Jump to content

Golf 7 - Actiuni Service Oficiale


PSYLUC
 Share

Postare recomandată

On 8/13/2015 at 10:37 AM, Navi said:

Mai exista in prezent o metoda online pentru a verifica actiunile oficiale pe baza VIN-ului? Link-ul respectiv nu pare sa mai fie de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am primit azi scrisoare sa ma prezint in service pentru verificarea a nu stiu carei suduri la capapeaua spate pentru ca in caz de accident poate sa se smulga si crea probleme grave.

Codul actiunii este 72H8 si priveste masinile produse in 2018 (nu toate)

PS. nu traiesc in RO deci as fi curios daca si la noi se face rechemarea asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Infotainment am o actiune de rechemare, am aflat de ea cand am fost sa-mi activez ceva buton in masina.
91U9 - Reprogramare unitate Discover Pro
Pe net nu pot gasi nimic documentatie si care Discover Pro sunt afectate (sunt zeci de versiuni). Discover-ul meu Pro a fost (pentru ca il schimbasem inainte de a ajunge la reprezentanta) 3G0 035 043 A. Poate ajuta pe cineva informatia :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se face si in Romania rechemarea cu canapeaua spate. Am fost eu cu golful meu dar nu au schimbat nimic, pentru ca nu a fost nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Am notate 3 rechemari în Germania la al meu mk 7 variant, 110kw,1.6 tdi, 2016, și anume: 24cp, 46g7 și 20y9.
Am cautat pe net dar nu m-am lămurit.
Vă rog, ma poate ajuta cineva cu aceste coduri? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

24CP - software updated to data bus diagnostic interface" - apparently due to a possible battery drain issue;

46G7 -  is a Service Campaign/Product Enhancement and not a recall  to fix an Auto Hold issue(update is for 2wd manual models. It is to resolve issues with the parking brake/auto hold not disengaging on occasion and to address an occasional issue where the parking brake does not engage upon turning the car off);

20Y9 - fuel supply line installation(According to the dealer, the measure "Laying the fuel supply line" affects exactly one cable tie, which must be removed to prevent the fuel line from fatigue breaking. This can only be done with the 1.6 TDI engines);

 

Cel mai bine poti da o fuga pana la dealer si sa le faci o intrebare legata de recall sau actiunile de service legate strict de VIN-ul tau.

Numai bine.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 3/11/2018 at 4:39 PM, MagicPenguin said:

Mai exista in prezent o metoda online pentru a verifica actiunile oficiale pe baza VIN-ului? Link-ul respectiv nu pare sa mai fie de ajutor.

Salut!

Am si eu aceeasi intrebare - mai exista o modalitate de verificare pe baza VIN-ului?

Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!