Jump to content

VW Golf 4 GTI - D.U.B Edition


mirceateodor

Postare recomandată

intrebam deoarece la mine s-a dus switch-ul si mi-am tras de la stop fir pe buton.temporar e ok dar caut alternative

cum stai cu jantele?nu le-ai montat inca..

Link către comentariu
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mirceateodor

    112

  • cxr2test

    14

  • Muale

    13

  • taz21

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa inteleg ca la nevoie deschizi portbagajul si il proiectezi pe batman pe cer? :))

imi place ideea cu lampile.de unde le-ai alimentat?

(raspuns la batman) Daca ar fi asa, as merge cu haionul deschis. :blah_:  

 

Jantele au nevoie de cauciucuri. Dupa data de 5 aprilie ar trebui sa fie montate.

Mai am si un pic de lucru la capacele jantelor. Le-am curatat pe cele existente, vopsit si lacuit. Urmeaza sa adaug sigle cu VW (nu vreau sa folosesc emlema de Audi )

Link către comentariu

Se pare ca se amana serios cu noile cauciucuri.

Si se mai pare ca nu imi e scris sa ma bucur de masina. Cred ca o sa fie dauna totala.

post-20276-14278287812624_thumb.jpg

Link către comentariu

Vai... chiar imi pare rau... dupa treaba asta chiar nu mai e relevant ce se intampla cu cauciucurile :(

Ce ai de gand? Daunele nu par chiar "totale"...

Off:Ai fost de vina?

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Mersi frumos.

Mi se rupe inima.

Cam asa e.

Modificat de mirceateodor
Link către comentariu

Salut Mircea,eu inca cred ca e o gluma proasta si masina e facuta in photoshop  :eek:

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Wow...si eu sper sa fie o pacaleala de 1 Aprilie dar nu prea pare...

Nu iti doresc decat sa iei decizia corecta...si sper sa nu fi fost tu vinovat...

La cum arata...daca gandesti cu capul si nu cu inima...nu merita reparata :(

Link către comentariu

Sper sa ai puterea ,rabdarea si banii necesari, sa o faci la loc,daca se poate bineinteles.. 

Link către comentariu

Imi pare rau de patania ta. Bine ca nu a fost mai rau si las' ca tu sa fii sanatos e cel mai important.

Acum trebuie vazut daca ai nervii necesari sa o repari.

Link către comentariu

Va multumesc de ganduri si grija.

Sunt ok. Putin zdruncinat, un cucui si vanatai pe mana.

Radiografii si analize bune.

E greu de zis ce va fi cu masina. Vom vedea decizia asiguratorului.

 

Golful 6 nu s-a asigurat cand a plecat in graba de pe loc si m-a acrosat.

M-am invartit un pic, am ras un Mercedes si m-am oprit in Passat. 

 

 

post-20276-0-34783800-1427837178_thumb.j

post-20276-0-18157500-1427837196_thumb.j

post-20276-0-19567100-1427837203_thumb.j

post-20276-0-85284200-1427837209_thumb.j

post-20276-0-37666800-1427837215_thumb.j

post-20276-0-78921000-1427837222_thumb.j

post-20276-0-80427400-1427837228_thumb.j

post-20276-0-10764200-1427837244_thumb.j

post-20276-0-48672300-1427837250_thumb.j

post-20276-0-85516600-1427837259_thumb.j

post-20276-0-57705100-1427837263_thumb.j

post-20276-0-53830100-1427837269_thumb.j

post-20276-0-19092300-1427837274_thumb.j

Link către comentariu

Mare ghinion:(.Daca nu e dauna totala, o sa fie mult de munca, si nu va mai fi ca inainte asta e clar.Si sa fie si ghinionul si mai mare, ai nimerit si una din foarte rarele passat'uri cu bullbar.In cel mai fericit caz o sa fie clasat dauna totala, sa iti dea o suma reala si o sa pastrezi epava.Oricum lunile astea o sa pierzi ceva timp umland sa rezolvi cazul.Pacat.

Modificat de hanesti
Link către comentariu

Asa prevad si eu.

Nervi, bani si timp pierdut. 

O sa vad. 

Link către comentariu

pff ce rau imi pare.

sa ne anunti cum evolueaza treaba.

bine ca tu esti ok.

Link către comentariu

Urat moment... imi pare rau de masinuta...

pare dauna totala... de la punte spate la roti la o gramada de elemnte de caroserie pana la intercooler e dus tot...

Ma bucur macar n-ai patit nimic (mai) rau... tabla e tabla si se indreapta/schimba...

Link către comentariu

erai singur in masina? aveai centura?

curiozitatea are legatura cu airbag-urile.

Link către comentariu

Aveam centura si era singur in masina. Da, stiu, s-au declansat ambele airbag-uri.

Multumesc de urari baieti.

Mergem inainte. O sa vad ce se poate face, daca nu cautam alta. ;-)

Link către comentariu

Imi pare sincer rau pentru cele intamplate, cumva se rezolva :( intr-un fel sau altul .... 

Sa ne ti la curent. 

Link către comentariu

Nasol rau :(

Am o parere foarte "buna" despre serviceurile de la noi, mai ales cand lucreaza cu rca-uri... Si chiar ma gandeam ieri cand cu masina de servici am evitat la limita un accident urat ce era sa se intample din vina unui idiot... ca daca as pati cu Bora asa ceva, nu stiu daca as repara-o, sau n-as mai tine-o dupa... Am vazut prea multe masini ingrijite, nelovite - care dupa accidente nu foarte grave, efectiv inspirau mila...

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Imi pare rau pentru incidentul nefericit ! :( bine ca esti sanatos. E frustrant cand investesti bani, timp intr-o masina si isi bate unul joc intr-un moment ! 

 

Sper sa primesti dauna totala si sa continui alt proiect tot cu un golf 4  :icon_thumleft:

Link către comentariu

erai singur in masina? aveai centura?

curiozitatea are legatura cu airbag-urile.

 

E normal. G4 nu are senzor pentru centura sau prezenta pe scaun. Pocneste airbag-ul/urile din partea impactata (fata, stanga, dreapta).

 

Pot sa spun doar: multa bafta in continuare, oricare ar fi finalul acestei situatii.

Modificat de MRC
Link către comentariu

E bine daca primesti dauna totala... Eu in situatia ta, as avea 2 solutii:

a) fie cumpar un golf 4 argintiu cu 1.4 fara serie si trec tot ce am pe masina mea mai special (motor, interior etc)

b) fie cumpar un golf argintiu de anglia si repar tot ce e de reparat pe a mea, mutat piese de pe una pe alta si asa mai departe.

c)primesti banii de dauna,vinzi si masina ta si o iei de la capat (varianta la care personal nu as apela din motive evidente)

Link către comentariu

Masina este dauna totala, structura de rezistenta pe spate a fost afectata, iar stalpul de rezistenta din partea pasager fata la fel a fost afectat din cate vad din poze. Eu unul nu as mai repara nimic la masina. Sau cel putin nu as mai avea incredere in ea. Nu renunta usor si cere dauna totala + sa pastrezi masina sau daca nu sa iti dea bani pe ea. 

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!