Jump to content

Skoda Octavia 3 - O alta "alba cheala"


ToniM

Postare recomandată

Ah....

Stergatoarele au fost schimbate OEM acu ceva vreme...

Si la prastie aparent trebuie schimbate piesele de pe masina dupa activarea Full Link de catre dealer.... Deci inca o programare...inca un drum....timp pierdut.....manopera platita...etc....conform brosurii primite de la Seat este "5G0 035 222E" & "8V0 035 750D" , insa dealer este de alta parere....om trai si om vedea, pe moment cu 3 cabluri diferite incercate, cu iOs ultimul update si iOs "vechi", cat si iPhone 5 si iPhone 6s, nimica.

Ah....si iara ah.... :)) prastia a mai primit folii antiefractie Llumar si protectie faruri & proiectoare ceata

@vdragos ciudat este ca la octavia imi ia de pe telefon cele 2-3 piese de pe el, la ibiza nu

@cc2015 mersi, :) asemenea

 

Link către comentariu

Diferenta este ca probabil ai comandat "din fabrica" full link, eu l-am adaugat ulterior, de acolo si imcopetenta unora de a face un retrofit propriu la un accesoriu din catalogul lor....

Ma rog, deja incep sa imi pierd rabdarea...tind tot mai mult la masina sh pe considerentul sa imi aleg eu service-ul decat batjocura pe timpul si banii mei...

Link către comentariu

Taci...ca de nu vad zilnic cum ies din leasing de 3 ani....sub 100k km.....am vreo 3-4 intre 48 si 72k km....vai vai vai....la Huanita mi-a venit noul calcul dupa plata in avans, si daca nu mai platesc nimica am in total pe perioada ramasa dobanda de ~800 ron....deci.....Septembrie bali in honeymoon.....noiembrie daca intra noul contract....cine stie :P

Sanatosi sa fim ca boala vine (la mine e in sange cu doua litere si o cifra....un underrated SQ5)

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Ce ai pățit MAN? Cine te a supărat asa tare? Da le dreaq de fiare ca noi le facem pe ele! Si daca nu.... luam altele?.

Link către comentariu

Mi-a plecat consilierul "meu" de la compexit, si cum au flux mare de persoane si lucreaza "sub stres constant" (presupun ca sunt singurii, sigur restul populatiei nu are stres la servici), am dat iara de ciocane....scuzati flame-ul adus....dar ma toaca incet....si cum service-ul autorizat skoda cluj este acelasi cu seat cluj, mi-au incercat nervii si rabdarea in stil mare cu drumurile pentru ibiza....

Cat despre fiare, ele sunt alintate, inca nu mi-a sarit rabdarea cu ea, insa sunt tot mai sigur ca cel tarziu in primavara 2017 vreau sa o las sa zboare :P

Inca ne macinam nou cu garantie sau sh....inima spune sh si motor, ratiunea nou, garantie si interior + gadget-uri :)

 

Link către comentariu

Daaaaaa....daaaa mari mesteri si profesionisti cei din service Compexit, explodeaza habarnismul din ei !!!!

Link către comentariu

Spre ce vrei sa te orientezi la sh? 

Link către comentariu

Nuuuuu....nu deschide cutia pandorei :)) ca e belea mare....dar mare de tot!!!

Link către comentariu

Da....o chestie din aia cu linii de femei si interior invechit mi-as lua....

Audi-SQ5-Black-V708-NP-Blog-Post2.jpg

Vedem concret in Octombrie / Noiembrie....

inima: sq5

ratiunea: tiguan 2.0 biturbo 240

bugetul: ateca :)))))

 

Link către comentariu
1 minute ago, ToniM said:

inima: sq5

ratiunea: tiguan 2.0 biturbo 240

bugetul: ateca :)))))

 

Aha, bag de seama ca si tu te invarti in jurul miraculoasei sume de 30-33k Eur.

Let me know how that works out :) si eu vad la mine si vedem ce iese :) 

P.S. Sa nu cumva sa-l asculti pe Tizu' ( @cristi511) si sa te uiti la sh-uri ca e trista treaba... M-a prostit si pe mine :) 

Link către comentariu
7 minutes ago, ToniM said:

 

inima: sq5

ratiunea: tiguan 2.0 biturbo 240

bugetul: ateca 1.4 tsi:)))))

 

Genial! 

@75NOR diferenta e ca la ce se uita el nu exista riscul de "import America". :D

Edit: ma baieti ma...luati ce va spun inimile si lasati ratiunea pentru alta data. Daca nu v-ati dori ceva...wow....nici ca ati lua in considerare sa va schimbati masinile actuale...care ambele sunt :icon_thumright: dpdv rational.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Poti gasi si SQ5 benzinar, si atunci este sigur din america :))

 

Link către comentariu
2 minutes ago, cristi511 said:

Pai nu...se uita la SQ5... :)) 

Ah, ma scuzati.

Ma duc sa ma joc la Scara mea...

E scara aia fara apa calda, unde se joaca aia cu 4cilindri si maxim 2,000cmc :) 

Link către comentariu

Vezi Tizule, asta inseamna sa iti urmezi visele...go big or go home! ...sau la scara aia fara apa calda :P . Nu e loc de ratiune!

Huanita, ca saraca ea cu 1.6-ele din dotare, ce va ajunge?

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Va ajunge de vanzare oricare din variantele de mai sus.

Daca nu va fi sh, atunci posibil si bb insa o sa ma doara inima la ce imi vor oferi, insa asta este viata, trebuie sa le lasi sa zboare, putem spera doar ca ii va face cuiva intr-o zi cu soare ochi frumosi :))

 

Link către comentariu

@cristi511: este h8ter Tizule :) 

In cazul asta o sa ma reorientez la L&K-ul ala 3.6FSI, ca sa ma joc si eu la Scara cu apa calda si interfon color si cu asta i-am ingropat pe toti. Mai ales pe mine :) , dar macar stiu ca ma prabusesc cu stil.

Modificat de 75NOR
Link către comentariu

Radem glumim, pe banii altora :D . 

@ToniM important e momentul deciziei, restul e can-can

@75NOR o sa fac mai multe drumuri la Bv ca nu stiu cat de departe te poti departa de oras cu 3.6-ele ala...1, maxim 2 urcari de Poiana si gata rezervorul.

Link către comentariu

@cristi511: in viata vine si momentul ala cand alegi (si) cu sufletul. E din ciclul cu "m-am saturat in **** mea de atata gri metalizat"

Revenind ON, eu zic ca trebuie ponderate criteriile si iese bine :)

Link către comentariu
în urmă cu 3 ore, 75NOR a scris:

@cristi511: este h8ter Tizule :) 

In cazul asta o sa ma reorientez la L&K-ul ala 3.6FSI, ca sa ma joc si eu la Scara cu apa calda si interfon color si cu asta i-am ingropat pe toti. Mai ales pe mine :) , dar macar stiu ca ma prabusesc cu stil.

La 3.6 fsi poti sa spui ca te muti la vila cu interfon si apa calda :)) 

Scuzati ca am deschis cutia pandorei :D dar puteti continua :)) 

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!