Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

cam groaznic ultimul model... precedentul arata oarecum mai interesant

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea ultimele incearca sa imite Jetta cred :D.

Mie imi plac doar cele OEM fara LED. Eventual, negre. Doar pentru alea as schimba halogenele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un set stopuri oem sunt 700 de euro la porche.Am intrebat si am ramas blocat, desi imi doresc mult.

Cee de la dectane sunt mai ieftine, dar nu imi dau seama daca sunt la set sau bucata (stanga sau dreapta).

Modificat de cristianionut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Set stopuri oem comandate din germania au fost 470euro in cazul meu si nu cred sa se fi scumpit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopuri gasesti aici. Adaptoarele mai costa apx 50 de euro si transportul vreo 20-30. Mult mai ieftine decat la reprezentanta.

Cele Dectane sunt set complet la pretul acela si nu au nevoie de adaptoare.

Farurile astea incearca sa imite noile faruri de la Jetta hybrid, ceea ce n-ar fi o idee rea, dar nu au iesit chiar atat de bine...

post-12783-0-79889800-1327311855_thumb.j post-12783-0-21654700-1327311856_thumb.j

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia de la ahw nu vad sa trimita in Romania ,poate doar daca comanda printr-un intermediar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ahw incearca sa le trimiti un mail si vezi ce zic!

Modificat de sebip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat eu de la ei si au trimis fara probleme. Pentru mine transportul a fost 22 de euro (la ceva care costa 20 de euro :(( )

Si asta fara sa scriu mail sau ceva, am adaugat produsele in cos, platit cu PayPal( nici nu m-am inregistrat pe site) si atat.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trimit in Romania fara probleme, insa si eu am platit cu PayPal. Poate prin altfel de plata e mai complicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

dupa ce legi stopurile LED la masina prin adaptoarele alea, mai e nevoie sa modifici ceva la soft-ul masinii sa nu dea erori prin bord?

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se modifica cu vag-com.

Poti sa cumperi de la Kufatec un adaptor pe care il conectezi la mufa si face el codarea, dar nu merita pretul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

La G4 si restul farurile se bagau la cuptor si se dezlipea "sticla" de far. La noi nu se mai poate pentru ca se topeste farul inainte sa se dezlipeasca sticla.

Si se pot taia farurile fara sa se vada din exterior. Oricum alta posibilitate nu exista...

Daca avem multa zapada, nu mai zice lumea nimic de exterior ;)

Exact cum spunea si Bogdan, la farurile de Golf 6 nu mai sunt sanse sa fie dezlipita sticla... aici nu se vede, dar tot la taiere s-a ajuns

totusi aceste lupe parca arata mai bine in far, cu toate ca eu as fi vopsit si ultimul cer cromat tot in negru:

http://www.youtube.com/watch?v=JjizyvRyGj8

Ma bate gandul sa incerc niste lupe in farurile OEM care le am in garaj

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si rezultatul:

DSC2479.jpg

Mie-mi place, arata bine, chiar oem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau poate dectane se va gandi ca pe piata exista si un segment de clienti care ar cumpara si ceva mai serios ...un far cu lupa si atat...fara leduri si forme hidoase

@gabi77 :ceea ce vedem acolo pare destul de profi...sa gasesti pe cineva in tarisoara noastra care sa ti dea rezultatul ala ma gandesc ca e cam greu

ps:si eu sunt in cautarea unei variante ptr xenon,sa speram ca va aparea intr un final o solutie multumitoare

Modificat de golfmk6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar as face asa daca exista cineva care mi-ar garanta calitatea lucrarii!

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa-le ca merita. Nu e foarte grea operatiunea dar e migaloasa. Si rezultatul e foarte ok.

Lupele OEM sunt, calitativ vorbind, peste cele din faruri after-market. Si odata lipite nu mai vede nimeni unde/cum au fost lipite.

Sunt DIY-uri peste tot!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor cam are dreptate, George... In Romania nu cred ca gasesti asa ceva... Probabil cer si o gramada de bani si cand vezi la final ca au facut niste lipituri taranesti, ii dai cu ele in cap :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ca asta e problema, toti se baga, insa pentru lucrari "las ca merge si asa". Garantia unui lucru bine facut, de durata mai rar.

La cat de multi isi arunca xenoane chinezesti pe oglinda si apoi orbesc pe toti cred si eu ca nu prea sunt asa cautati meseriasi :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e clar un lucru pe care l-as face singur. Sunt atatea variabile de luat in calcul incat nu as avea incredere in altcineva ca le ia pe toata in calcul(poate doar daca vad mai multe facute la acelasi nivel calitativ)

Dar daca ai deja farurile, ai si lupe si nu ai nimic de facut cu ele... cauta o freza mica si fa-le. Sunt o groaza care si-au facut asa ca ai pe cine intreba daca ai nevoie de ceva ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rave,dc ar fi chiar asa usor precum descri mai sus cred ca ar fi o multime de useri pe aici care ar fi facut mutarea asta.cum acest lucru nu s a inamplat,cred ca realitatea ne da singura un raspuns pe cat de grea este operatiunea asta.taiatul si lipitul fiind ascunse nu ar fi o problema,in schimb izolarea ar fi clar o problema

Incearca sa faci singur operatiunea asta si dc ne place rezultatul ne abonam cu niste perechi de faruri la tine

Modificat de golfmk6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca gasesc niste faruri la pret bun, o sa ma apuc eu la primavara... Am gasit la 500 lei, daca le gasesc la 400 ma apuc de treaba... e un moft si nu vreau sa ma coste prea mult ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici mie nu mi se pare ceva extrem de complicat, eu am toate sculele necesare, numai ca pt mine farurile cu halogen sunt suficiente, si probabil asta se intampla cu cei mai multi de pe forum, nu simt nevoia sa faca acest upgrade. Iar operatiunea daca e facuta de cineva nu o sa fie tocmai ieftina pt ca e destul de migaloasa si deci daca vrei sa arate bine nu o sa fie ieftina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!