Jump to content

Achizitionare Passat B8 - termen de livrare


radudrc
 Share

Postare recomandată

Razvan Constantin

ce spuneti de aceasta motorizare? ???

IMG_0646.jpg

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Razvan ConstantinFoarte faina configuratie insa eu iti sugerez sa mai astepti urmatorul model de passat. Stiu ca ai B8 R-Executive 2.0TDI Manual.

Este careva care a comandat un B8 1.5TSI? Eu am facut comanda in saptamana 13 1.4TSI apoi a prelungit si mi-au promis ca vine in saptamana 41 cu 1.5TSI. Am luat legatura cu ei si momentan nu stiu nimic, deci a mai ramas o saptamana si este posibil sa mai amane :(. Daca primesc seria masinii, cam in cat timp ar trebui sa ajunga la dealer? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan Constantin
în urmă cu 3 ore, misucatinas a scris:

@Razvan ConstantinFoarte faina configuratie insa eu iti sugerez sa mai astepti urmatorul model de passat. Stiu ca ai B8 R-Executive 2.0TDI Manual.

Este careva care a comandat un B8 1.5TSI? Eu am facut comanda in saptamana 13 1.4TSI apoi a prelungit si mi-au promis ca vine in saptamana 41 cu 1.5TSI. Am luat legatura cu ei si momentan nu stiu nimic, deci a mai ramas o saptamana si este posibil sa mai amane :(. Daca primesc seria masinii, cam in cat timp ar trebui sa ajunga la dealer? 

 

@misucatinas da am 2.0 TDI Manual, acuma l-am pus de vanzare aici in Italia, sper sa il dau repede, vreau sa trec pe DSG cu 4Motion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achitat avans B8 1,5 TSI in saptamana 26 (29.06.2018). Contactat in 03.10.2018 dealerul promite livrarea in saptamana 47. In oferta termenul de livrare este de "pana la 20 de saptamani"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine a amanat din nou, trebuia sa ajunga in saptamana 41 insa a amanat pe saptamana 45. Motivul e ca nu este omologat modelul 2019. 

Sper sa nu mai amane. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut misucatinas, in ce data ai comandat? Ti-au dat seria motor si in ce data?  Eu am intarziere de 4 saptamani pana acum. Am primit serie motor acum o saptamana.

Modificat de VanFlg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VanFlg in data de 24 martie am facut comanda si in 27 martie am semnat. Nu mi-a dat seria motor ca nu e fabricat. 

Tu ce motor ai comandat? Si in ce data?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B8 2.0 150cp, DSG , highline. Am semnat in 16.06 , am primit serie motor in 09.10. si atunci mi-au comunicat ca masina trebuie sa plece din fabrica. Din Emden pana la Curtici n-ar trebui sa faca mai mult de 2-3 zile iar de la Curtici in reprezentanta maxim 2 zile. Am comanda facuta in Midocar Otopeni. Am inteles ca s-au livrat chiar si masini comandate dupa mine insa cu "manuala". Revin cand o sa am ceva noutati! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In luna iunie din Curtici pana la dealer facea maxim 7 zile lucratoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ddexter cunosc pe cineva care se ocupa cu transportul masinilor din Curtici (Lagermax) in Bucuresti si livrarea nu dureaza mai mult de o zi jumatate. Asta cu sapte zile e vrajeala dealerilor. ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Efectiv nu dureaza dar pana ii vine randul sa urce pe trailer dureaza. Si a mea a facut asta vara parca 3 sapt de la nemti pana la dealer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan Constantin

Motorul nou 2.0 TDI (WLTP ) cel de 150 cai vine cu adblue acuma? 

Modificat de Razvan Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am primit o veste buna, am primit seria. 

Oare cam cat dureaza sa trimita din fabrica pana la curtici? :) 

Cei de la autoworld mi-au promis ca cum ajunge la curtici o sa urgenteze transportul pana la dealer.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde cand se fabrica masina. Spre ex masina din semnatura a fost fabricata pe 15 aug si eu am ridicat-o pe 1 sept de la Porsche. Ei m-au sunat cam pe 25 august sa imi spuna ca este la Curtici, dar fiind in concediu le-am comunicat sa mai astepte. Deci cam 10 zile ar trebui sa dureze din momentul fabricatiei pana  ajunge la dealer. (dar depinde si cat de repede e trimisa de la Curtici la dealer)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vizitator De la curtici la dealer nu e problema, am intrebat de la fabrica la curtici in momentul care primesc seria.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culmea e ca la mine de la Curtici la dealer a intarziat. Nu va stresati, bucurati-va de masina cand vine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ddexter perfect de acord cu tine, dara daca noi intarziem cu rata la leasing ne trezim fara masina in parcare, stii ce zic? Unde mai e rigoarea germana?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa ma crezi ca rigoarea germana se opreste la Curtici. Nu vreau sa ma gandesc ce sa intampla daca intarzii plata cu o zi. Mult succes tuturor si sa va bucurati de masini!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

status update: masina este in Curtici, saptamana viitoare astept livrarea de la dealer!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci a trecut 10 zile de cand ai primit serie. A durat ceva. Nu te-a anuntat cand a plecat din fabrica? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrei0241 am mai vazut de la alti colegi de pe forum ca a fost anuntat de dealer ca apare in sistem statusul ca este plecat din Emden. Sau ma insel...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@misucatinas revin si spun ca dealerul are o problema de comunicare. Toate informatiile pe care le-am primit au fost la solicitarea mea, din pacate. Azi dimineata tot eu i-am sunat sa-i intreb de status, altfel nu ma informau. Acum sa vedem daca saptamana viitoare se vor recompensa si ei pentru intarzierea la livrare de o luna jumatate. Una peste alta de la primirea seriei de motor si pana la eventuala receptie trecura mai mult de doua saptamani. Revin cu foto...sper!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!