Jump to content

Oglinzi rabatabile din telecomanda (DIY) [Passat CC]


adrian83
 Share

Postare recomandată

Salut, detin un cc din 2009' are oglinzi pliabile si lumina sub ele, se pliaza din interior reglare acolo, se poate face sa plieze din telecomanda? am incercat dar nu merg se lasa doar gramurile. stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intai-hai sa ,,scrim" corect..sa intelegem si noi...Apoi ...hai sa citim...o pagina in urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12.03.2018 at 18:17, spido a scris:

Se poate face din adaptari cu Vcds la tine.

Merci @spido ptr raspuns ,am incercat dar nu cred ca merge,am atasat o poza cu calcuratorul din usa sofer.

20180328_113809[1].jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok calculatorul meu...duce? am citit pe aici si-mi trebuie ceva gen 3C0 959 793 C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge si pe asta cu VCP.Pe 3c0...am facut cu Vcds..nu mai stiu sigur daca si 1k accepta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Spido,nu stiu ce inseamna VCP,dar o sa caut si incerc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutate,

 

am incercat cu varinata 12.xx si nu mergea, am achizitionat 18.02 si nu gasesc “system parameter...bla bla.08” toata lista aceea de linii difera total fata de ce gaseam cu varianta 12.xx.

 

ceva sugestii?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La B7 sau Mk6? La astea se face cu Vcp.

Se rezolva..

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La B7, cand am incercat cu versiuena mai veche avea linia respectiva doar ca nu accepta valorile de genul 95..cu versiunea asta noua de vcds nu exista linia respectiva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut.

La masina din semnatura am reusit sa fac codarea pentru oglinzile rabatabile din telecomanda, insa am avut niste pasi aditionali. Va las mai jos ce am facut eu, poate ajuta pe cineva.

Am incercat sa fac codarea la byte8 cu valoarea 99 insa primeam mesaj de eroare cu "out of range" (sau ceva asemanator).

Am facut ce scrie in post-ul de mai jos, dupa care a functionat:

Passat-CC-auto-folding-side-mirrors-DIY-tutorial-#post88328205

Totusi, la mine mai ramane o intrebare. Masina mea are kessy, insa oglinzile nu se rabateaza la apasarea lunga a butonului de pe manerul portierei. Mai este necesara vreo adaptare intr-un alt loc? Am cautat pe net in mai multe locuri insa fara rezultat. Am gasit o pagina care zicea sa incerci sa deschizi geamurile complet, apoi sa le inchizi de pe butonul portierei (ziceau ei ca asta ar face un reset al oglinzilor), iar apoi ar trebui sa se rabateze - nu am avut succes.

Multumesc.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 25.05.2015 at 12:18, F l o r i n a scris:
Address 42: Door Elect, Driver (J386)       Labels: 3C0-959-70X-GEN4.clb
   Part No SW: 3AA 959 701 A    HW: 3C0 959 793 C
 
 
Address 52: Door Elect, Pass. (J387)       Labels: 3C0-959-70X-GEN4.clb
   Part No SW: 3AA 959 702 A    HW: 3C0 959 792 C
 
 

 

Aceste module/calculatoare sunt plug&play? si trebuie ptr ambele usi fata sa pot rabata oglinzile din telecomanda?Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de B7..si tu ai CC.

Posibil sa mearga...daca e cineva care a facut retrofit-ul sa confirme..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut! am o problema, cum as putea sa verific ce se intampla cu oglinzile! din butonul de pe consola de pe usa stanga am functie de retragere oglinda! problema este ca se retrage doar cea din dreapta! pareri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diagnoza. in functie de erori - verificari cablaje/ inlocuire oglinda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 24.04.2018 at 22:30, vladtz a scris:

Va salut.

La masina din semnatura am reusit sa fac codarea pentru oglinzile rabatabile din telecomanda, insa am avut niste pasi aditionali. Va las mai jos ce am facut eu, poate ajuta pe cineva.

Am incercat sa fac codarea la byte8 cu valoarea 99 insa primeam mesaj de eroare cu "out of range" (sau ceva asemanator).

Am facut ce scrie in post-ul de mai jos, dupa care a functionat:

Passat-CC-auto-folding-side-mirrors-DIY-tutorial-#post88328205

Totusi, la mine mai ramane o intrebare. Masina mea are kessy, insa oglinzile nu se rabateaza la apasarea lunga a butonului de pe manerul portierei. Mai este necesara vreo adaptare intr-un alt loc? Am cautat pe net in mai multe locuri insa fara rezultat. Am gasit o pagina care zicea sa incerci sa deschizi geamurile complet, apoi sa le inchizi de pe butonul portierei (ziceau ei ca asta ar face un reset al oglinzilor), iar apoi ar trebui sa se rabateze - nu am avut succes.

Multumesc.

 

 

Ai reusit ceva cu kessy?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai intrebat un coleg de pe forum si zicea ca s-a interesat si ca merge doar cu rescrierea calculatorului (nu stiu ce presupune asta), dar si el s-a dat batut, si eu la fel. Vezi in atasament conversatia.

Screenshot_20180717-141126_Chrome.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un CC din 2009 si am oglinzi pliabile electric , am citit tot topicul si tot nu sunt sigur, odata unu zice ca la masini sub 2011 nu merge doar cu vcds, alta data se zice ca merge.

Deci pana la urma se poate la a mea sau nu?

Modificat de chrys1989
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune testerul pe masina si vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

buna, cu scuzele de rigoare am citi tot topicul, la un passat 2010 b6 are oglinzi rabatabile si lumini , de la butoane interioare merge si nu din telecomanda, se poate seta cu VCDS 17.8, multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de variamta hw si sw a modulului din usa soferului se poate sau nu cu Vcds.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Oglinzi rabatabile din telecomanda (DIY) [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!