Jump to content

Locatie calculator confort


gabi.pirvan
 Share

Postare recomandată

Salut! Am un polo din 2002 si nu imi merg geamurile electrice, incalzirea in scaune cand opresc masina trebuie sa scot borna de la baterie, altfel se descarca.Cred ca este din vina calculatorului confort si nu ii stiu locatia , ar putea spune cineva unde se gaseste ? ca sa il desfac, sa vad poate nu face contact ceva...

Poza model: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/VW_Polo_IV_front_20080215.jpg

Modificat de gabi.pirvan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionel.d.2007

... nu imi merg geamurile electrice, incalzirea in scaune...

 

Pentru geamuri, verifica prima data daca sigurantele sunt OK.apoi vezi schema: Convenience Electronics_Polo 9N_1,4_TDI_PD_2002_55_Kw__AMF.pdf. La incalzirea in scaune verifica daca iti mai functioneaza butoanele de incalzire (eu cred ca ti s-a rupt axul interior la buton si nu mai actioneaza potentiometrul cu intrerupator).Ai si schema incalzirii in scaune:Seat heating-Polo 9N_1,4_TDI_PD_2002_55_Kw__AMF.pdf.

P.S.

Daca axul este rupt ai 2 variante 1-butoane noi (f scumpe-sau SH-pe verificate-scumpe) si 2-repari axul rupt asa cum am facut eu.post-10189-0-32817900-1402321015_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pai scrie la titlul PDF-urilor 2002,deci varianta 9n.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!