Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

am revenit , zic cei din China ca se potriveste unitatea si la masinile din 2013 in sus, mi-au dat doua modele :

http://www.audiosources.net/prod_view.aspx?TypeId=50002&Id=545&FId=t3:50002:3

pret 305usd

http://www.audiosources.net/prod_view.aspx?TypeId=50002&Id=351&FId=t3:50002:3

pret 255usd

transport 40$, optional se mai poate achizitiona right blind camera si reverse camera la 25$/buc

Astept acum sa imi confirme cineva de la reprezentanta ca e ok si ca o pot instala si vreau sa plasez comanda pe varianta MIB-914, prefer win CE in loc de Android ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutia deviaza la sisteme aftermarket si nu asta e scopul acestui topic. Va rog sa reveniti la discutia initiala, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca la head unit-ul swing se poate conecta o camera de marsarier OE?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.

Octavia 3 , Bolero 1, a conectat cineva camera ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt Camera Marsarier octavia 3  la MIB 2 trebuie intrare video care este vreo 800 lei

camera e cam 150 

uite aici un link:https://edotec.ro/intrare-camera-video-auto-pentru-mersul-cu-spatele-rl3-mib2-vw-skoda-seat.html

am si eu asta pe lista , iar la costuri de mai adauga 200 montajul si vreo 50 codarea pt Bucuresti, deci e destul de scump insa la reprezentante nu au:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc sa downloadez android auto de pe playstore si imi scrie this item is not availble in your country???? Aveti ideea cum sa rezolv chestia asta?

cand incerc sa il conectez iincearca sa se concteze dupa care se deconecteaza .... telefonulme galasy s8 , ceva idei?

Modificat de alexxb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti sa il iei din store pt ca nu e disponibil pentru Romania. Intra pe google si cauta apk-ul pe care il instalezi. Tot asa trebuie sa faci si pt waze beta, care merge cu android auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Android Auto ver. 2.3.7166 (http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/) si Waze ver. 4.24.0.113 beta (https://www.apkmirror.com/apk/waze/).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fuctioneaza  Waze cu Android Auto ?

Se poate folosi pe MIB 2 sau pe COlumbus?

NU am mai incercat de mult .... Am încercat o varianta dar era mai complicat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, Waze in varianta Beta functioneaza cu Android Auto pe orice HU care are Full Link/Smart Link.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns si eu la masina.

Functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat un stick de memorie, 128gb, pe bolero, si nu mi-l accepta...stiti care este capacitatea maxima acceptata?

multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca trebuie sa il formatezi FAT32. Nu accepta formatul NTFS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat mai multe tipuri de format..printre care si fat32...sa fie de la dimensiunea de stocare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap. Parca scrie pe undeva maxim 32 sau 64.

LE: intelighentia publica zice pe forumuri ca s-a reusit citirea fara probleme si de HDD -uri de 2 terra daca sunt partitionate in partitii de 32 de giga ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SD (Secure Digital Memory Cards) - max. size 2 GB;

SDHC (Secure Digital High-Capacity Memory Cards) - max. size 32 GB;

SDXC (Secure Digital Extended Capacity) - guaranteed max. size 128 GB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fiind la birou, am gasit online manualul...din pacate la media, nu scrie si maxim storage suportat de usb

@razvan.ac multumesc, acum am vazut. o sa incerc, imi poti spune unde ai gasit? din ce vad, e vorba de card de memorie, imi poti spune, daca stii, si pentru stick-uri?

 

 

Modificat de Eskilsson
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Briskoda, un tip a dat quote din uk manual. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Waze daca nu folosesti versiunea 4.24.0.113 beta, nu o sa iti mearga.

Am avut fix aceeasi problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu va rog sa discutati despre Waze pe PM sau deschidem un topic separat in alta parte. Aici se discuta despre multimedia O3.

LE: puteti muta discutiile aici:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am tot citit acest topic dar ceva imi scapa, drept urmare o sa va descriu situatia si ce vreau sa fac:

Am momentan pe masina un Bolero MIB 1 (fara bluetooth, fara mirror link). Vreau sa fac retrofit catre un Columbus MIB2 pe care il voi achizitiona si coda intr-o reprezentanta (voi merge cu brieful masinii donatoare si factura pentru unitate).

Acum urmeaza intrebarile:

1. Voi avea posibilitatea sa conectez telefonul prin bluetooth si sa folosesc Columbusul ca handsfree? Daca nu, ce anume ar trebui sa mai fac pentru a putea?

2. In afara de unitatea din torpedou si cea din bord mai am nevoie de ceva (cabluri, mufe) pentru a putea monta, tinand cont ca eu acum am Bolero?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Îmi poate spune cineva cum reușesc sa ma înregistrez la Car - Net Online ?

20170725_124733.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a închis acest topic
  • kthor a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!