Jump to content

Probleme hayon (luneta, stergatoare, etc.)


EFlavius
 Share

Postare recomandată

Vezi ca ti s-au corodat din cauza mufei furtunului de la stropitor care scapa lichid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hbi

    8

  • metalworker

    6

  • dan 48

    6

  • likutza

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu cred ca din cauza cuplei furtunului, deoarece am incercat sa scot din imbinare, dar nu am reusit (dar nici nu mi-am pus mintea sa o scot). Oricum furtunul, era prins in parte de jos a clemei, iar mufele electrice, prinse deasupra si nici urme de lichid curs, nu am vazut pe nicaieri. Omul care m-a ajutat sa rezolv problema, crede ca este vorba de condens, argumentind ca mocheta fiind de densitate mare, nu "respira". Eu am in portbagaj o punga cu lichid de geamuri si de multe ori am vazut condens pe aceasta punga, iar asta este rezultatul dat de pozitia de parcare a masinii si daca este sau nu soare/frig, sau daca folosesc sau nu caldura in masina.

Toate bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hbi , bune ar fi fost si niste foto!!

Daca weekendul viitor nu mai ploua ma apuc si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. 

 

Azi am avut nenorocul sa-mi fie sparta luneta (cineva a aruncat cu o piatra).

Modelul e Polo 9n3 din anul 2005, motor BNM 14 tdi.

 

Ma puteti ajuta cu vreun telefon de contact pentru inlocuire (piesa+montaj) in Bucuresti?

 

Daca nu gasesc piesa la dezmembrari o sa o cumpar din magazin. 

 

Se potriveste cumva si luneta de la alte modele de polo mai vechi (9n de exemplu)?

Am gasit acest anunt in speta: http://olx.ro/oferta/luneta-vw-polo-9n-2004-originala-ID28Z3d.html

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu, forma lunetei la 9n3 difera fata de cea de 9n (9n3, in partea de jos a lunetei e mai curbata iar distanta de la axul stergatorului spate la marginea de jos a lunetei e mai mare decat cea de la 9n). 

post-61162-0-57515700-1430685318_thumb.j

A vs B. 

 

Gresesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, multumesc pentru observatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Hayonul cu totul merge schimbat dar intradevar e diferenta la luneta. Concluzia: se potriveste dar nu e ce trebuie'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un atelier de parbrize si ma rezolva maine pentru 550 lei (parbriz + montaj): http://www.newautoglass.ro/

Daca e cineva curios cum a iesit, ma anuntati. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!