Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

LA golf VI se poate umbla la BCM la byte 18.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai ce mi-am montat si eu stopurile LED aftermarket de la Depo Dectane, nu a fost nevoie de nici un fel de codare. sunt multumit de alegerea facuta, sa vedem si cum se vor comporta pe viitor.

poza nu e cea mai reusita. live impactul vizual este foarte fain.

post-41864-0-04249000-1358527867_thumb.j

Modificat de StefanSSD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata exact ca cele oem, ai facut o alegere foarte buna cu ele. Acum faruri de unde iti cumperi, tot de la Dectane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stopurile LED raman singura modificare adusa masinii mele. pacat ca au fost disponibile ca optionale doar la sfarsitul carierei lui Golf 6, cand am luat masina erau standard doart pt R si optional pt GTI. la faruri nu o sa ma bag, nu o sa le modific, costurile mi se par mult prea mari, plus ca nu am auzit lucruri numai de bine despre farurile de la Dectane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1250 ron. cand timpul si vremea o sa-mi permita o sa pun poze mai detaliate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata exact ca cele OEM, un upgrade de mare efect. Eu cand mi-am pus stopurile led am stat o ora cu masina pe pozitii in curte :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@prunaionutz: si eu le admir de sub fereastra! mai butonez cheia din cand in cand sa se aprinda pozitiile! :))

intr-adevar, sunt de mare efect stopurile LED. fiind aftermarket, acum sa vedem cum se vor comporta si pe viitor, sper sa nu fie probleme.

Modificat de StefanSSD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa pui poze de aproape:D

Asa spre exemplu

img4278z.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede ca nu sunt originale. Stopurile se aprind diferit iar intensitatea nu este aceeasi cu cele OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poza a iesit asa din cauza telefonului/aparatului foto cu care a fost facuta. daca te uiti la video cu stopuri / drl-uri cu tehnologie LED o sa observi ca par ca nu functioneaza deloc cum ar trebui. din cauza refresh rate-ului and so on and so forth

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, Mike! Poza a fost facuta cu telefonul. O sa incerc sa fac niste poze mai bune cand vremea si timpul imi vor permite. Youtube-ul e plin de clipuri de genul asta.

Un clip cu led-uri Dectane dar fumurii.

https://www.youtube.com/watch?v=Jk_OYb4dryw&feature=youtube_gdata_player

Modificat de StefanSSD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu niste becuri led la numarul din spate can bus care fileaza la punerea contactului pe langa faptul ca au costat si pe masura, am vazut ca si la stopurile led Dectane tot fileaza cand pui contactul, din ce am inteles computerul masinii face o verificare.. dc nu au gasit o modalitate care sa opreasca filarea asta necontrolata?

Revenind la faruri AM am gasit tot ceva despre care se vorbea numai ca e kit complet http://item.taobao.com/item.htm?id=13393904432& , la ce e aicea se poate monta pe masina fara alte completari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sigur ca se pot pune. Sunt niste chinezarii la fel ca Dectane sau altele. Nu trebuie facut nimic special pentru ele, nici macar codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit un film pe youtube cu codare pentru Depo Dectane: Byte 18 Hex 15. Pe la sfarsit a filmat in VCDS ce face. La inceput face comparatie intre stopurile montate cu rezistente si fara niciun fel de codare si cele cu codare. Se vede un pic diferenta de intensitate mai mare in cazul in care sunt rezistente montate.

http://www.youtube.com/watch?v=QgN9hPE1s4k

Modificat de Blackoberst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt. Dau eroare daca nu sunt montate impreuna cu rezistentele ce vin in pachet. Eu nu am montat rezistentele, diseara o sa vad ce codare merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, astea sunt. Nu dau eroare de bec ars. Vin cu cabluri adaptoare. Pana acum s-au comportat ok. :)

Modificat de StefanSSD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne bucuram, asteptam pozele promise si poate si o mica filmare :D StefanSSD

Modificat de nt390nbc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doua poze facute cu telefonul in conditii de vreme urata, ploaie. Nu stiu cat de relevante sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt ceva mai inchise Din ce m-am uitat pe site am vazut ca au scos un model , erau 3 de toate acuma sunt 2. Era unu mai putin inchis fata de cel rosu care-l ai si tu. Dar daca e tot asa imi iau model ca al tau si asta este... http://www.dectane-r...6&p=1246&page=2

Modificat de nt390nbc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu doua poze facute astazi cu telefonul.

Modificat de StefanSSD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat cu ajutorul unui amic eroarea de bec ars de la stopuri prin byte 18 selectat GTI Rest of the World. Byte 18 hex 15 n-a mers. BCM-ul celui care facuse asa avea versiunea SW 0615.

BCM-ul meu e SW 0575.

Problema momentan e ca nu mi se mai sting DRL-urile pe faza scurta si nici pe lunga. The_Ego parca patise la fel. Stie cineva ce trebuie de facut?

Intre timp amicul meu cu VCDS a zis ca mai investigheaza problema si poate gaseste o solutie.

Modificat de Blackoberst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!