este foarte usor de verificat lipiturile picioruselor la releele care sunt suspecte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut am un t3 cu motor de golf 1.8 benzina si am aceeasi problema cu beculetzul de avertizare numai k urca si acul la apa maxim dreapta mentionez k sonda este cu un pin si este prinsa pe bloc ce pot sa-i fac ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna tuturor cam de mult nu am mai trecut pe aici, de la un timp nu mai functioneaza lumina la bord si indicatorul de la apa este la minim de tot,inca nu am verificat dar poate sa mai lovit careva cu aceasta sa zicem defectiune. multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!