Jump to content

Usa sofer blocata, probleme clapeta deschidere interior


StarLays
 Share

Postare recomandată

Salut! Am o problema la usa dreapta spate, nu se deschide nici din interior, nici din interior. Singura modalitate este sa scot capacelul de langa maner si da trag cu un patent de cablul care vine de la yala si se fixeaza in maner, dupa aceasta operatiune, usa functioneaza normal asta pana incui usile. La urmatoarea comanda de deschidere a usilor, usa ramane incuiata. Am pus un tester si a gasit brosca din usa cu probleme, am schimbat broasca dar problema persista.

Daca a mai avut cineva aceasta problema si ma poate ajuta! Masina in cauza SO 1 Hb 1.9 tdi ALH din 2003.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablul mic il fixezi in maner acolo unde vine el, nu-l tensiona

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am fixat in diferite pozitii, degeaba..tot asa se manifesta

Renunta la citarea inutila, este interzisa de Regulament!

Modificat de vdragos
Citare absolut inutila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum zice si colegul, nu pui bne cablul cel mic, daca merge sa tragi de el cu patentul si usa se deschide, atunci clar de la acel reglaj e problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu cred ca problema este de la acel cablu care se fixeaza in maner, deoarece inchiderea/deschiderea usii, functioneaza normal pana incui masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa se intampla. Incearca si verifica acest lucru - dureaza 5 minute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!