Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

Nu stiu ce sa zic. Eu acum am bec normal pe stanga, iar pe dreapta rezistenta. O sa incerc sa scot becul, dar cred ca rezultatul va fi tot eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centrala de R accepta orice fel de led la numar fara sa dea eroare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci poti sa dai 200 de euro pe o centrala ca sa poti sa pui un led de 20 de lei :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa o fuga la un electronist s a rezolvat si eroare de bec ars la numar.prin urmare s-a folosit 2 bucati leduri canbus si 2 rezistente iar finalul a fost in sfarsit ala bun.sper ca postul meu sa ajute si alti colegi care vor dori sa faca  operatiunea asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe principiul more is less :)) . Oricum a fost un bonus neasteptat si eu inca merg pe batranele becuri la numar.

 

Alta varianta de DRL-uri pt cine e interesat

Daytime-t-running-light-for-VW-GOLF-6-ho

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cautand unele care nu dau eroare, mantand niste anulatoare sau cumparand asa ceva OEM sau AM

smd-urile sunt de vreo 4 ori mai scumpe ca cele 2  leduri si de aceea am exclus varianta asta

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri AFTER MARKET DLite VW Golf VI 08 + _drl optic negru

instalatie 6000k Canbus Pro ballast CN light xenon bulb NSSC

feedback

 

post-119733-0-71780700-1366198616_thumb.

post-119733-0-50464700-1366198649_thumb.

post-119733-0-68259400-1366198731_thumb.

post-119733-0-32159500-1366198736_thumb.

post-119733-0-62775500-1366198740_thumb.

post-119733-0-33865100-1366198885_thumb.

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabiB77.da sunt pe masina proprie si sunt prezentate in faza scurta si faza lunga,consider ca e de folos ptr cei care cauta o solutie AM ptr xenon.

evident au fost setate unghiurile si inaltimea cu un aparat special.

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bat ok ca distanta si inaltime. Totusi remarc ca nu disperseaza lumina si in lateral.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fanta verticala vad ca e aproape ca la mine, dar la unghi parca e altceva, nu ma pot pronunta daca in + sau in -

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabi77

@the ego in momentul pozei au fost reglate cu aparatul din imagine .din pacate fiind intuneric telefonul meu nu reda mai clar imaginea pozei insa live posibil sa fie alta impresie.poate o sa ne intalnim la un meeting spontan la CP  sa facem o sesiune photo.

post-119733-0-03571300-1366212841_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tdr da, e din far.

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai e si faza scurta si cea lunga in lupa, e bi-xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios cum se vad comparativ cu cele OEM ca de aratat arata ok.

Tu Gabi cu ce vrei sa iti inlocuiesti farurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu acest model, dar incep sa nu mai fiu asa sigur, m-am dat inapoi cand am inteles ca se strica lamela de faza scurta/lunga... lupele sunt cam la fel, la prima vedere, dar nu ma pronunt definitiv pana nu le vad live, una langa alta, poate am timp de o spontana ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu astea :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@guesswh0 - nu mi-ai raspuns in topicul masinii sau nu am fost eu atent, in partea de jos exista bec de pozitie (din poze asa pare) sau pozitia e tot pe DRL?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gabi77 pozitia e drl dar mai slab,cand comut pe dayline drl urile devin de doua ori mai puternice.iar seara am drl si lupa.legat de becul de pozitie pe care il vezi in far ,evidentiaza l ca nu stiu de care vb.

ne intalnim la o spontana oricand.cu siguranta testul live te va face sa inclini catre o varianta sau alta mult mai usor.ptr mine a fost exact optiunea ce o asteptam...si a durat atat de mult pana sa iasa pe piata:)))))

Modificat de guesswh0
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde e pozitia, unde am incercuit eu?

post-3263-0-30191800-1366219788_thumb.jp

 

Nu am zis ca am vazut becul in far, dar parca am vazut SMD-ul la montaj si de asta intrebam... eu la ale mele am bec separat de pozitie si ma gandeam ca au facut astia de la Dectane la fel ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand vreti sa fiti spontani?Ca sunt curios si eu cum se vad..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e o oglinda de design din ce imi dau eu seama care ajuta la imbinarea farului cu grila,ptr ca pe dayline sunt aprinse doar ledurile iar pe faza scurta ledurile cu lupa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!