Jump to content

Sfaturi achizitie (Touareg 7P)


Xenomorf
 Share

Postare recomandată

Stai potolit cu Pitestiul si "vanzatorii" de aici. :)

Ai 99% sanse sa ti-o furi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu as lua de acolo niciodata , desi imi e cel mai comod oras cu samsari si masini pe alese

m-am hotarat la aia din Germania , astept contractul in orele urmatoare si daca totul e ok , sapt viitoare o aduc acasa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea cu daune nici nu stiu de ce te-ar mai fi interesat, daca ar fi fost pt mine imi luam gandul in secunda 2 dupa ce vedeam istoricul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu prea ma mai intereseaza nimic

nici dealerul si nici cel care a zis ca imi aduce masina nu mai raspund

sincer m-am saturat de atata prostie

gata , nu mai schimb masina , am treaba , nu pot sa pierd atata timp si nervi cu oameni de nimic si sa imi neglijez afacerea

adica eu am banul si vreau sa il dau dar altii nu il vor

no ... bine

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a venit contractul .... vad ca nu se poate fara nervi ...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian.mihai

Câți dintre voi a-ți cumpărat mașini din Germania de la proprietar și vi sa dat voie să puneți voi VCDS pe mașină? Răspunsul îl știu deja ?? Subliniez încă odată "proprietar" nu dealer. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

V-as ruga sa rămâneți cat mai aproape de subiectul topicului. Generalitățile trebuie discutate in alte arii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sterge te rog off-topic-urile mele , scuze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎5‎/‎18‎/‎2018 at 9:25 PM, tavitara said:

nici dealerul si nici cel care a zis ca imi aduce masina nu mai raspund

Eu o sa fiu duminica viitoare 27.05 in Nuremberg. Daca ai vreo masina prin zona de vizionat  si am timp , se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutați asta pe PM va rog. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sunt intr-o dilema. 

1. Touareg mountain 2015 ( an fabricatie 12.2014) facelift, cu circa 120.000 km la bord, cu xenon - motor 204 cp

2. Touareg mountain 2014 (4.2014 fabricatie) non facelift, cu circa 88000 km la bord, nu are xenon dar are piele- motor 240 cp

Cel non facelift costa circa 22.000 eur iar cel cu facelift circa 23.000

Voi ce recomandati?? 

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

facelift si xenon , dar sunt fara RNS ambele ... ?

mountain parca au radio toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facelift fara indoiala- este si euro6.

Cu rns 850 nu e o regula, depinde cum a fost configurata masina. Am vazut t-reg fara pachet crom exterior, fara xenon, dar care in rest era full, inclusiv piele in doua culori si volan cu lemn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambele fara rns 850

 

Tot spre facelift inclinam si eu.

Desi..40.000 km in minus ne erau de aruncat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1000 euro ptr xenon merita din start

apoi merita ptr facelift

ptr km nu merita sa dai bani multi , de multe ori diferenta asta de cateva zeci de mii e irelevanta

mai relevant e cum a fost intretinuta masina si cum arata

apoi conteaza unde a facut acesti km , la mine la 217.000 facuti dincolo , masina arata impecabil

nu cred ca exista mountain cu RNS

pacat , e o jucarie tare faina

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Vreau sa cumpar si eu un Touareg 2011 saptamana viitoare. (Arde, am avut un accident urat pe 20 aprilie, fac naveta intre Bucuresti si Branesti, si de-atunci tot imprumut cazane de la work)

Am doua variante: 1. https://www.autoscout24.ro/oferte/volkswagen-touareg-3-0-v6-tdi-bluem-aut-exclusive-air-suspension-e5-motorina-alb-445d0e39-266a-4a63-9a2d-d4d5704ce2d8?cldtidx=3

2. https://www.autoscout24.ro/oferte/volkswagen-touareg-3-0-cr-tdi-v6-bm-tech-dpf-tiptronic-motorina-maro-59645e62-dd45-f573-e053-e350040aeea4?cldtidx=5

 

Ma "excita" pernele variantei 1 dar interiorul variantei 2 parca ma "excita" la fel de mult. Am un prieten stabilit (aprox 20 ani) fix in acelasi oras cu varianta 1, a mers deja acum 1 ora sa o vada si pare ok. (are nu stiu ce prieten carabinier si ii da si placutele sa o verifice, am luat VIN-ul, am vazut masina videocall whatsapp, el zice ca arata bine, incearca sa vada daca se poate negocia la 15000)

Voi ce ati alege?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima, fara retinere. Singurul dezavantaj e culoarea, in rest numai plusuri, cel mai important e motorul de 180 kw, fata de a doua care are motorul vechi, de 176 kw, care este si pe 7L. In rest suspensia pneumatica face toti banii, nu mi-as lua fara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 proprietari anterior. Cumparata acum o luna din Koln cu 14.500 eur. Kilometri reali. Accident in a 6a 2017 dar nu poate sa vada daca a zgariat o bara sau a rupt masina in doua. Pretul e fix zice italianul datorita faptului ca la revizia de 182.000 i s-a spus la service (nu s-a exprimat cu reprezentanta) ca la urmatoarea revizie are de schimbat si placutele de frana, in rest masina e impecabila.

 

Cum suna? Ma poate ajuta cineva (contracost) cu o verificare istoric reprezentanta?

Modificat de Alex0803
Detalii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de ce ia masina din Koln si o vinde peste o luna in Italia ?

3 proprietari ?

accident ?

a dat doar 14.500 pe masina cu perne din 9-2011 sub 200k in Germania ?

mie mi se pare dubioasa

plus ca vorbim de italieni , nu de nemti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Business (reviewurile lui pe autoscout si mobile sunt foarte bune; alea negative sunt pt faptul ca nu raspunde la mail)

Anterior. El al 4lea. Eu al 5lea. Sau nu.

D-aia cautam sa scot ceva de la reprezentanta.

Doar o luna de Italia... merge :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedeti ca sunt niste oferte bune si la weltauto la PBN, versiunile facelift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E dragut asta: click  dar tot aici citeam ca 200k in RO sunt cam echivalenti cu 400k+ p-afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde unde sunt facuti , dar la ce drumuri avem ... cam da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!