Jump to content

Vw Golf 5, 2.0TDI, 4motion, 140cp, sportline


09LUK

Postare recomandată

54 minute în urmă, playerstts a scris:

@09LUK soft la tine sa stii ca maxim 15 cai sa pui. fiind 4motion, nu iti duce cardanul si grupul spate :D

Așa de slab e haldexul pus pe diesel? Nu e același de pe passat 2.0 tdi 170, golf r32, r20?

Link către comentariu

Haldexul tine mult mai mult de 140 cai și 320nm.

Recapitulare: 2300 lei turbină recondiționată în februarie la un service recomandat, turbina a crăpat după 5 luni, mers înapoi la băieții cu garanția, refăcută turbina cu mențiunea că e de vină catalizatorul, 500 de lei manoperă montaj turbină și scos sitele din catalizator, care nu aveau absolut nicio problemă. 

Total 2800 lei și o grămadă de timp pierdut. 

Modificat de 09LUK
Link către comentariu

Vrajeala ieftina...tare imi e ca stiu exact la cine ai facut turbina...

Pai cand au dat-o jos prima data nu era infundat catalizatorul? :))

Imi pare rau de patania ta insa profit de ocazie si intaresc ceea ce am spus candva ( am trecut si eu prin aceeasi poveste): nu mai dati banii pe reconditionari (de 2 lei) ci cumparati turbine noi ori reconditionate in fabrica. Intr-un final, ca si in cazul de fata, e mai scumpa varianta ieftina...

Link către comentariu

Cristi, eu am făcut-o în Brașov. Inițial a fost vorba de 1300-1700 lei maxim. Dacă știam că ajung la 2800, clar luam una nouă. E păcat că nu se mai găsesc oameni serioși. 

P.S. 2300 nu mi s-au părut 2 lei. Am crezut că vor fi profi.

Modificat de 09LUK
Link către comentariu
  • 5 months later...

21.12.2018 - 175.000 km

Cutie de viteze - 2300 lei

Tampon cutie Lemforder - 250 lei

Manoperă- 300

20181218_160946.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

1.03.2019 - schimbat distributie completă + filtre și ulei = 1800 lei

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!