Jump to content

VW Golf 4 GTI - D.U.B Edition


mirceateodor

Postare recomandată

Anunt tocmai.ro, vanzator din BV. Cauciucurile nu sunt bune.

Trebuie altele sau cel putin nu as vrea sa ma risc cu ele.

Modificat de mirceateodor
Link către comentariu
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mirceateodor

    112

  • cxr2test

    14

  • Muale

    13

  • taz21

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am primit si placa de footrest.

Pana la montajul final va fi ceva de lucru. O sa fie un pic de munca sa tai si sa montez cauciucul. O sa o dau si cu smirghel dar nu stiu inca ce granulatie.

post-20276-14232471865545_thumb.jpg

post-20276-14232471948506_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc de apreciere. ;-)

Tot ce fac consider ca e o pasiune si nu munca. Eu doar am "proiectat " footrestul si un prieten mi l-a taiat. Costul final pentru mine va fi de 30 lei. Nu consider ca merita sa investesc 200 lei intr-o piesa pe care o calc in picioare de 3 ori pe an. Oricum diferenta o sa o investesc tot in masina. ;-)

Modificat de mirceateodor
Link către comentariu

Salutare...a iesit bine capacul de footrest....

Ce faci mai departe?

Vin cu o idee...ai cum sa frezezi in footrestul de pe masina forma placii?dupa care placa sa intre in plastic ca un capac totul fiind la nivel?

Mai exact asa?

post-14266-0-70210200-1423400859_thumb.j

PS. In ce format ai fisierul cu dimensiunile placii:)

Link către comentariu

Crezi ca are destulă "carne" plasticul ala? Oricum, scopul e sa ai cauciuc pt aderenta.

Link către comentariu

Aderenta pentru ce?eu intotdeauna l-am vazut pentru design...si vei avea aceeasi aderenta ca si pana acum...fiind acelasi material

Daca placa are 1mm...tot atat trebuie si frezat...ti se pare ca nu ai de unde?:))

Link către comentariu

Grosimea footrestului actual e prea mica pentru a putea freza in el. Pe langa asta ar fi sistemul de prindere al lui pe masina. Odata taiat o sa fie probleme. Ca o cireasa pe tort : placa a fost facuta prin eroziune electrica asa nici vorba de posibilitatea de frezare.

O sa adaug material in decupaturi pentru aderenta (cauciuc) si probabil si o talpa de cauciuc la final.

Formatul fisierului a fost : stp ( step).

Link către comentariu

Azi am reusit si am rezolvat problema farurilor:

1. Sa aplicat folie de protectie

2. DRL in semnalizare. Am adaugat un soclu de pozitie vopsit in argintiu.

3. Am schimbat si becul alb in galben din luminile de pe bandourile laterale. ( aici nu stiu daca vor ramane galbene sau revin la cele albe).

4. Am montat pe faza scurta becuri noi Osram Night Breaker.

5 Pe viitor vreau becuri galbene pentru proiectoare si faza lunga.

post-20276-14239234464247_thumb.jpgpost-20276-14239234539424_thumb.jpgpost-20276-14239234611696_thumb.jpg

Inainte post-20276-14239236853831_thumb.jpg

Dupa

post-20276-14239237048132_thumb.jpg

Finalul ;-)

post-20276-14239237274611_thumb.jpg

Link către comentariu

Am primit azi un mic set de demontare plastice. Sa vina vremea calda ! :-p post-20276-14243398369568_thumb.jpg

Link către comentariu

Nu, dar esti al 2-lea. :-P. Si @taz a zis la fel.

Un pic de rabdare si trec la jantele frumoase. ;-)

Link către comentariu

Apreciez foarte multa parerile voastre dar sunt unele lucruri care nu cred ca merita schimbate.

 

Recunosc ca nu sunt "cele mai aratoase" dar:

 

  - jantele de iarna au venit impreuna cu masina (nu alegerea mea);

  - sunt aproape noi ;

  - cauciucuri 2 de 2 ani si 2 cumparate de noi anul trecut;

  - nu au fost lovite, sudate si sunt echilibrate super ok (ruleaza la viteza mare fara pic de problema).

 

Avand toate astea in minte credeti ca merita sa imi bat capul sa le vand pe astea si sa cumpar unele doar de dragul design-ului?

La cate tepe dau unii in Romania nu cred ca vreau sa le schimb. Inca o durere de cap de care nu am nevoie. :icon_thumright:

 

Sincer singurul moft in privinta jantelor au fost sa cumpar jantele de Audi TT de 18". Acolo merita sa investesc.

 

Le-am cenzurat. :blah:

post-20276-0-77244900-1424353745_thumb.j

Modificat de mirceateodor
Link către comentariu

daca-s pe 15 gumele mai bine pui table cu capace oem, sau niste avus-uri.

dar in fine... nu mai deranjam pe subiectul asta... :)

Link către comentariu

Daca poti trai tu, ca noi n-am putea :lol:

 

gata, promit, nu mai zic nimic de jantele astea.

Link către comentariu

Stati linistiti baieti. Nu ma deranjeaza deloc. Chiar ma bucur cand cineva isi exprima parerea.

Pana la urma asta e motivul forumului.

Probabil ca daca eram in alta tara schimbam rapid dar nu o voi face.

Cred ca fiecare dintre noi si-a luat cate o teapa cu lucruri " impecabile " cumparate din Ro.

Incerc sa evit pe cat posibil. Pana si cu donatiile am avut show-uri si am aruncat la un moment dat produsele puse spre donatie.

Stiu ca va " plac jantele" si fiindca sunteti asa insistenti am ceva pentru voi. :-p ( mai am loc in frigider pentru "carne"). Eu pot trai cu ele. :-))))

" Va plac"? [emoji16]

post-20276-14243693404888_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc frumos.

Daca nu exista " chiar" ar fi fost super. [emoji16]

Usor, usor o sa inceapa sa va placa. [emoji12]

Link către comentariu

Mie nu mi se par asa urate jantele. :)  E mai bine asa? :))

Acum serios, pentru mine niste jante urate sunt ceva de genul asta.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!