Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

@tocilarie cel care l-am gasit eu bu este identic cu cel gasit la axion? Nu am citit exact specificatiile la aman2 dar in mare parte am vazut ca fac cam acelasi lucru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, Cipriantinu, fac aproximativ aceleași lucruri, insa nu sunt identice. Din descriere vad ca Dynavin e DAB+ ready, Axion accepta adaptor WiFi. Nu par sa folosească nici același soft de navigație daca ne luam după imagini. În rest caracteristici similare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Exista navigatii dedicate pt O3 si G7, parca dinavin se numesc.

Decat sa dai 500 e pe acel dispozitiv, vinzi bolero ul sau ce ai tu (eu as fi interesat de exemplu) si mai pui o diferenta de 250 e sa zicem....cred ca iesi la jumatate asa.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristiansen077 pentru cele cate vin cu display color din fabrica nu prea ai de unde alege. eu am avut noroc ca m-am interesat inainte de a cumpara masina. Si eu aveam de gand sa fac la fel. Cica astea cu ecran color nu au spatiu mult in spate, unitatea optica fiind in torpedo. Poate eu ma insel nu vreau sa bag mana in foc ca este asa...

Modificat de cipriantinu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Da, nu te contrazic, dar posibil sa ai dreptate ciprian...adica eu nu pot monta din cauza spatiului navigatie? Parca am vazut pe un site o fotografie cu spatiul din bord si parea cam mic pt o navigatie normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am cautat acelasi lucru. Oricum un site specializat pe navigatii dedicate ( foarte tare) este www.eonon.com . Acolo am cautat dar deocamdata nu au pentru octavia 3. Mai asteptam, cu siguranta vor aparea si pentru ale noastre. Pana atunci sa ne bucuram de ce avem :P

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot astept poate inlocuieste cineva amundsen-ul dar cred ca o sa treaca multa vreme...eu daca reusesc am sa postez aici.la cei de la Axion, sper ca am zis bine, nu inteleg daca trebuie sa schimbi si dispaly-ul sau adaugi doar acel modul.si 500 euro mi se pare amuzant.salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt module care se adaugă sistemului existent, nu se înlocuiește nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A pus cineva nu demult niste logo-uri pe fond transparent. Pe unde or fi oare? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am decis ca ce-i util legat de multimedia O3 sa punem in acest topic ca sa le gasim mai usor.

Va ramane inchis si pinned, dar va rog sa-mi aduceti la cunostinta lucruri utile legate de acest topic ca sa le adaug pe masura ce apar.

 

1. Pictograme radio-uri locale transparente: AICI

Multumim userului A l e x

.

.

.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Care sunt diferentele intre Bolero si RCD 510? Am vazut ca pentru RCD exista module suplimentare (camera) care nu stiu daca se pot instala si pe Bolero...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

buna ziua, am o intrebare referitor la sistemul media system color de la seat (similar cu swing de la skoda): de cateva zile imi scrie "extended period" in loc de "long term". stie cineva de ce?

atasat aveti o fotografie.

multumesc.

post-18539-0-14057300-1403269695_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai avut masina la reprezentanta? ti-or fi facut vreun update de firmware.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Masina a fost comandata si a venit n doua luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Exista iesire digitala pe vreun sistem multimedia de la Skoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Colegi cu navigatia Columbus. Azi mi-am facut un update la unitate si e destul de marisor. Ceva schimbat pe la interfata... pare ca subwooferul se aude mai tare... Intrebati pe la dealer de update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la toti cei care au comandat DAB am auzit ca nu isi prea are rostul, prea putine posturi emit in tara, daca faci drumuri multe afara,ar mai merita.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai posturi disponibile, atunci e merită pentru. calitatea sensibil mai bună a sunetului. Din păcate, în București, sunt puține posturi și nici ceea ce ascult eu în mod obișnuit.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ți-au făcut update în urma unei probleme reclamate de tine?

 

Da, am reclamat faptul ca atunci cand e rece afara, display-ul o ia razna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant sistemul celor de la edotec. Parca era ceva mai scump prin primavara. Ma intreb daca montajul acestei unitati ar afecta garantia masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din c am citit este plug&play deci nu ar tb...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!