Jump to content

Achizitionare Passat B8 - termen de livrare


radudrc
 Share

Postare recomandată

Nu inca ... :dry: si din ce am inteles nici nu e 100% ca va fi saptamana asta, dar sunt bune sanse sa fie saptamana viitoare. Oricum, oficial era sfarsitul lunii mai, neoficial era saptamana trecuta ... n-a fost sa fie, eu speram ca saptamana asta - dar din cate am inteles sunt mici sansele ... vedem ce-o fi, mie totusi mi-ar placea pana pe weekend s-o am, sa am mai mult timp s-o "invat". Sau macar saptamana viitoare daca nu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

@Mike666 Cand ai comandat masina? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact acum 2 luni (in 8 Martie) am dat avansul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

Aha, eu am dat avansul in 27 martie si astept abia la sf lunii iunie. 

Sper sa vina cat mai repede! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca a ajuns la Curtici. S-a facut si tragerea creditului azi. Dealer-ul a spus ca maine sau cel tarziu vineri pot sa vin sa ridic masina. Va tin la curent si am sa pun si poze dupa ce intru in posesia ei :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@misucatinas ai o prognoza clara privind livrarea? Eu nu am primit nici un fel de informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealer-ul a spus ca in mod normal, dureaza maxim 7 zile lucratoare dupa ce au intrat banii (adica in cazul meu, astazi, cand s-a tras creditul) dar el se asteapta pana maxim vineri sa ajunga (probabil in functie de cum reusesc sa contracteze firmele de transport).

Scuze @ddexter se pare ca nu am citit atent, acum vad ca tu il intrebai pe @misucatinas si in schimba, am raspuns eu ... dar cred ca poate fi relevant si post-ul meu, asa ca il voi lasa

Modificat de Mike666
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

@ddexter Nu, pur si simplu a zis ca dureaza 3 luni. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine la fel. Probabil ca am luat-o de la acelasi dealer. Poate o si luam in acceasi zi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

Am sunat pe dealer si au zis sa nu speram mai repede de iulie. :( 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A venit! Azi am ridicat-o! Am tot condus-o, prin oras, pe centura putin, am facut vreo 50 km azi ... Dar a fost o zi lunga si sunt cam obosit. Maine puteti sa va asteptati la un thread cu detalii + poze! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La mine livrarea este decalata pe week 30. Cica nu mai sunt motoare de 1.4 TSI 125 CP. 

 

Adevarul este ca nici in configurator nu mai apare. 

 

Ma gandesc ca totusi comanda mea se va onora  ( am dat comanda in week 14). Sper sa nu ma trezesc sa zica ca nu se mai produce :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

@raresuuOdata ce ai facut comanda si platit avans, sigur ca se va onora. Sa fii linistit! :) 

Am sunat si eu la dealer si mi-au zis ca chiar motoare pe benzina si in special 1.4 nu se mai fac comenzi ca au cereri prea mare. :) 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu cum stai cu termenul de livrare ?   ai mai primit update?

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

Eu am facut comanda in saptamana 13. Deja a trecut 8 saptamanii, nimic nu stiu :(.

A zis ca dureaza 3 luni. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă tot nu mai au 1.4 tai poate fac o greșeală și vin cu noul 1.5 tsi 130?

Am sunat și eu săptămâna trecută la dealer. Am dat comanda din 14.03.2018 și avans plătit din 29.03.2018. Nici un semn. Nici o notificare cum ca ar fi intrat în fabricatie. Lunga așteptare se transforma în permanenta..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin_barna

La mine comanda și avansul pe 9 martie. Cică ar fi plecata de 2 săptămâni din fabrica dar nu a ajuns la Curtici încă... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e asa esti foarte norocos ....acum noi cei care am dat comanda in Aprilie sau sfarsitul lui Martie avem de asteptat si peste 4 luni.

 

Ai primit VIN?   Daca da atunci e o chestiune de numai cateva saptamani (2-3)

Modificat de Manuel N.
Nu mai folosi quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin_barna

Da. Am primit. Dar nici azi nu era ajunsa la Curtici. Probabil din cauza Rusaliilor la catolici... 

Modificat de catalin_barna
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan Constantin

Cand ma gandesc ca sunt unii care abia o asteapta si eu deja vreau sa o vand la 15.000 km ?

Si eu am asteptat ca un copil pana mi-a ajuns, a durat cam 2 luni.

Motivul vanzarii: Vreau sa trec la Arteon. ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

Salut, am fost ieri la reprezentanta sa intreb de masina, a zis ca estimativ ajunge in saptamana 30 :(

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dealerul nu respecta livrarea, putem cere ceva reduceri suplimentare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Motoarele de 1.4 sunt inlocuite cu cele de 1.5, de asta nu mai apar momentan pe configurator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

@Doru266Asta am intrebat si eu, chiar a zis ca sunt inlocuite pentru a respecta normele de poluare, consum mai mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Le-au cam scos de pe toate modelele grupului VAG, era inevitabil sa le scoata si de pe passat, chiar daca inca exista cerere. Oricum, motoarele de 1.5 sunt reusite, cel putin pana acum nu au fost probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!