Jump to content

potrivire jante polo 9n3


pik
 Share

Postare recomandată

salut baieti.

as avea si eu o nelamurire va rog:

detin un polo 9n3 cel din foto (5x100 14- 5jx14h2xet 35) si as vrea sa pun jante aliaj, am gasit niste jante aliaj 5x100 14 - 6jx14h2xet 35, intrebarea este daca ar afecta cu ceva articulatiile sau la viraje daca le pun pe masina si care ar fi diferenta intre ele?!!

s-ar potrivi prezoanele originale sau trebuie luate altele??

astept raspunsul vostru.

va multumesc si bafta multa.

Modificat de pik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa le pui pe masina fara probleme. Diferenta de la 5j la 6j este de 1 inch in interiorul jantei (latimea jantei pe interior).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marin_titus

Diferenta nu va fi neaparat in interior, depinde de ET (offset). 35 mi se pare ca e chiar mai in afara, default e 37 sau 38 daca nu ma insel, poti face un calcul pe www.carbibles.com sau ceva in genu... Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut, pune linistit, am pus pe polo 9n3 205/40/R17 8j et 36 si nu are nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!