Jump to content

Vw Golf 5, 2.0TDI, 4motion, 140cp, sportline


09LUK

Postare recomandată

Activat astazi semnalizari USA, coming home/leaving home, schimbat limba bc-ului din italiana in engleza. Inca raman deschis la ce modificari se mai pot face cu VDCS.

Link către comentariu

Blocare usi dupa 15 km/h.Eu prima oara am activato de "fenta" si dupa am auzit de "hotii" astia de iti deschid portbagajul la semafor si fura repede ceva si fug si chiar este esentiala daca te gandesti asa.

Afisare km/h digital pe RCD.Eu asa am facut pe RCD 300,tocmai acum 2 ore am pus RCD 510 pe masina si nu cred ca se mai poate face codarea asta,dar nici numai vreau pe acest rcd:D,rcd 300 era mai simplu si chiar se vedeau frumos km/h,daca vrei iti trimit un PDF cu mai multe codari printre care si astea 2.

 

Apropo eu am dat pe taxa 5500 Lei in noiembrie 2013. 2.0 TDI cu 144 sau 146 noxe:).

Link către comentariu

@BazavanFlo Salutare, m-ai facut curios cu speed pe rcd300, imi trebuie calculator de bord ? imi poti zice unde si ce in VCDS ?

Link către comentariu

Am si eu un pdf luat de pe forum cu toate astea. Chestia cu 15 km/h am mai avut-o. Cei care vor sa coboare din masina nu stiu ca trebuie sa traga de 2 ori de maner si trag foarte tare din prima. Eu m-am saturat sa le zic, asa ca mai bine nu o mai activez. 

 

@InSecret Lasa-mi o adresa de mail sa iti trimit pdf sau cauta in sectiunea Golf V "codari vag 2013"

Modificat de 09LUK
Link către comentariu

Am si eu un pdf luat de pe forum cu toate astea. Chestia cu 15 km/h am mai avut-o. Cei care vor sa coboare din masina nu stiu ca trebuie sa traga de 2 ori de maner si trag foarte tare din prima. Eu m-am saturat sa le zic, asa ca mai bine nu o mai activez. 

 

@InSecret Lasa-mi o adresa de mail sa iti trimit pdf sau cauta in sectiunea Golf V "codari vag 2013"

busuioc.laurentiu.daniel@gmail.com

 

 

Danke man ;)

Modificat de InSecret
Link către comentariu

Da e chiar misto chestia:).Daca mai vrea cineva Pdf-ul cu codarile de pe forum sa-mi de-a mie sau lui 09LUK in privat si va trimitem.

Link către comentariu

Intrare poiana brasov. Ma gandeam sa pun un cerc rosu de leduri la stop. Sa am doua cerculete pe fiecare parte. A mai facut cineva asa ceva si poate da detalii?

post-73223-0-15859000-1422263403_thumb.j

Modificat de 09LUK
Link către comentariu

Da sa m-ai facut,uita-te pe forum daca e cauta:D.Se numesc triple tip "Skyline".Face cineva din bucuresti ,de pe forum, cu 80 Euro,trimiti triplele la bucuresti si el iti pune leduri pe ele si in 2 zile ti le trimite inapoi si aia e:).Mai ieftin nu o sa gasesti ca e cel mai complicat la GOlf 5 de facut aceasta operatiune.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Schimbat in 13.02 burduf planetara dreapta si brat inferior spate(ciolan) dreapta. 126.500 km

Modificat de 09LUK
Link către comentariu
  • 1 month later...

Topicul se inchide la solicitarea initiatorului, iar acum se redeschide.

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am schimbat astazi cele 4 calculatoare din usi. Masina fura curent, imi descarca bateria noua peste noapte + eroare de single wire pe 3 usi. Astept sa fac o diagnoza in viitorul apropiat sa vad daca am rezolvat problema. Urmatoarea problema de rezolvat: nu imi vede portbagajul deschis si a ramas intepenit stergatorul spate + nu mai functioneaza spritierele fata si nici cea din spate.

Link către comentariu

Filtru+ulei Haldex.

 

In continuare probleme la ea:

  • stergator spate intepenit
  • spritierele nu functioneaza
  • switch portbagaj(cred)
  • flansa spate cardan
  • uneori ramane blocata in viteza 1 sau R

post-73223-0-25400800-1427876524_thumb.j

Modificat de 09LUK
Link către comentariu

Problema cu blocatul in viteza 1 sau R am avuto si eu acum mult timp inainte sa schimb tot kitul de ambreiaj.  Mecanicul mi-a zis la acea vreme ca rulmentul de presiune era dus.  Dupa schimbare nu s-a mai manifestat .

Modificat de Doomy
Link către comentariu

Problema cu spritierele e comuna la golf5, trebuie schimbate, costa in jur 10lei bucata la dealer.

Link către comentariu
  • 1 month later...
Publicat (modificat)

Ce poti face cu 7 lei? Cumperi un metru patrat de colant negru si te descurci cu un feon industrial apoi. Scuzati calitatea proasta a pozelor. Arata mai bine in realitate :lol:

post-73223-0-45183400-1431977791_thumb.j

post-73223-0-43575900-1431977801_thumb.j

Modificat de 09LUK
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Frumos! Ce verde tipator :D ,nu arata urat...dar sa stii ca un galben poate mergea mai ok cu negru..zic eu,oricum bravo pentru stopuri! Cum le-ai facut pana la urma?

Link către comentariu

Verdele e sub capota. Vreau sa vad cum rezista vopseaua, ca am dat un grund, vopsea si lac stralucitor. Am o baterie in portbagaj de prin casa si am folosit-o pentru poza. Maine urmeaza sa le leg la o lampa de la numarul de inmatriculare si sa vad ce iese. In seara asta am facut doar proba.

Link către comentariu

Nu am inteles nimic din ce ai spus...

Logic ca e sub capota,ce legatura are bateria din portbagaj cu ce am intrebat eu ?Cand am intrebat cum ai facut stopurile,m-am referit in ce mod le-ai modificat? ai taiat acolo sa bagi 3-4-5 becuri in stop si le-ai legat intre ele?poate la asta te referi cu bateria.Cat a durat toata treaba? ai facuto tu sau la cineva?

Link către comentariu

:10[1]:  arata bine masina! verdele ala e din alt film, probabil din Avatar. Imi plac jantele, e un model foarte frumos. Stopurile sunt tari :D Nu am vazut live niciun golf , sunt curios cum -dau- :D

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!