Jump to content

Skoda Octavia 3 - O alta "alba cheala"


ToniM

Postare recomandată

Vinde cineva pe forum, stergatoare Bosch originale, la set, fata si spate la preturi foarte bune.Colegul  @vali79m

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu

Mersi, intreb si acolo.

@Posesori de O3 - cu ce a-ti mai schimbat voi ?

Link către comentariu

Vezi si pe topicul meu ca le-am schimbat după 6luni. Nu mai stiu exact firma dar sunt foarte mulțumit de ele acum.

Link către comentariu

Sa le stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ele.

Pentru stergatoare, poti sa mergi pe OEM sau Valeo, modelele dedicate pentru masina ta.

Felicitari pentru Ibiza...arata superb!

Link către comentariu

Va recomand SWF sau OE(varianta cu tot cu schelet), de aerotwin nu am fost multumit .

Link către comentariu

SWF am luat eu si sunt foarte ok. Recomand fara rețineri :) .

Link către comentariu

48.xyz km...nimica nou...aceasi masina...aceleasi cadre..alta zi :P

5SyVVUm.jpg

O46ELw9.jpg

Prastia a preluat garajul de saptamana trecuta, expirand numerele rosii, propietara neavand buletin dupa nunta. Presupun ca pe joi o readucem pe strazi cu numere definitive - tot joi probabil imi ajung si jantele lui @Andrei AXN , urmand doar sa mai comand pneuri de iarna pentru ea :)

 

Link către comentariu

Ajung maine jantele, cred ca deja sunt pe drum. :beerchug:

Pui dimensiunea standard la anvelope, adica 215/45?

Link către comentariu

Cred ca e mai ok pt iarna un 205/50 R16.

Un racechip pro2 pt 1.6 TDI nu vrei? :) 

Link către comentariu

@racechip - Pt Huanita...daca o mai tin....vine mtm, suspensie si distantoare...insa vedem

@pneuri ibiza -Trebuie sa vad exact ce imi zice cartea masinii si le voi pune "conform", sincer nu am deschis manualul de la prastie nici macar o data :P

@in resti :P Racechip-ul oricum fara sa il incerc, habar nu am cum "bricoleaza", cu resoftari am mai avut, insa chip-uri nu am avut parte sa conduc.

Modificat de ToniM
edituri ^^
Link către comentariu

Zic sa stai potolit. Nu merita investițiile pe care ai de gand sa le faci. Mai bine pui la buget pt ceva conform. :D 

Link către comentariu

@cristi511 stam stam cuminti....totul se va decide prin Octombrie :)

Pana una alta ne mai plictisim prin parcari....

JtNVbpa.jpg

Link către comentariu

Aparent toamna e perfecta pentru reflectat asupra viitorului.

Astept idei si daca vrei discutam mai multe în privat. 

Ps: nu i asa ca e un sentiment mișto când parchezi lângă o altă mașină aparent identică dar totuși atat de diferita? 

Link către comentariu
30 minutes ago, cristi511 said:

Aparent toamna e perfecta pentru reflectat asupra viitorului.

+1, count me in.

@ToniM: imi plac mods-urile pe care le-ai facut, iti urmaresc topicul, desi "pe silent". 

Personal, nu as fi optat pentru mud flaps-urile alea, stiu cat de mult ajuta, mai ales la o masina alba, dar prefer sa dau cu diverse tar-removere si cleansere pe praguri :lol: 

Anyhow, am dotat 2-3 moduri si pentru mine, cand va fi cazul te intreb de procedura si furnizori de componente, daca tot ai "destelenit" drumul.

 

Link către comentariu

@cristi511 idei sunt multe, cu bugetul trebuie gandit mai "la rece" :P
 Oricum, putem cu drag bate campii aici sau prin PM, eu sunt deschis ^^

 

@75NOR sa stii ca nici mie nu imi plac, insa imi displace mai mult la drum pe umezeala sa ma manjes/ud de fiecare data la manerul de intrare in masina, deci compromisul a fost atins in cazul meu :P

Facem sa fie bine atunci la toamna pt toata lumea, deschidem un topic de versus si o dam pe brezle :))

Cat despre componente, daca stiu si pot, cu drag oricand ;)

LE: @cristi511 sa stii ca ai dreptate. Asta oricum era destul de dotata, am mai prins una alba "stoc stoc" fara fauriri ceata etc, insa nu am fost inspirat sa fac pozele adecvate, aceasta insa nu mi-a mai scapat, cel putin, mie, imi place a mea , e mai "cu caracter" ca a vecinului, si daca nu facem pentru vecini, atunci de ce sa mai traim ^^

Modificat de ToniM
edituri ^^
Link către comentariu
5 minutes ago, ToniM said:

 

Facem sa fie bine atunci la toamna pt toata lumea, deschidem un topic de versus si o dam pe brezle :))

Cat despre componente, daca stiu si pot, cu drag oricand ;)

 

Ha, ha, that's the spirit :lol:

BTW, eu v-am luat-o inainte, cu topicul de Versus :) 

 

Mersi de aia cu componentele, daca va fi sa fie Skoda, o sa apelez la "cararile" pe care ai mers si tu :) 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

#faranumar#faraprobleme#faravorbe :))

oVeYbNS.jpg

WEsKLJk.jpg

Prastia a primit numere, codare Full Link (ulterior acuma nu mai merge USB in nici pentru media), cotiera, codare pliere oglinzi din "cheie", codare afisare senzori spate in unitatea media

 

Link către comentariu

Nu ar trebui sa ai probleme cu citirea fisierelor media prin USB chiar daca ai Full Link activ.

Link către comentariu

Eu personal nu am mai reusit sa il "activez" .... la activarea Full Link mi-au comunicat ca este posibil sa fie necesara si schimbarea USB/Aux in - ma depaseste motivul :(

UdORkNH.jpg

 

Link către comentariu

Eu am full link activ si USB citeste media fara probleme - USB ar trebui sa-ti arate ca e activ in meniul de mai sus doar cind inserezi in el un stick cu fisiere compatibile - de ex. mp3.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!