Jump to content

GTI Ed35


Edy E

Postare recomandată

Superba ! :) Spor la km  :icon_thumleft:  cred ca a intors destule capete prin Constanta, ma gandesc daca era in plin sezon estival, atragea mai multi turisti decat Cazinoul  :bom:

Link către comentariu

Nu aveau liber numarul 35 la numarul de inmatriculare, ar fi scos mai bine in evidenta editia aniversara a masinii. :)

Link către comentariu

Multumesc! A fost 1707lei taxa. Era liber 35 dar nu am vrut, nu m-a interesat. Un pasionat isi da seama usor ce masina e :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Multumesc!

Gata, i-am facut casco azi + am dat comanda de presuri de cauciuc

 

c4b9088s-960.jpg

 

Mai trebuie sa-i fac si rovigneta si am terminat  :lol:

 

IMG_3529.jpg

 

Au venit azi emblemele. Astept sa vina si colantul Candy White pt emblema spate si le pun :D 

 

IMG_3531.jpg

Link către comentariu

Presurile sper ca le-ai luat de la reprezentanta ca sunt ok ca pret. Cat te-au ajuns emblemele si cum sunt calitativ?

Link către comentariu

La Cardinal am comandat presurile, 415 lei. Emblemele au fost in jur de 160 lei cu tot cu transport. Nu sunt excelente, sunt OK. Emblema spate din ce am vazut e originala VW, vopsita neagra si lacuita de astia care le vand. Cea fata nu stiu. In mare sunt multumit, daca le vopseam eu pe cele de pe masina le stricam sigur :lol: 

Link către comentariu

La embleme ma gandeam sa le colez si ar fi mai ok. Si eu tot de acolo mi-am luat presurile ca venise cu cele de material.

Link către comentariu

Frumoasa foc masinuta , te-am vazut astazi in trafic . Sa te bucuri de ea multi km   :D

 

 

Multumesc! Insa nu cred ca m-ai vazut azi ca nu am iesit cu masina. Poate ieri :)

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Posibil , te duceai spre Cardinal Motors , mi-au sarit in ochi jantele apoi am realizat ca esti tu .  :icon_thumleft:  :beer:

Link către comentariu

Vreun coleg din Constanta care ma poate ajuta sa schimb emblema din grila? M-am chinuit vreo 30 minute s-o scot dar nu vrea sa iasa, inca putin si ma gandesc s-o scot cu ciocanul :lol: 

Link către comentariu

Teoretic o rotesti de la dreapta la stanga vreo 45 de grade pana se blocheaza dupa care tragi de ea.

Modificat de Miller1.6
Link către comentariu

Am tot citit DIY-uri pe net dar nu am reusit. Mai incerc cand imi vine colantul CW. Sper sa-i dau de cap fara sa rup ceva :)

 

Gata si presurile

 

IMG_0028.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Roteste contrar acelor de ceasornic emblema, se va roti putin si va iesi inspre exterior.

Sau uita-te la cealalta emblema sa vezi cum arata prinderile.

Link către comentariu

Am vazut cum e prinderea, dar nu am avut rabdarea necesara azi.. Nu merge doar rotit, e ca-n DIY-ul asta

 

Modificat de Edy E
Link către comentariu

hehe :), ce m-am mai chinuit si eu sa o scot, complicatenia naibii au facut astia de la VW cu grila aia fata, nu mai retin cum am reusit dar stiu ca i-am injurat bine :D, practic grila aia e din 3 straturi care vin unul peste altul ca un sandwich si sigla e cumva prinsa intre ele, oricum dai grila jos de pe capota si apoi te apuci de dezmembrat la ea....eu cel putin asa am facut, nu am reusit sa scot sigla fara sa desfac tot ansamblul ala...

Link către comentariu

Am reusit sa pun emblemele ieri dar n-am avut timp s-o si spal :(

 

A implinit 61.000km in seara asta :)

 

IMG_0157.jpg

 

IMG_0118.jpg

 

IMG_0150.jpg

 

IMG_0149.jpg

 

Luni e posibil sa las difuzorul spate la vopsit, gloss black here I come :D 

Modificat de Edy E
Link către comentariu

E in plan  :icon_thumleft:

Nu stiu cat de bine vor arata dupa, tipul de la care am luat masina nu cred ca a curatat vreodata tipsurile cat a avut masina

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Am reusit s-o spal azi si i-am tras 2-3 poze. Pana acum numai de bine; consumul pe termen lung (~3000km) e 11.4. Sistemul audio e foarte tare, nu ma asteptam sa se auda atat de bine. O sa ii fac schimbul de ulei cat de curand, neamtul i-a bagat un ulei care nu se gaseste la noi si ma costa 2L 190 lei (100 uleiul si 90 transportul) de pe Amazon asa ca prefer sa ii fac schimbul cu ceva de pe piata noastra. Sa vedem ce pun, la motor am vazut ca scrie ceva de Castrol :) Am comandat zilele trecute cablu MDI original cu iesire USB, acum am un cablu pt iPhone 4 care era in masina cand am luat-o.

 

 

IMG_0211.jpg

 

IMG_0210.jpg

 

IMG_0215.jpg

 

IMG_0218.jpg

Modificat de Edy E
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!