Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

Update la farurile Dectane?dsc_0017mlsom.jpg

 

e pacat sa stricati aspectul masinii cu asa ceva.... despre calitate, focalizare, etc.... nici nu are rost sa mai vb - ca si pretul.... departe de cele OEM

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare ! imi dati va rog un sfat la urmatoarele imagini ? Vreau sa le achizitionez de pe masina , la schimb cu ale mele + diferenta , .

Multumesc

post-119750-0-97185600-1400070879_thumb.

post-119750-0-25169200-1400070880_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri nu, stopuri... mda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Rave , trebuie sa fiu atent la ceva anume cand ma uit la ele?, sau doar tre sa le pun pe masina sa vad ce erori apar ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acel model de faruri e slabut, le gasesti pe olx.ro la 500-550 lei, iar design-ul lasa de dorit, sincer

 

LE: Erori vei avea la stopuri, daca sunt originale, daca sunt Dectane, nu vei avea erori

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghinion ! a vandut masina :icon_confused: , vroia 100 eur diferenta , sa facem schimb de stopuri.

De unde imi recomandati sa imi cumpar stopuri la un pret ok , un maxim 1000 Ron !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe siteul de la dectane ! Www.dectane.ro. Cele cum erau pe golf sunt 279 € .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau urmareste site-urile de anunturi pentru noi sau SH, sunt preturi bune, sub dectane.ro, dar ai grija sa aiba farurile motorase de reglaj, nu se potrivesc cele originale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Foarte ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Si-a montat cineva modelul de mai sus?ceva pareri pro sau contra.Am auzit ca cele de la kitxenon au probleme cu clapeta de la bixenon,raman blocate pe o faza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul de mai sus nu e comercializat de kitxenon si nu e bi-xenon

Pe cele bi-xenon de la Dectane avem vreo 3 pe aici pe forum si nu am auzit de problema asta... a fost o singura intamplare, la cineva, intr-un singur post, in alta parte nu am mai auzit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.accesoriiautotuning.ro/faruri-led-volkswagen-golf-vi-2008-up/5985504-1/

Chiar de la kitxenon sunt.

Le-am vazut personal.

As dori sa-mi achizitionez un set.Voiam doar sa stiu daca mai are cineva sa-mi zica o parere.

Si uitate la descriere.Sunt bixenon

Modificat de Alinnd1988
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alinnd1988

 

Salut, cele care am dat eu link si care vrei sa ti le iei, nu au treaba cu clapeta ca au 2 becuri, H1/H7 faza scurta/lunga ... si semnalizarea e intre ele si au 10 leduri.

http://www.accesoriiautotuning.ro/faruri-led-volkswagen-golf-vi-2008-up/5985504-1/

Cele care ar avea probleme cu clapeta ar fi cele cu 8 leduri cu H7 pentru faza scurta/lunga si semnalziare ca la cele originale unde la cele de mai sus e faza lunga si 8 leduri.

http://www.accesoriiautotuning.ro/faruri-dlite-volkswagen-vw-golf-vi-gti-look-08-/4979897-1/

Eu mi-am pus varianta cu 8 leduri si nu am avut probleme cu clapeta deocamdata, am cam o saptamana de cand circul dar am sa revin daca vor aparea probleme.

 

Daca vrei sa ti le iei pe cele cu 8 leduri, suna la cei de la KITT 0731886464 si cere cu domnul Andrei Pascu, e manager acolo, si zii ca ti-a fost recomandat site-ul, farurile, etc ... de Catalin din Iasi care a luat si faruri si stopuri si intreaba cat ti-ar face reducere ... :)

Posibil sa primesti o reducere destul de substantiala. Poti primi si la cele de 450 euro, dar nu la fel de mare ...

 

Uite aici am niste poze cum se vede la mine, dar numai ca le-am facut noaptea cu telefonul si nu prea se intelege prea bine, dar cat de cat ... 

https://www.dropbox.com/sh/u817nljf16u3wsc/AAA2j4CfhAzqZHu9282cJ5jAa

 

PS. Stopurile trebuiau sa aiba leduri si deasupra, la becurile de frana, asa arata pe site, dar au becuri normale in loc de leduri, iar leduri numai unde se vede la pozitii, cu toate ca pe far scrie DEPO ... posibil ca fiind serie mai noua sa fi renuntat la cele de sus .... cine stie ... dar e ok si asa, aduce mai mult cu cele originale.

 

Oricum, am primit si farurile si stopurile bine ambalate, mi-au raspuns la telefon de fiecare data sau la e-mail, si am sunat de cateva ori cu intreabari. Plus de asta, farurile au venit fara siguranta de bec ars, i-am sunat si urmeaza sa mi le trimita, cu toate ca nu imi apare de fiecare data eroarea sau cand apare daca dau faza scurta si inapoi pe lumini de zi dispare. Cu acele sigurante sper sa se rezolve de tot. Pe spate nu am probleme ca au venit cu acele sigurante.

Modificat de simi_id
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-a raspuns colegul SImi la intrebare ;)

 

Dar cand cumparati o pereche de faruri, uitati-va si pe olx. veti ramane surprinsi de pretul la jumatate ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ma intrebam cum de pe olx e la jumate. E tzapa sau ala e pretul lor adevarat ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nicio teapa... si culmea, tot DEPO sunt, chiar ma batea gandul sa-mi mai iau un set de rezerva, dupa ce le vand pe ale mele :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW new jetta led headlight 

One pair /2pcs USD$380  ( L+R) 

Shipping cost to Romania will be usd$190  by EMS. It takes about 7-10  working days to get there.

TOTAL:usd$570 By EMS to Romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna am zis ca voi reveni si am revenit ...

 

Cele de pe olx/mercador/etc ... sunt faruri care ori au fost expuse ori au fost folosite, si ori pot avea zgarieturi, ori pot avea un led ars ... Nu vin ambalate si sigilate ca cele noi.

Doi, am avut si eu unele probleme la cele cu 8 leduri si clapeta, se pare ca sunt o serie mai veche care au aceasta problema, din care am nimerit si eu, dar oricum le-am schimbat cu alt model.

Cei de la Kit Xenon / Dectane Romania m-au ajutat de fiecare data cand i-am sunat, inlocuindu-mi farurile, mi-au trimis pe cele noi, le-am montat si le-am trimis inapoi pe cele vechi cu ramburs, din care mi-au scazut uzura. Este un domn Gabriel care e mai user friendly si un domn Andrei Pascu, care e ocupat mai mereu cand il suni, dar amabil.

 

Aici aveti poze cu farurile vechi si noi de pe masina, cat si mica problema care am avut cu seria veche de la farurile cu 8 leduri.

https://www.dropbox.com/sh/eikfjtcqy2vkuzt/AAB_UWfbBr-sFuRQ6OWIobU3a?dl=0

Modificat de simi_id
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut baieti. Daca cineva ma poate ajuta cu o problema. Am achizitionat un set de stopuri dectane spate. Leam montat dar din pacate cele mici de pe luneta se aprind doar pe pozitie, dar cand apas frana ar tre. Sa se aprinda alte leduri pe langa cele de pozitie, dar nu se aprinde nici stanga nici dreapta. Celelate stopuri mai mari pe exterior functioneaza perfect si pozitie si frana nimai astea mici de pe luneta nu merg pe frana. Ms. Pt cine ma poate ajuta.

post-143161-14142744381467_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!