Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

E putin ridicata de fata dar nu prea am avut ce face. Suspensia sport cu scutul metalic au lasat prea jos partea din fata si a trebuit sa o ridic cu doua inaltatoare de 2cm. Cred ca trebuia sa pun distantierul de 1 cm.

Prelungirea de capota vine acum din Germania. :D

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mama mama ce blingy e :D Capota merge foarte bine cu masina mai ales cu fumuriile :D Felicitari.

P.S. Cum mai stam cu becurile alea?

Link către comentariu

Probleme nu am avut pana acum cu jantele. Sper sa nici nu am. :icon_thumright:

Acum plec 2 sapt in concediu din care o sapt in Germania. Poate gasesc si aduc becuri. Daca nu, comand de pe net cand vin.

Link către comentariu

EXCELENT!!! Cand cred si eu ca nu mai ai ce sa-i faci acestei masini sa arate mai bine... gasesti tu ceva :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am terminat concediul. :( Becuri nu am gasit acolo dar am comandat pe net. Cine vrea, sa urmareasca topicul cu becuri sa se inscrie pe lista. :icon_thumright:

Intre timp asteptam toba sport...

Link către comentariu

Acum vreo 2-3 saptamani te-am vazut (de 2 ori) prin Tg-Mures. Precizez ca masina e mai frumoasa in realitate decat in poze. Felicitari, arata f bine, sa ai parte de ea. :icon_thumright:

Modificat de zbx
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Multumesc zbx!

In sfarsit mi-a venit toba sport! Maine sper sa o si montez. N-are cineva nevoie de o toba Bora Variant 1.9 TDI folosita? :angry:

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu
nadir@boosted.ro

ma jur prea frumoasa

sa o stapanesti cat se poate de sanatos!

si sa ai grija de ea sa fie mereu asa show and shine

btw crezi ca ai cum sa rezolvi distanta dintre roata de pe fata si aripa ? mie unu mi se pare putin cam mare adica dar ar fi putin mai mica mai apropiata aripa de roata ar da mult mai super!

bafta

Link către comentariu

@nadir: s-ar rezolva foarte simplu daca nu am trai in Romania. Ar trebui sa scot doar distantirul de drumuri grele si gata. Masina ar fi joasa din nou. Numai ca atunci bara asta nu ar mai fi la fel si as circula mai mult pe scut. :D

Asa.

Poate mai cunoasteti masina mea:

img2131rv8.jpg

Azi am ajuns pe la service sa schimb toba pentru ca mi-a venti toba sport:

img2138pw0.jpg

un mic detaliu

img2140hn2.jpg

...si toba care acum e de vanzare: :D

img2145ti4.jpg

Dupa ce s-a taiat si s-a muncit la greu

img2161jz7.jpg

am dat jos toba veche cea noua urmand sa ii ia locul. E ceva diferenta, nu?

img2170ii4.jpg

Recunosc ca nu am mai avut rabdare sa fac poze cu opera completa dar inainte de a fi gata am mai facut una:

img2175rr8.jpg

Dupa ce spal masina urmeaza poze cu toba montata.

Link către comentariu

Super!!! Totul la superlativ...! Cam ce planuri mai ai pe viitor?

Link către comentariu

foarte curata masina, foarte mult bun gust.

sunt uimit de cat de bine arata,

felicitari si la mai mare

Link către comentariu

eu zic ca pe viitor nu prea mai ai ce sa ii faci, cel putin din punct de vedere vizual masina atins apogeul, zic eu.

felicitari rudolf. in mod normal nu suport culoarea verde pe masina. a ta imi place la nebunie. bravo.

Link către comentariu

:lol:

Multumesc!

Urmeaza pleoape sudate pe capota, vinyl-uri pe lateral, poate alte praguri.... :lol: Idei ar mai fi.

Vreau sa ma concentrez pe interior si pe partea electrica. Pana nu sunt gata nu spun nimic. :beerchug:

Link către comentariu

Ce sa mai, eu nu am mai vazut masina ca a ta. Poate or fi dar io nu am vazut. Foarte stilata. Si verdele cat nu-mi place mie culoarea, pe masina ta, impreuna cu negrul d epe capota si plafon da foarte bine.

Link către comentariu

Foarte faina masina.

O intrebare: In carte ai trecut verde/negru? Sau mergi la risc? Ce se mai aude cu prelungirea de capota din Germania?

Un sfat: Ia-ti barile de pe pavilion cromate:)

Modificat de AaronNel
Link către comentariu

daca ai o a doua culoare pe masina si nu depaseste 30% din suprafata toatala nu ai nici o problema.

Link către comentariu

@AaronNel: Prelungirea de capota din Germania urmeaza saptamana viitoare. Crede-ma, daca gaseam bari cromate le aveam de mult pe masina. :icon_thumright:

Azi am schimbat distributia, lichid de frana, lichid de servo, placute de frana...... Alti bani, alta disctractie. :D

Link către comentariu

Le poti croma pe cele de pe masina si cred ca iesi si mai ieftin :salut: Tot ce trebuie sa faci este sa cauti o firma care face acoperiri cu crom. Imi place mult masinuta ta :icon_thumright:

Link către comentariu

@Inginerul: Nu uita ca acele capace fata, spate sunt din plastic iar bara e aluminiu. Daca stii tu o firma care acopera plastic cu crom, as fi incantat sa stiu unde ii gasesc. :8:

Link către comentariu

Se poate rudolf. Cu spray cu vopsea crom :rolleyes:

Eu zic sa mai verifici odata. Ale mele sunt de aluminiu integral.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!