Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

Au mai incercat doi colegi de pe forum pe un G5 si G5+ (kirkus si calin) va recomand inainte de a va apuca de operatiune sa cititi topicurile din masina mea pentru a va face o idee strict de greutatea experientei .

P.S : ambii si-au montat ulterior faruri OEM cu xenon.

Modificat de manatee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am impresia ca s-a mai pus intrebarea pe forum, dar din cate am citit, nu se spune nimic despre asta. Asa ca, imi cer scuze daca sunt offtopic.

Ce stiti de faruri OEM cu xenon pentru Jetta VI ? sau chiar after-market ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OEM nu exista deocamdata. Aftermarket nu am vazut nimic.

A aparut o Jetta Hybrid care avea faruri xenon, sa speram ca farurile se vor lansa oficial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@golfmk6...ms frumos pentru postare,sunt foarte apropiate de cele OEM,vad ca au aparut si stopuri led asemanatoare celor OEM

lhttps://www.dectane.de/product_info.php?info=p76671_led-rueckleuchten-vw-golf-vi-08----red-smoke-r-look.html

o sa cumpar si eu o pereche atunci cand reprezentantii din RO le vor aduce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Din cate vad toata smecheria este ca pun un cilindru albastrui peste bec.

6000k este prea mult, daca il aduceau la 4300k era mai ok avand in vedere ca si faza scurta indiferent ce bec philips, osram va ramane tot halogen (asta pentru cei care stiu ca xenon pe oglinda este un mare nu :P )

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma gandeam ca e o alternativa la H15 , cum e H7 Osram Nightbreaker..

totusi cred ca nu e acelasi lucru cu xenon after market..

pacat ca nu exista si H15 NightBreaker..

Modificat de mark21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o prostie, stiu ca ceva asemanator se folosea acum vreo 15 ani la Dacie, la becurile H4... aveai o lumina oarecum spre albastru si la jumatate din intensitate... poate arata bine pentru unii, dar nu vezi nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ mementso:

Aveam impresia ca am scris, scuze.

Depinde de drumurile pe care le vei face. Daca vei circula mai mult in oras, parerea mea e ca nu merita sa iei diesel. Cel mai bine ar fi sa faci test-drive pentru ca s-ar putea sa nu iti placa felul in care merge un motor sau altul.

_______________________________

Am gasit asta pe internet. Pentru carcase si halogen pe faza lunga 390$ (pe faza scurta nu au nimic), iar daca vrei HID inca 45$. Probabil cu tot cu transport ar fi 500$. Mi se pare mult pentru ceva chinezesc.

Please be noticed that all these head lamps we carry currently are installed with a Halogen light bulb in its high beam; and there is no light bulb in its low beam, because the manufacturer leaves that options to the buyers.​ And they can choose to install with Halogen light bulb or HID Xenon light bulb.

If you would likt to equip the HID conversion They are sold seperately by us for FOB:USD$45​ (two can bus and two xenon bulbs)

In order to decide the shipping cost, we need to know your postal code. So please reply the message with the postal code. Thanks in advance!

Again, thank you for your interest in our products and should you had further questions, please feel free to contact me.

​​​​​​​​

Thks & Brgds

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil cu tot cu transport ar fi 500$.

Cred ca e mai mult transportul. Dar arata decent si ar merita mult mai mult decat prostiile de la Dectane!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se par replici foarte bune, dar nici vorba de oem.

Cele de pe carsystems.pl eu cred ca sunt mult mai bune, avand si becuri + balast + afs incluse.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de pe carsystems.pl eu cred ca sunt mult mai bune

De la 500 de dolari la 900 de euro... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit asta pe internet. Pentru carcase si halogen pe faza lunga 390$ (pe faza scurta nu au nimic), iar daca vrei HID inca 45$. Probabil cu tot cu transport ar fi 500$. Mi se pare mult pentru ceva chinezesc.

Varianta e cam ciudata... care faza lunga? Unu' la mana nu mai vad pozitia DRL si 2 la mana, cred ca spre interior e semnalizare, faza lunga e de fapt doar "lamela sus" la bi-xenon. Mie mi se par doar niste chinezarii ce ar vrea sa fie ieftine... Sunt curios cum lumineaza, cred ca lupa e "praf"

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt replici dupa primele bi-xenon oem de pe golf 6, cele fara led-uri. Estetic sunt 99% la fel.

Fara xenon nu au faza lunga, nu cred ca se merge cu faza lunga in loc de scurta sau merge shutter si pe halogen :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut ceva asemanator pe passat, cum s-a luat vopseaua din fata lupei...

cum adica nu au faza lunga fara "csenon"? Nu au lamela? Sunt H4 becurile?

Totusi, din ce vad nici macar pozitii nu au? sau o fi ceva improvizat in imitatie de lupa din interior, unde probabil e si semnalizarea?

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am spus o prostie, initial ma gandeam ca nu se poate faza scurta si lunga pe acelasi bec cu halogen, dar mi-am amintit de masini gen Matiz, Logan la care asa este. De remarcat faptul ca s-a pus pe oglinda acest tip de bec, never pe lupa.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da, pe primele modele de lupa AM nu a existat acea lamela, erau becuri H4... eu tot nu pricep unde sunt pozitionate faza scurta, cea lunga, semnalizarea si pozitia... Probabil sunt inexistente unele... Tin minte ca acum vreo 9 ani am cumparat primul DVD auto din China si scria ca are si TV Tuner, dar scria doar pe cutie, cum era elegenda pe timpul lui Ceusesc, conserve cu fasole cu carnati, dar carnatii sunt doar pe eticheta... Eu unul n-as comnda asa ceva pana nu le-as vedea live... China ramane China ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozitii sigur au, localizate ca cele oem, vezi pozele cu farurile aprinse din link-ul pus de mike. Eu cred ca semnalizarea este inspre interior, faza lunga&scurta pe lupa.

Poate ar merita discutia asta mutata la faruri&stopuri G6 , ca ii poluam topicul :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact cum sunt asamblate. Eu as plati mai mult pentru faruri ca ale lui TEFF sau kadettro decat cele "clasice".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu,cele cu leduri arata a chinezarie,mi se par kitsch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde la care va referiti, cred ca nu va referiti la astea: http://sunnylive.en....12_V1_Type.html - care in afara de semnalizare, sunt copie fidela a celor de GTI... ce sa inteleg? ca cele de GTI sunt kitsch si cele de R nu? ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nuuuuu. Asta e si mai mare tiganie! :))

golf-vi-headlight-drl-1-640x480.jpg

golf-vi-headlight-drl-9-640x480.jpg

golf-vi-headlight-drl-8-640x480.jpg

Acum serios! Cine poate sa aduca farurile astea? Ca eu as vrea...

100% la fel ca cele OEM, fara AFS sau auto-leveling, logic, dar arata ok si pretul e decent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!