Jump to content

Achizitionare Passat B8 - termen de livrare


radudrc
 Share

Postare recomandată

In momentul in care masina ajunge in curtea dealerului, dureaza asa:

- aprox 3 ore pregatitul de livrare: scoaterea foliilor, protectiilor de transport , protectiilor din interior, blocajelor suspensie, spalat si scoaterea masinii din "modul de transport".

- orice dealer care se respecta ar trebui sa poata da in 3-4 ore de la sosirea masinii numerele rosii + asigurare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles  , se pare ca dealerul meu nu prea se respecta . la mine dureaza cam 2 zile pana pot sa ridic masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealerul tau e in Bucuresti. Probabil ca are prea multi clienti, astfel incat sa le mai acorde atentie tuturor (feeling sarcasm)

Puteai sa-l intrebi daca i-au fost ok banii tai pe care i-ai platit in avans (feeling sila)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

53 minutes ago, Rafyrr said:

am inteles  , se pare ca dealerul meu nu prea se respecta . la mine dureaza cam 2 zile pana pot sa ridic masina.

Salutare...poti te rog sa ne spui in cat timp a ajuns masina din momentul in care ai platit avansul....sau ma rog de cand s-a dat comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fix 2 luni de cand am platit avansul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cand ai stiut ca va ajunge in aceasta saptamana...intreb deoarece nu vreau sa tot stresez dealerul cu telefon. 

Multumesc :)

Quote la postul anterior este interzis prin regulamentul forumului si se sanctioneaza!

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi a spus dupa aprox o saptama de la achitarea avansului ca va ajunge in sapt 16.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce diferente intre dealeri. Eu la 2 saptamani dupa ce am dat comanda am adaugat LEDurile dar in acel moment nu mi-a spus nici data fabricatiei desi din ce inteleg de la voi ar fi trebuit sa stie. Singurul lucru pe care mi l-a spus este ca se va decala fabricarea masinii cu cateva zile din cauza adaugarii optiunii. Cred ca @75NOR are mare mare dreptate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Rafyrr Ei se ocupa si de numerele rosii , civ etc de asemenea sunt si cazuri in care tot ei pot sa se ocupe si de inmatricularea definitiva dar depinde de la caz la caz .In cazul achizitiei prin leasing finantatorul se ocupa de inmatricularea definitiva iar utilizatorul trebuie doar sa faca impunerea la finante si sa transmita ulterior finantatorului fisa

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a mea teoretic ar trebui sa ajunga undeva saptamana viitoare, respectiv saptamana calendaristica 18 (nu e confirmare in scris, ci doar verbala, a dealer-ului). Comanda plasata in 8 martie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti norocos! Eu am comanda la o saptamana dupa tine, respectiv 14 martie si am prognoza saptamana 29.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si aproape de Curtici deci sper ca maxim ziua urmatoare dupa ce a ajuns la Curtici sa intru in posesia ei :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, dragosbra said:

Esti norocos! Eu am comanda la o saptamana dupa tine, respectiv 14 martie si am prognoza saptamana 29.

Salutare ...exact aceeasi saptamana am si eu ...dar zicea dealer-ul ca este doar o estimare si cu siguranta va ajunge mai devreme in termenul de 12 sapt. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare @ Mike666  ai primit masina ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Nu din pacate ... Saptamana trecuta am vb cu dealer-ul, spunea ca era in status "plecat din fabrica", dar inca nu ajunsese la Curtici. Am sunat si luni, am sunat si azi. Deocamdata se pare ca la fel, tot nu a ajuns la Curtici ... :( ... Astept in continuare... Eu speram ca pana in weekend sa o am dar nu stiu daca am norocul asta...

Modificat de Mike666
Claritatea exprimarii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Rafyrr Mai stii la tine sa-mi spui cat a durat intre fabrica si Curtici si apoi intre Curtici si curtea dealer-ului? Spuneai pe acest thread ca vineri (13 aprilie?) a plecat din fabrica si vinerea urmatoare ai intrat in posesia ei? La mine deja e plecata de miercurea trecuta dar inca nici o veste ... nu a ajuns la Curtici inca :( ... intr-adevar a fost si o zi libera, 1 mai, in perioada asta, dar totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O saptamana stiu ca a durat cu totul , nu am avut informatii intre fabrica si curtici , am stiut doar cand a fost plecata din fabrica si cand a ajuns..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Multumesc frumos de raspuns ... Cum spuneam si mai sus, si a mea trebuia sa vina saptamana asta, dar cum nici azi nu a ajuns la Curtici, m-am cam impacat cu gandul ca nu o prind pana in weekend-ul asta ... Pacat, mi-ar fi placut sa ma plimb in weekend. Bine e si saptamana viitoare, sper doar sa nu fie mai mult de saptamana viitoare... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Acum 2 saptamani (17 Apr) am dat comanda de modelul Passat R Executive 1.4 TSI ACT DSG (cu optiunile de mai jos).

Active Info Display- afisaj digital
Aer conditionat automat "Climatronic"
Cameră spate "Rear View"- cameră video
Cod intern-tapiterie standard
Decor aluminiu "Dyton Brush" pe usi 
Drive Net
Dynamic Light Assist
Faruri cu LED High
Oglinzi exterioare rabatabile electric
Pachet Ambient
Pachet iarna
Side Assist
Sistem de navigatie Discover Media
Trapa din sticla actionata electric
Volan multifunctional piele incalzit cu padele schimbat viteza

https://cc.porscheinformatik.com/cc-ro/ro_RO_VW/V/detail/234/3G23EZR8/8E8E/TO/9S8@KH7@KA2@$ST@PN7@$DN@PXX@WLH@PJ4@6XI@PA5@PW1@7Y1@$DMPNDZEA7REYOW@PS4@2ZD/@

Saptamana viitoare voi intreba la reprezentanta care este starea comenzii. Probabil perioada de livrare depinde si de echiparea optionala.

O sa revin cu informatii.

L.E.: Termenul initial a fost de 10 - 12 saptamani, iar avansul l-am in aceeasi zi, pe 17 Apr.

 

Modificat de The IOP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut @The IOP   , felicitari pt achizitie , cat te-a dus pretul total ?> ai mai prins reducere ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

Da, am prins discount aproximativ 10%. Pretul final e putin peste 31k euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu am dat comanda pe 20 februarie si am ridicat masina pe 27 aprilie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

@gabrriel Felicitari, asteptam poze! :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan e plina de praf, a trecut iar furtuna pe la noi... dupa primul spalat, sigur o imortalizez ca sa am amintirea de cand era "virgina" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misucatinas

@Mike666 A venit masina? :) :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!