Jump to content

Anvelope All Season


buzud
 Share

Postare recomandată

Din ce stiu eu inca traim in Romania iar de pe site-ul respectiv citez 

Affected Areas

The areas that will be affected by this new legislation include mountainous regions known for their challenging winter conditions:

 

Alps

Corsica

Massif Central

Jura Mountains

Pyrenees

Vosges   "

De pe acelasi site ( e necesar sa citim tot daca facem referire )

ATTENTION! As of November 1, 2024, only 3PMSF tires will be accepted as a valid alternative to chains.

"

Modificat de Baxxon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista all seasons fara fulgi si insemne de iarna

 

Avea Dacia duster de fabrica niste all seasons de vara , Bridgestone parca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 5 ore, Baxxon a scris:

Salut , are cineva montate pe masina Hankook iON FlexClimate ? Am cautat review-uri si n-am gasit mai nimic ( e prea nou modelul all season de la hankook _

Ok , putem revenii on topic ?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Poate ajuta...am montat de cateva sute de km un set de Kumho Solus 4s 225/45/19 pe "masina de oras/fataiala" si pana acum nu am nimic de reprosat:

- silentioase

- confortabile (au si ceva carne pe ele)

- le-am testat chiar in dimineata asta, fara sa vreau, cand a trebuit sa franez si sa evit din scurt de pe la 60...nu am plangeri pana acum.

 

O sa fac un update peste ceva vreme.

IMG-20240710-WA0034_copy_1920x1080.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kumho solus 4s HA32 folosesc si eu pe i10 de 2 ani. 90% din km sunt facuti in oras, dar n-am avut probleme nici pe ploaie, nici pe zapada si au necesitat foarte putini plumbi la echilibrare.
Ce le-as baga de vina e protectia jantei care e aproape inexistenta, dar se poate trai cu asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vom vedea cand se termina vara cat s-au tocit la mine

Pentru ca am mers destul si voi mai merge vara asta extrem de calduroasa

Pana acum am peste 15k cu ele

Ca si utilizare sunt ok , testate in toate conditiile vara / iarna , mai putin pe zapada asezata bine

Pe asfalt prost e zgomot destul de mare , pe asfalt bun sunt silentioase

Montate in septembrie anul trecut

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 16.06.2024 at 11:35, Baxxon a scris:

Salut , are cineva montate pe masina Hankook iON FlexClimate ? Am cautat review-uri si n-am gasit mai nimic ( e prea nou modelul all season de la hankook _

Pana la urma am luat continental all season contact 2 pt "Y" din dotare dar nu le montez numai la toamna.

 

 

Voi face si eu curand un drum de grecia cu all season Pirelli Scorpion (montate pe Touareg ) si is curios cum se vor descurca la temperaturile astea mari ( pe autostrada ) . Pana-n prezent sunt super.

 

Modificat de Baxxon
typo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

 Pirelli Scorpion s-au comportat exemplar si la temperaturi de peste 35 grade si la franare de la viteza mare , dpmdv sunt excelente in toate anotimpurile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super , bravo

Si Kumho s-au comportat foarte bine vara asta si am facute cateva drumuri pe autostrada la viteza maxima legala la /de la Bucuresti la 37-42 grade

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci anvelopele all season sunt minunate, o adevarata evolutie :). Eu stiam de kumho ca au calitati bune insa masina pe care le-am testat nu era asa grea ca si Touaregul de aceea am mers pe Pirelli . Acuma ca am o marturie de la tine ca se comporta bine si cu o masina grea , negresit cand se va barberi acest set voi trece si eu pe kumho .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tavitara @Baxxon daca as posta ce fac eu cu CC2-urile mele... imi iau ban pe doua vieti :))

 

Totusi, (pana) vara viitoare o sa vanez un set PS4S ;)

Modificat de zidanne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ramane de vazut la final cand le voi schimba cat timp au tinut fata de CC

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

@acidone77 anvelopele sunt chiar OK. Luna asta fac anu si vreo 30.000km. N-am ce sa le reprosez. Chiar si la 44C la umbra. Fac exact ce au promis. 

Probabil as trai fara probeme cu ele vreme de 3 ani/90.000km ;))) 

 

Numai ca stii cum e, uneori ti se uraste cu binele si ma gandesc sa raman din octombrie pana in mai pe CC2 si sa trec pe U(u)HP pe vara. 

PS4 chior am avut, aderenta in depasiri nu era cu mult mai buna, am reusit sa conving ASR-ul sa intervina in vreo 2-3 depasiri. Bine, erau in vara 3. 

Modificat de zidanne
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!