Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

Mihai.Nechifor

Daca umbla la el Rudi nu va mai fi anost, sunt sigur

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,passatul e mai ok.

La orice masina poti umbla,cu gust dar trebuie sa pleci de la ceva frumos.

Parca te gandeai si la touran...mult mai ok(sa acomodeze si familia)

Link către comentariu

Touran-ul in afara faptului ca ai mai mult loc deasupra capului si niste tavite pe scaunele din spate pe care nu poti pune mai nimic nu e cu nimic mai practic sau mai frumos decat orice alta masina break..nu vi se pare? Aceeasi poveste si cu Golf+..

Link către comentariu

E vb de liniile exterioare. G5 e neplacut pt mine,nu are acea identitate... Spatele e cel mai urat.

Touran e ok, plus-ul e ok.

Break-uri,intr-adevar exista mai frumoase (audi,honda accord,opel insignia, bmw tourer).

Deviem cu discutia ,nu are legatura cu masina lui Rudi.

Succes sa obtii cat mai aproape de suma ceruta;dupa aia sa cumperi ce iti place TIE si laudele/criticile vor veni cu siguranta :).

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sa stiti ca si eu am stat mult pe ganduri si inca si acum ma mai gandesc la urmatoarea masina.

Vreau sa fie VW. Nu vreau sa fie nici prea mare nici prea mica. Vreau sa fie combi. Am condus/fost cu Passat Variant 3C. Masina e foarte frumoasa dar sincer e cam mare pentru mine. In oras mai ales. Am condus/fost cu Golf 5 simplu (5 usi) si sincer masina e foarte ok. Merge bine, e dinamica, stai bine in ea, e loc si in spate si in fata. Pozitia la volan e foarte buna. La Touran nu imi place ca in spate stai inghesuit. Esti prea lipit de usa deoarce nu e bancheta ci 3 scaune. In fata se sta comod.

Deci, sincer cel mai mult tind spre Golf V Variant.

Link către comentariu

De ce vrei sa schimbi bandourule ? Nu-ti mai plac astea cromate? Daca chiar vrei modelul simplu, poate facem un schimb...

Link către comentariu

Vreau sa le dau jos. Nu mai am pe masina chestii cromate si vreau sa dau si bandourile jos. In unele locuri s-a dus si cromul putin si arata urat, nici nu mai lucesc ca unele noi si sincer nu dau banii pe bandouri cromate noi (costa o avere). Oricum pe bara fata nu pot schimba bandoul pentru ca turnat cu totul in bara si aveam pana acum lipit un sticker cromat care tot timpul se duce si se face urat.

As scoate bandourile de tot dar e prea complicat, mai ales ca vreau sa vand masina. Nu mai bag atatia bani in ea.

Si o veste buna:

post-2155-0-71035400-1342777849_thumb.jp

Link către comentariu
  • 1 month later...

De ce nu le-ar fi omologat daca s-a putut? :) Si eu pe Polo imi trecusem jantele in talon.. O discutie mai putin cu politistii. Acum cu noile taloane, nu prea mai te verifica, dar mai bine mergi la sigur :)

Link către comentariu

Bebeee te poate verifica si cu talon nou.Imediat te da prin statie la dispecerat si ii citeste CIVu la masina.

Link către comentariu

Le-am omologat sa nu raman fara talon. Atat in Romania (unde e foame mare si sunt multe controale cu RAR) cat si pe afara. In Austria baietii sunt cam duri pe tema roti si distanta de la sol.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Cat te costa bad boy look-ul?este vre-un producator anume sau facut de tinichigiu...

Merci

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

E gata capota. De fapt mai trebuie doar dungile verzi dar nu am mai avut timp sa las masina asadar deocamdata ramane capota asa.

Intre timp am schimbat rulmentul dreapta spate. Era sa nu mai ajung acasa. S-a spart rulmentul si a inceput deja sa caraie rau de tot. Am rezolvat si am avut si noroc. Am cumparat rument Ruville - despre care se spune ca sunt de fapt mai mult ambalatori - si ghici ce rulment era in cutie? :) FAG! In magazin rulmentul FAG era 425 RON iar pe Ruville (cu tot cu puncte Unix) am platit 290 RON. Deci am avut noroc. :)

Intre timp masina e la vopsit in Arad:

- bara fata (care a primit intre timp grila tip fagure de plastic)

- bara spate

- hayon

- praguri

- bandouri fara crom

- manere

Peste o saptamana e gata. Abia astept.

post-2155-0-23256400-1348235650_thumb.jp

post-2155-0-90901400-1348235659_thumb.jp

post-2155-0-19815300-1348235668_thumb.jp

post-2155-0-76929900-1348235675_thumb.jp

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

arata prea bine cu noile grile...dar cred ca ar arata mai bine daca le-ai da putin mai in exterior:)

de unde ai luat grilele?costuri?

merci

Link către comentariu

Pai tocmai asa arata bine sa fie cat mai inauntru. Grilele le am din Germania si am de vanzare cu 70 RON panoul. Au 150 cm pe 30 cm.

post-2155-0-20150200-1349945939_thumb.jp

post-2155-0-00746000-1349945945_thumb.jp

post-2155-0-57735400-1349945964_thumb.jp

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am schimbat ieri rotile. Vine frigul deci sa fie 17"! :)

Trebuie sa fac rost de un capac de oglinda pe partea stanga (sofer) sa le schimb pe astea mov cu unele in culoarea masinii. Urmeaza sa dau jos si stickerele. Toate! :)

Tot acum am observat ca imi lipseste si un scut de la motor. Trebuie sa dau o fuga la dezmembrari sa vad poate gasesc si scut si capac de oglinda.

post-2155-0-68014400-1351087751_thumb.jp

post-2155-0-98352100-1351087752_thumb.jp

post-2155-0-88420700-1351087755_thumb.jp

post-2155-0-86567000-1351087756_thumb.jp

post-2155-0-01755600-1351087758_thumb.jp

Link către comentariu

pe protectia aia laterala la scut eu am dat 30 sau 40 lei si a fost noua...nu a fost originala dar e ok.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!