Jump to content

Passat B8 vs. Concurenta

75NOR
 Share

Recommended Posts

On 5/24/2018 at 9:45 AM, D.Vali said:

"4)Tehnologii revolutionare pe acest segment de piata(Matrix Led) Sa iti spun ca doar pe Audi A8 gasesti asa ceva?"

Imi cer scuze, nu cred ca sunt la fel tehnologiile, eu am avut pe drum national, noaptea,o lumina mult mai buna cu multibeam decat avea cel din fata mea cu opel insignia cu "matrix led". Si imi este greu sa cred ca sunt aceleasi si pe noile audi a6/a8 etc. Cred ca doar denumirea se aseamana

Edited by Ana231

• 2 years later...
Dragoș Pahonțu

Asa se face review in Rusia:

Și ăsta e review din Ucraina cred dar tradus in engleză, fac review uri mult mai bune ca românii:https:

Și încă unul cu suv-uri, chiar este interesant și merită văzut.

https://youtu.be/PGTOPpqCQg8

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• ciolib
      By ciolib
      Salutare, 
      Ma conformez celor promise si deschid topic pentru noua masina.
      Nu am talentul de povestitor al celorlanti colegi de forum dar sper sa vin cu informatii actualizate pentru cei care vor sa se documenteze inaintea cumpararii acestui model. 
      Cateva date despre masina : Superb 3 MY 2019 (asa apare in VIN Decoder) , motor  2.0 TDI 150 cp, cutie manuala in 6 viteze, echipare  Ambition +  Cleverpack Ambition, culoare Business Grey.  Masina a mai primit de la dealer covorase de cauciuc ,de la mine protectie tunel median, prezoane antifurt , CASCO si binenteles un plin de motorina. Masina a venit echipata cu Pirelli P7 215/55/17. Am solicitat oferta pentru motare incalzire stationara (Webasto) , am aceasta optiune pe Golf si m-am cam dezvatat sa dau iarna la racleta . 
      Am platit masina Luni 01.10.2018 , a ajuns la dealer pe 4.10.2018 si am preluat-o astazi 05.10.2018. Masina a fost aleasa din cele deja configurate si aflate pe stoc. 
      La prima alimentare au intrat 68,47 litri si ca sa raman in registrul premierelor cum am iesit de pe poarta delarului am notat si primul gainat. Sper sa fie cu noroc . 
      Dupa primi 97 km imi afiseaza un consum mediu de 6.3 l/100km si o autonomie AdBLUE de  10500 km , nu este concludent mai vedem dupa perioada de rodaj.
      Cateva impresii dupa 97 km:
      - masina are garda la sol mai mare decat ma asteptam  / am vazut in poze si filmulete ( bine majoritatea erau cu suspensie sport acolo  ) nu am PDG.
      - fara "greierasi"  si alte zgomote
      - cuplul se simte bine chiar si la turatiile limitate de rodaj
      - farurile BiXenon cu AFS isi fac foarte bine treaba ( ramane sa vedem cum se comporta pe ploaie si ceata)
      - oglinzile heliomate exterioare sunt binevenite in conditiile noastre de trafic ( la Golf o aveam doar pe cea interioara)
      - nu da impresia de barca 
      - ecranul multimedia este un magnet de amprente precum si suprafata glosy de sub el.
      Atasez mai jos cateva poze facute astazi pe fuga.  

• Ursu82_kiki
      By Ursu82_kiki
      Vă salut! Am și eu probleme cu claxonul la o Skoda Superb 2002 1.8 turbo AWT. Am verificat siguranța, releul si volanul! 
      Cand apas claxonul se aude releul, l-am inlocuit sa fiu sigur. Am folosit un multimetru sa văd dacă imi ajunge curent la claxon, si nu ajunge! Ceva idei? As trage fire separat din ecu sau din alta parte dar nu stiu de unde. 
    • Ganeaalexandru
      By Ganeaalexandru
      Pe 29 august am achiziționat o skoda superb 2 facelift, producție 15.11.2013 adusa din Franța, cu 146 000 km labord, de dealerul Auto-Bara al reprezentantei Dacia-Renault-Nissan din Oradea.
      Modelul este laurin & klement, 2.0 TDI dsg 170 cp
      Ca si dotari :
      -columbus
      -sound system
      -parbriz încălzit
      -trapa electrica
      -piele bej perforata cu încălzire si ventilație
      -încălzire in bancheta spate
      -scaune electrice cu memorie
      -senzori parcare față -spate
      Am parcurs cei ~850km de la Oradea la Constanța in 12 ore cu o pauza la Omv de pe autostrada soarelui pt alimentare -range ramas 220km (am plecat cu fullul facut in Oradea).
      Sunt super încântat de ea, merge foarte foarte bine ,iar cu jantele de 18' și cu cauciucuri 225/40/r18 92Y se aseaza perfect pe sosea.
      Acum, ce nu mă încântă este garda la sol,prea mica pt gustul meu. Obișnuit cu opelu astra precedent, cu care mai incalecam o bordura, ehh,aici se schimba putin situația. Sper sa ma obișnuiesc . Pana una alta, sunt în proces de înmatriculare, rar,etc.
      Seara buna!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in broserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim! :) 

Accept