Jump to content

Trepidatie Golf V in gama de viteza 110-130km/h.


DeuxEx
 Share

Postare recomandată

Ingenioasă metodă, dar este un fel de scărpinat la urechea dreaptă cu mâna stângă. Abaterile radiale şi axiale ale jantei/anvelopei se face cu ceasul comparator şi nici nu este nevoie să dai roata jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai buna metoda: search pe eMag, cumparat 2 buc noi, mutat anvelopele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Saptamana asta am facut si eu un drum pe autostrada dincolo si de la 110 km/h in sus a inceput sa vibreze volanul (nu foarte tare-o vibratie usoara).

 

Cauciucurile sunt noi (luate anul trecut) de la magazin de specialitate. Echilibratul rotilor facut tot acolo.

 

Ceva pareri? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU sunt echilibrate cum trebuie, mai ales dupa 1 an si ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut, 

Cu o trepidatie ciudată m-am ales și eu. 

La mine apare începând de la viteza de 70km/h și dispare la 130km /h. 

Exemplu :mers pe autostrada în linie dreapta cu 130km nu am trepidații, vine o porțiune unde urmează o curbă stânga /dreapta nu contează începe să apară o trepidatie de tip față /spate nu Laterală, dacă curba este mai lunga dispare trepidatia, dacă este mai scurta rămân cu trepidatia pana la următoarea curbă.

 

La mine nu bate volanul, nu trepideaza la frânare. 

Suspensie față nouă, discuri noi fața /spate. 

Am verificat roti pe r15, r16, r17 toate seturile sunt ale mele și au fost verificate, anvelopele pe r15 și r16 sunt noi iar jantele sunt OEM (fără inele de centrare) 

Trepidatia a apărut după ce am avut o eroare de contact imperfect la un injector când s-au aprins martorii de ABS și ESP. 

La momentul acela eram pe autostrada iar până acasă am venit cu smuciturile aferente 10km. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!