Jump to content

Vw Golf 5, 2.0TDI, 4motion, 140cp, sportline


09LUK

Postare recomandată

Oricum ai luat-o foarte bine la pret daca nu are probleme majore :) am auzit ca in italia / anglia / irlanda se vand masinile foarte ieftin..dar nu credeam ca se vand chiar atat de ieftin...adica probabil a costat ~3000 euro acolo.. insa cu acelasi compromis ca si la noi..atinse pe ici pe colo si nu prea impecabile estetic ca si cele din DE.

Link către comentariu

06.01.2015.

125.000 km.

 

Schimbat: 

  • Kit distributie + accesorii (ContiTech)
  • Role (Ina)
  • Toate filtrele (MANN)
  • Ulei Castrol
  • Placute spate
  • Bobina electromotor
  • Antigel
  • Becuri +50% luminozitate

De schimbat pe viitor:

  • Baterie
  • Rulment cardan (La 100km/h tremura putin pana pe la 120 km/h)

 

Parca ar fi pe benzina, asa silentioasa e.

Link către comentariu

Bravo, felicitari pentru masina! Nu toate masinile sunt la fel si nu toate masinile au km mai multi decat scrie pe bord. Sunt si exceptii! Important este ca tie iti place masina si ca ruleaza in stare foarte buna, iar km sunt verificati.

Link către comentariu

Multumesc. Abia astept sa merg la RAR sa ii faca talonul si toate cele. Are cineva idee cat ma costa un rand de numere rosii?

Link către comentariu

Cheltuielile aproximative pentru aceasta faza sunt în jur de 600-700 RON, incluzând identificare(valabila 60 zile!) + RAR , eliberare talon și carte, taxe CEC + primărie, asigurare pe 30 zile(include și rovignieta ). Răspunzând strict la întrebare, numerele roșii au fost 40 sau 45 RON.

Modificat de mario57
Link către comentariu

Din ce stiu, in jur de 130 lei pe luna si include si asigurare provizorie. Ai putea sa-ti iei un rand de numere, pana faci inscrierea.

Link către comentariu

130 de lei pe luna? Ca as vrea sa ii mai scot un rand. Ca cine stie cand vine talonul dupa ce fac rar-ul.

Link către comentariu

Talonul ti-l da in 2 ore dupa ce ai facut rar-ul. Dupa rar rezolvi toate intr-o zi , la sfarsit depui dosarul la Politie si maxim a 2-a zi iti iei numerele.Am inmatriculat eu masina recent.

Link către comentariu

Confirm și eu ca talonul, respectiv cartea sunt eliberate în aceeași zi în care se efectuează inspecția RAR.

Link către comentariu

Ce litera are chiulasa la final?

Sa te poarte sanatos cat mai multi km.

Link către comentariu

Din pacate e B. Poate nu crapa. Am citit postul cu chiulasa. Multumesc

Modificat de 09LUK
Link către comentariu

Daca crapa, asta ii, si eu am A la chiualasa si inca nu am avut probleme. Acuma am 218.000 km.

Link către comentariu

Si eu am cu C si s-a dus garnitura, sau cel putin asa sper. si am 173.000. Deci nu e neaparat o regula, ci doar o consecinta(cel mai probabil) a manierei de utilizare.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Papa antigel, pierde presiune din instalatie si nu exista urme pe la tevi. In acelasi timp nu baga uleiul in antigel sau invers...

 

...sau ar mai putea fi pompa de apa, dar in curand o sa schimb distributia a 2a oara. Hai sa mutam discutia pe privat, sa nu poluam topicul omului.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Intr-adevar. Am renuntat sa o mai inmatriculez provizoriu. Cea mai ieftina asigurare e 70+ lei. O saptamana nu mai mor pana vine talonul.

Link către comentariu

Cred ca e suspensia sportline, e rigida. Este joasa masina, desi din poze pare cam inalta.

Modificat de 09LUK
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!